link rel = „alternate”, wiele języków i kanoniczne adresy URL


11

Kontekst: Mamy stronę internetową, która jest dostępna w wielu wersjach językowych. Jednak treść jest taka sama. Każda przetłumaczona wersja witryny jest dostępna w osobnej subdomenie.

Na niektórych stronach używamy <link rel="canonical" />do wskazywania wersji kanonicznej w tym samym języku tej samej strony, jeśli to konieczne. To tylko podstawowe czynności normalizacyjne, w tym przypadku porządkowanie tagów.

Problem polega na tym, że możemy mieć stronę, na której <link rel="canonical" />jest obecna normalizacja, oraz dodatkowo kilka <link rel="alternate" hreflang="XX"/>tagów wskazujących różne tłumaczenia.

Co Google robi w takim przypadku? Nie chcemy być karani za duplikaty treści, ale nie chcemy stracić różnych wersji językowych strony w indeksie Google.

Dużo szukaliśmy i nie mogliśmy znaleźć niczego, co dotyczyłoby naszej sprawy, a niektóre zasoby były mylące na ten temat.

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.