Jakie jest rozwiązanie „Przesłany URL nie wybrany jako kanoniczny” w Google Search Console w wersji beta?


10

Nowe narzędzia Google dla webmasterów mają sekcję „Pokrycie indeksu”> „Wykluczone”> „Przesłany adres URL nie został wybrany jako kanoniczny”. Otrzymuję 3 wewnętrzne linki w sekcji „Przesłany URL nie został wybrany jako kanoniczny” mojej witryny.

nie jestem pewien, dlaczego te linki wewnętrzne są tam wyświetlane. Zaktualizowałem tagi kanoniczne dla tych 3 linków. (Nie udostępniam linków, ponieważ moje konto może być oznaczone jako spam)

Strona pomocy Google zawiera pewne informacje na ten temat, ale nie mówi, jak to naprawić:

Przesłany adres URL nie został wybrany jako kanoniczny : Adres URL jest jednym z zestawu zduplikowanych adresów URL bez wyraźnie oznaczonej strony kanonicznej . Wyraźnie poprosiłeś o zaindeksowanie tego adresu URL, ale ponieważ jest on duplikatem, a Google uważa, że ​​inny adres URL jest lepszym kandydatem na kanoniczny, Google nie zaindeksował tego adresu URL. Zamiast tego zaindeksowaliśmy wybrany przez nas kanonik. Różnica między tym statusem a „Google wybrał inny kanoniczny niż użytkownik” polega na tym, że w tym przypadku wyraźnie poprosiłeś o indeksowanie.


Zakładam, że masz również konfigurację hreflang na tych adresach URL?
Gnefivior Erune

Odpowiedzi:


3

Zażądałeś wyraźnie indeksowania niektórych adresów URL za pomocą mapy witryny lub narzędzi dla webmasterów, które są duplikatami bez kanonu. Pytanie brzmi raczej, dlaczego chcesz, aby zduplikowane adresy URL były wyraźnie indeksowane? Nie jest to zgodne z dobrymi praktykami SEO.

Ustaw zduplikowane adresy URL na noindex lub przynajmniej ustaw kanoniczne, aby Google wiedział, co należy uszeregować zamiast zduplikowanej treści - oba akty rozwiążą problem.


2
Jak dowiedzieć się, jakie są duplikaty? Kiedy patrzę na ten raport, nie mogę nawet dowiedzieć się, co Google uważa za duplikat.
Stephen Ostermiller

Nie sądzę też, aby ustawienie kanoników naprawiło problem. Google wybiera niekanoniczne adresy URL jako preferowane kanoniczne. Mam ten problem z moją witryną, w której HTTP jest kanoniczny względem HTTPS, ale Google nadal woli indeksować adresy URL HTTP dla wielu stron.
Stephen Ostermiller

1
@StephenOstermiller The URL is one of a set of duplicate URLs- dla mnie to dość jasne. Przyczyną Twojego problemu z http / https, dlaczego Google woli http od https, może być to, że twoje strony http mają znacznie więcej linków wewnętrznych i zewnętrznych, niż twoje https.
Evgeniy,

W moim przypadku istnieje ta sama treść w innym języku bez języka w adresie URL. Jednak link jest inny Google postrzega je jako kanoniczne. Chcę indeksować i klasyfikować w obu językach !!!
Adrian P.

@AdrianP. co hreflangsi canonicals? Czy korzystasz z nich? W jaki sposób?
Evgeniy,

2

Najpierw musisz znaleźć duplikaty. Byłoby miło, gdyby Google powiedział w Search Console, który adres URL uważa za zduplikowany, ale nie ujawniają tych informacji, o ile mogłem to stwierdzić.

Aby znaleźć duplikat, zwykle musisz użyć wyszukiwarki Google. Weź frazę ze strony, która powinna być unikalna, i wyszukaj ją w Google z cytatami wokół niej. To powinno ci powiedzieć, którą stronę indeksuje Google.

Gdy wiesz, gdzie jest duplikat, możesz podjąć decyzję, co z nim zrobić. Będziesz miał kilka opcji:

  • Nic nie rób i pozwól Google wybrać, która strona uważa za zduplikowaną. Google zwykle indeksuje tylko jedną kopię strony, gdy znajdzie duplikaty. Posiadanie duplikatów stron i umożliwienie Google automatycznego ich rozwiązywania zazwyczaj nie szkodzi Twojej witrynie. Zobacz Co to jest zduplikowana treść i jak mogę uniknąć kary za to w mojej witrynie?
  • Jeśli masz kontrolę nad obiema stronami, możesz użyć kanonicznych tagów lub przekierowań, aby powiedzieć Google, która z nich ma indeksować.
  • Jeśli zduplikowana treść znajduje się w innej witrynie, a treść należy do Ciebie, możesz spróbować zamknąć tę witrynę lub usunąć ją z Google za pomocą DMCA.
  • Możesz także bardziej różnicować strony, aby nie były już duplikowane.

Edycja: zgodnie z sugestią w komentarzach można również znaleźć duplikat, używając linku „Wyświetl jako wynik wyszukiwania” w Search Console, który jest dostępny po kliknięciu adresu URL w raporcie:


Możesz znaleźć duplikat w Search Console, klikając link „Wyświetl jako wynik wyszukiwania”, który wykona info:zapytanie o duplikat, ale wyświetli kanoniczny adres URL w wynikach wyszukiwania.
DisgruntledGoat

@DisgruntledGoat Gdzie znajduje się link „Wyświetl jako wynik wyszukiwania”?
endolith

1
@endolith Zredagowałem swoją odpowiedź, aby dołączyć zrzut ekranu z jej lokalizacją w Search Console.
Stephen Ostermiller

Ach Czy to wszystko jest otwarte info:http://yoururl.com? Co nie pokazuje nic dla dotkniętego adresu URL
endolith

1
Dla mnie wyniki wyszukiwania dla tego zapytania informacyjnego zwykle mają jeden wynik: stronę wybraną przez Google jako kanoniczną. Użycie „Sprawdź URL” pokazuje teraz także, którą stronę Google wybrał jako kanoniczną.
Stephen Ostermiller

1

Przyczyną tego błędu jest to, że Google ignoruje twoją stronę AMP. Po prostu dlatego, że masz responsywną / mobilną wersję, na którą kanonizowana jest strona AMP. Jeśli masz responsywną / mobilną wersję strony AMP, którą masz, Google wybiera tę stronę zamiast wersji AMP do wyświetlenia na serwerach SERP i tym samym mówi, że masz duplikat (pod względem treści).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.