Czy linki mailto: są praktycznie przestarzałe?


12

Myślałem...

  1. Mailto: linki są obsługiwane tylko przez samodzielne klienty e-mail.

  2. Obecnie większość użytkowników korzysta z poczty internetowej (takiej jak GMail).

  3. Poczta internetowa nie obsługuje linków mailto:.

  4. Gdy użytkownik poczty internetowej kliknie link mailto:, otrzyma mylącą wiadomość o braku zainstalowanego klienta poczty e-mail lub otwarcie łącza w kliencie poczty elektronicznej, z którego nie korzysta.

  5. Każdy może skopiować i wkleić adres e-mail, biorąc pod uwagę, że adresy nie zawsze przychodzą w mailto :.

Ergo, mailto: linki są szkodliwe i przestarzałe? Czy nie powinienem ich używać, gdy muszę wyświetlić adres e-mail?


5
„Większość użytkowników korzysta obecnie z poczty internetowej”. Cytat?
Dave Ward

1
Ci, którzy używają poczty internetowej, nie znają ...
Anonimowy

Odpowiedzi:


21

Mailto wcale nie jest przestarzałe.

Mylisz się, mówiąc, że poczta internetowa nie obsługuje linków mailto:. To przeglądarka obsługuje poprawnie link do mailto.

Na przykład, jeśli nie masz zainstalowanego modułu obsługi poczty, Firefox proponuje Ci kilka poczty internetowej, takich jak Gmail / Yahoo.

Prawdziwym problemem jest niewłaściwa obsługa mailto. Zwykle odbywa się to w systemie, gdy IE, który jest domyślnym przeglądaniem, próbuje zmusić Cię do korzystania z programu Outlook, zamiast pytać, czy nie chcesz używać czegoś innego.


To prawda, Firefox może to zrobić od razu po wyjęciu z pudełka. Co z innymi przeglądarkami? Googling wskazuje, że Chrome wymaga zainstalowania rozszerzenia do przekazywania mailto: linków do poczty internetowej, czego większość użytkowników nie zrobi. Safari wymaga aplikacji ( superuser.com/questions/20770/… )
Leonid Szewcow

@Leonid Jeśli użytkownik ma już problem z zainstalowaniem przeglądarki (np. Chrome) innej niż domyślna i chce uzyskać dostęp do linków mailto: instalacja rozszerzenia niekoniecznie jest tak dużym krokiem IMO.
MrWhite

Opera też może to zrobić.
fuxia,

7

mailto: linki na stronach internetowych nie są przestarzałe , z wyżej wymienionych powodów ... webmail można skonfigurować do korzystania z nich, a użytkownicy mogą nadal „Kopiować adres linku”, gdy wiadomość e-mail jest tylko w href i nie jest widoczna na stronie.

JEDNAK głównym powodem nieużywania mailto: linki (przynajmniej nieobjawione) są moduły zbierające wiadomości e-mail . Zautomatyzowane boty, które indeksują strony internetowe, szukając adresów e-mail do wykorzystania w spamie. Korzystanie z nieotrzymanego mailto: link mówi tym botom: „Hej, spamuj mnie!”. Za pomocą JavaScript można ukryć mailto: linki, jeśli jest to wymagane - pod warunkiem, że nie będą zbyt sprytne. Ale ostatecznie jest to kompromis między bezpieczeństwem a użytecznością.


1
Byli zbyt sprytni 7 lat temu. Obecnie najlepszą obroną nie jest nie publikowanie adresu, ale dobre filtrowanie.
Peter Taylor,

@ Peter Tak, filtrowanie jest bardzo ważne, ale czy zapobieganie nie jest lepsze niż leczenie? Nie sugeruję, że należy całkowicie unikać linków mailto:, ale należy ich używać w taki sposób, aby (próby) uniemożliwiły automatycznym skryptom przechwycenie adresu e-mail, a jednocześnie były czytelne dla ludzi.
MrWhite,

Tak, mówię to, że ten dżin wyszedł z butelki. W 2005 r. Miałem mailto, które zostało odszyfrowane i ustawione w JavaScript, i zostało zeskrobane. Dzisiejsi kombajny będą bardziej wyrafinowane, nie mniej.
Peter Taylor,

1
Uważam, że jest to najważniejsza kwestia dotycząca nieużywania linków mailto. Śledziliśmy, kiedy umieszczamy nieoficjalny link mailto na naszej stronie internetowej i skok spamu na naszym serwerze wymiany. W ciągu 24-48 godzin nasz serwer wymiany zobaczy codziennie tysiące e-maili ze spamem na adres e-mail.
Richard Fantozzi,

1

Wydaje mi się, że istnieją trzy opcje:

1. Email me at <a href="mailto:fred@example.com">fred@example.com</a>
2. <a href="mailto:fred@example.com">Email</a> me.
3. Email me at fred@example.com

Mogę wierzyć, że niektórzy purystowie opowiadają się za opcją 2, ale myślę, że większość ludzi korzysta z opcji 1 i że jest to najbardziej użyteczna opcja.


Dlaczego głosowanie negatywne?
Peter Taylor,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.