Czy rejestracja domeny na ponad 10 lat pomaga w wyszukiwaniu pozycji?


33

Słyszałem, że rejestracja nazwy domeny przez bardzo długi czas, powiedzmy od 5 do 10 lat, może pomóc w uzyskaniu pozycji w rankingu.

Wydaje mi się to co najmniej wiarygodne , ponieważ ogromna farma nazw domen latająca nocą nie zawraca sobie głowy rejestrowaniem ich nazw przez ponad rok. Ktoś, kto zarejestruje nazwę przez 10 lat, ponosi wiele kosztów w przeliczeniu na nazwę domeny, a to de facto zniechęca do płacenia podatku od masowej rejestracji wielu nazw domen.

Czy są jakieś cytaty lub inne źródła wskazujące, że to prawda?


Brak odpowiedzi: Zamiast rejestrować coś przez 10 lat, możesz rozważyć zakup czegoś, co ma już 10 lat. O ile nie zostanie użyty na stronie internetowej apteki lub w podobnych miejscach, przynajmniej (najprawdopodobniej) wyciągnie Cię z Google Sandbox od samego początku.
intlect

Odpowiedzi:


20

Ten patent Google z 31 marca 2005 r. Wydaje się wskazywać, że może to być prawda:

[0039] Rozważ przykład dokumentu z wczorajszą datą początkową, do której odwołuje się 10 tylnych linków. Ten dokument może zostać oceniony przez wyszukiwarkę 125 wyżej niż dokument z datą początkową 10 lat temu, do którego odwołuje się 100 linków zwrotnych, ponieważ tempo wzrostu linków dla pierwszego z nich jest stosunkowo wyższe niż drugiego. Chociaż gwałtowny wzrost liczby linków zwrotnych może być czynnikiem używanym przez wyszukiwarkę 125 do oceniania dokumentów, może również sygnalizować próbę spamowania wyszukiwarki 125. Odpowiednio, w tej sytuacji wyszukiwarka 125 może faktycznie obniżyć wynik dokumentu (ów) w celu ograniczenia skutków spamowania.

Chociaż „data początkowa” w tym przypadku jest datą opublikowania treści, więc jeśli nie masz pod ręką wehikułu czasu, nie możesz zmusić magicznej treści 10-letniej do pojawienia się w domenie.

[0099] Niektóre sygnały mogą być wykorzystane do rozróżnienia między domenami nielegalnymi i legalnymi. Na przykład domeny można odnowić do 10 lat. Cenne (legalne) domeny są często opłacane z kilkuletnim wyprzedzeniem, podczas gdy domeny (nielegalne) rzadko są używane przez ponad rok. Dlatego datę wygaśnięcia domeny w przyszłości można wykorzystać jako czynnik przewidywania legalności domeny, a tym samym dokumentów z nią związanych.

Z drugiej strony wydaje się to całkiem jasne. W każdym razie ma dla mnie sens; jeśli rejestrujesz 10 000 domen jako spam, prawdopodobnie nie chcesz płacić 5 razy więcej za ich rejestrację przez 5 lat. Zwłaszcza, że ​​użyjesz ich tylko przez chwilę i przejdziesz dalej w stylu scammer / spamer.

Matt Cutts poruszył to również w jednym ze swoich filmów dla webmasterów:

„Ile lat ma liczba zarejestrowanych domen w rankingu?”

http://www.youtube.com/watch?v=Y1_1NQWQJ2Q

Odpowiedź to:

Mamy wiele pomysłów i zgłaszamy wiele patentów, ale to nie znaczy, że faktycznie wdrażamy wszystkie te pomysły.

Robi nie jednak powiedzieć termin rejestracji domeny nie ma znaczenia, po prostu mówi „nie martw się prawie tak samo [o tym, jak to zrobić o produkcję wielkie treści]”.


14
Matt Cutts udoskonalił sztukę odpowiadania na pytania, nie odpowiadając na nie.
Tim Post

2
Brzmi jak tak, ALE to tylko jedna miara spośród tysięcy.
Petrus Theron,

1

Gdyby miał jakąkolwiek wartość, byłby tak mały, że nawet nie zastanawiałbym się nad nim i nie pozwalałbym na to, by podejmował decyzję przy zakupie nazwy domeny. W końcu wyszukiwanie dotyczy trafności, a czas zarejestrowania domeny w żaden sposób nie wskazuje, o czym jest witryna ani czy jest dobra, a nawet zawiera spam. Oznacza to tylko, że ktoś zarejestrował domenę na 10 lat, co może kosztować zaledwie 20 USD (nie jest to duża suma pieniędzy, zwłaszcza w porównaniu do kwoty, jaką można zarobić w Internecie, jeśli dobrze plasuje się w Google). Gdybym musiał zgadywać, powiedziałbym, że może to być jeden z wielu czynników decydujących o tym, czy strona internetowa jest spamem.


1

Nie sądzę, że tak jest naprawdę, przynajmniej nie bezpośrednio. Jeśli witryna jest online przez 10 lat, naturalnie będzie zbierać linki zwrotne. Nawet kilka linków przewyższyłoby jakąkolwiek wartość nadaną nazwie domeny.


0

Nie jestem do końca pewien, czy tak jest, ale z mojego skromnego doświadczenia w SEO budowanie linków zawsze odgrywa jak dotąd największą rolę. Kilka linków ze stron o wysokim PageRank powinno mieć znacznie większy wpływ na pozycję witryny w SERP (pod warunkiem, że mają odpowiednie słowa kluczowe w tekście linków i nie mają zbyt wielu linków na stronach linkujących).


0

Cóż, nie ma nikogo poza członkami zespołu wyszukiwarki Google, który mógłby odpowiedzieć na to pytanie z pewnością. Ale jak powiedziałeś, ma to jakiś sens. W tym przypadku prawdopodobnie ma również znaczenie to, czy kontakt administracyjny w domenie zmienił się wiele razy lub był spójny.

Ale ma to również sens, że byłby to bardzo niewielki czynnik rankingowy, ponieważ każda lokatorka domeny może nieco trudniej wprowadzić starą domenę do użytku - i istnieją miliony starych domen, które są własnością, ale są nieużywane. Istnieje wiele innych drobnych czynników, które prawdopodobnie zajmują wyższą pozycję pod względem ważności (np. Szybkość witryny, czas reakcji na urządzenia mobilne, dobre użycie tagów itp.)

Najbezpieczniejszą odpowiedzią (bez informacji wewnętrznych na temat najnowszego Google algo) jest to, że prawdopodobnie ma to znaczenie, ale prawdopodobnie niewiele.

Moje dwa bahty.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.