Dlaczego ktokolwiek miałby potrzebować moich danych rejestratora do nowej strony internetowej?


19

Pracuję dla firmy, która ma starszą stronę internetową. Zatrudniliśmy firmę, aby zaktualizowała naszą stronę internetową i odpowiednio ją zindeksowała. Mam kontrolę nad faktyczną nazwą domeny. Utworzyłem dla nich witrynę FTP, ale oni również proszą o moje konto rejestratora i hasło. Jedyne wyjaśnienie, jakie do tej pory uzyskałem, to fakt, że potrzebują go do „indeksowania” strony w wyszukiwarkach. Czy to jest ważny powód, czy też jest to ważny powód, dla którego będą potrzebować moich danych rejestracyjnych?


21
Jest to tak niepotrzebne, że podnosi mi czerwoną flagę.
John Conde

@John, całkowicie się zgadzam. Zobacz moją odpowiedź. Gdybym był w tych butach użytkowników, byłbym bardzo zaniepokojony intencjami tej firmy!
Ben Hoffman

znajdź nową firmę, ta prawdopodobnie cię oszuka.
corymathews,

3
Jakakolwiek aktualizacja? Czy dowiedziałeś się, dlaczego żądają tych danych?
Mark Henderson

Osobiście chciałbym wiedzieć, kim jest ta firma. SEO to przede wszystkim olej z węża. SEM (marketing w wyszukiwarkach) ma rzeczywistą wartość, ale nie mogę wymyślić prawdziwego powodu, dla którego potrzebowaliby tych informacji.
Frank Robert Anderson

Odpowiedzi:


19

To nie jest prawidłowy powód. Twoje instynkty są tutaj poprawne. Jedynym możliwym zastosowaniem tych informacji jest zmiana informacji przechowywanych w rejestratorze (dns itp.), Co (biorąc pod uwagę to, co powiedziałeś) nie jest czymś, co muszą zrobić.


13

Wiem na pewno, że Narzędzia Google dla webmasterów wymagają jedynie umieszczenia pliku w witrynie w celu udowodnienia, że ​​masz nad nim kontrolę. Które posiadanie dostępu FTP da ci znać. Bardzo wątpię, czy jakakolwiek inna wyszukiwarka wymagałaby czegokolwiek w związku z danymi rejestracyjnymi.

Nie podawaj im swojej nazwy użytkownika i hasła. Jeśli naciskają na to, zapytaj o konkretny określony powód, dla którego go potrzebują. Jeśli ci tego nie dadzą, to oczywiście kłamią. Jeśli tak, to podają szczegółowe pytanie. Jeśli ta firma próbuje cię przekonać, a Twoja firma nadszedł czas, aby się zorientować. Rozważę każdą pracę, którą wykonają lub twierdzą, że wykonają dla ciebie, jeśli podejrzewasz, że nie wycofają się z prośby o te informacje i mniej więcej przepraszają od razu.


1
+1 za wzmiankę o cieniu. Uważam, że firmy SEO są podejrzane od samego początku. To tylko obniża moją opinię ...
John Conde

1
@John - zgadzam się, że większość firm SEO wydaje się bardzo oślizgła.
Ben Hoffman,

1
Możesz także poważnie rozważyć zakończenie relacji biznesowych z tą firmą. Przynajmniej upewnij się, że jesteś całkowicie objęty, w najszerszym zakresie prawa, jasną umową, która wyraźnie określa obowiązki obu stron.
Virtuosi Media,

5

W DNS / Whois nie ma nic, co mogłoby zmienić indeksowanie strony. Indeksowanie stron jest tak proste, jak powiadomienie wyszukiwarek o istnieniu strony. Można to zrobić za pomocą sitemap HTML , mapy strony XML lub regularnych połączeń wewnętrznych.

Jedynym możliwym wyjaśnieniem, dla którego potrzebuję tego dostępu, jest rejestracja domeny na 10 lat. Niektóre osoby spekulują, ponieważ Google opatentował pomysł, że długość algorytmów rejestracji nazw domen może być wykorzystana w algorytmach rankingowych, że 10-letnia rejestracja domeny musi pomóc w wyszukiwaniu rankingów. Poza tym, że nie ma prawdziwych dowodów, gdyby to zrobili, po prostu to powiedzieliby.

Jak powiedziałem w moim komentarzu, brzmi to bardzo podejrzanie. Wspominałbym o tym komuś i kazałby mu przyjrzeć się temu dalej, gdybym był tobą.


3

Możliwe przyczyny potrzeby kontroli:

  1. Dodawanie, zarządzanie subdomenami i serwerami lustrzanymi.

  2. Jeśli korzystasz z serwera e-mail, będziesz musiał złagodzić żądania dostawców usług e-mail, aby uzasadnić komunikację e-mail, co może wiązać się z poprawieniem rekordów dns.

  3. Jeśli nie masz statycznego adresu IP, ktoś musi śledzić aktualizację rekordów dns za każdym razem, gdy twój dostawca usług internetowych zmienia adres IP twojego serwera.

  4. Śledzenie przedłużeń rejestracji.

  5. Publikowanie informacji o wsparciu witryny internetowej i danych kontaktowych dotyczących skarg, a także zachowanie zgodności z zasadami ICANN.

Twój rejestrator powinien być w stanie zapewnić ci możliwość dodania konta podrzędnego, któremu brakuje możliwości transferu i brakuje niektórych innych uprawnień klucza. Skonfiguruj to dla nich. Ale dla zwiększenia bezpieczeństwa możesz zamiast tego poprosić tego konsultanta o dostarczenie listy potrzebnych zmian, a Ty osobiście wprowadzasz te zmiany lub w inny sposób otwierasz zgłoszenie do pomocy technicznej u swojego rejestratora, aby tak się stało.


Zdaję sobie sprawę, że spóźnię się na przyjęcie o rok, ale nasz rejestrator i nasz dostawca usług internetowych to dwie różne strony. Network Solutions jest naszym rejestratorem; AT&T jest naszym dostawcą usług internetowych. AT&T kontroluje nasze rekordy DNS.
Mike Sherrill „Cat Recall”

2

W żadnym wypadku nie rób takich rzeczy.

Jeśli jednak masz rejestratora, który pozwala Ci delegować tylko niektóre prawa (tj. Jeśli korzystasz z NameCheap - jestem pewien, że inni to popierają, ale nie wiem, które), jeśli naprawdę zależy im tylko na prawie do zmienić serwery DNS lub inne, za wszelką cenę, jeśli jest to dla Ciebie dopuszczalne. Może chcą po prostu zmienić informacje na prywatną rejestrację dla Gd wie, z jakiego powodu, lub chcą przedłużyć okres rejestracji w ramach lepszego wyszukiwania dla Google.

Sidenote: Zarządzam około pięćdziesięcioma domenami klientów i mam ich hasła rejestrujące, a nawet ich domeny na moich kontach rejestracyjnych, ale tylko dlatego, że niektórzy zapomną odnowić swoje domeny i mam umowy z nimi gwarantujące ich własność i przeniesienie na podpisane żądanie, a także jako moją (choć ograniczoną) odpowiedzialność na wypadek, gdybym był zbyt idiotą i faktycznie zapomniałem je odnowić.


Intleks, dobra uwaga. Podobnie rejestruję się dla wszystkich moich klientów, ale moja umowa stanowi, że od razu po zakończeniu przekazuję hasła dostępu. Jeśli chcą mnie wpuścić, robią ... ale mogą również zmienić swoje hasła, w takim przypadku moja umowa stanowi, że mają kontrolę, dopóki nie udzielą mi dostępu. W ten sposób działało świetnie przez kilka lat.
bpeterson76,

Szczerze mówiąc, gdybym był tobą, nie ujawniłbym „haseł dostępu”. Zmuś ich do założenia konta u rejestratora, którego używasz, i wypchnij je na własne konta prywatne. W przeciwnym razie, jeśli nigdy nie zmienią hasła, na które je ustawiłeś, i skończy się niezadowolonym pracownikiem, którego nie wiedzą o wkręcaniu w swoje domeny, pierwsze palce wskażą na ciebie, a odmowa zaangażowania nie pomogłaby.
intlect

2

Jedynym powodem, dla którego potrzebowałbym czyjeś konto u rejestratora, jest zmiana ustawień DNS (serwer nazw itp.). Nie ma to jednak nic wspólnego z indeksowaniem witryny przez wyszukiwarki. Poza tym można go użyć do zainicjowania transferu nazwy domeny (= skradziono nazwę domeny). Gdybym był tobą, nigdy nie dałbym im takich informacji.


1

nie rób tego. W rzeczywistości uciekaj bardzo szybko od tych ludzi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.