Co to jest zduplikowana treść i jak mogę uniknąć kary za to w mojej witrynie?


36

To jest ogólne pytanie społecznościowe dotyczące zduplikowanych treści.

Jeśli Twoje pytanie zostało zamknięte jako duplikat tego pytania i uważasz, że podane tu informacje nie zapewniają wystarczającej odpowiedzi, otwórz dyskusję na temat Pro Webmasters Meta .


 1. Co Google uważa za zduplikowaną treść?
 2. Czy sposób, w jaki prezentuję swoje treści, spowoduje nałożenie kary za powielanie treści?
 3. Jak mogę uniknąć traktowania treści mojej witryny jako treści zduplikowanych?

Odpowiedzi:


31

W przewodniku dla webmasterów Duplikatów treści Google definiuje duplikaty treści (w celu optymalizacji pod kątem wyszukiwarek) jako „znaczące bloki treści w domenach lub między nimi, które całkowicie pasują do innych treści lub są znacznie podobne”.

W przewodniku Google wymieniono następujące przykłady zduplikowanych treści:

 • Fora dyskusyjne, które mogą generować zarówno zwykłe, jak i uproszczone strony skierowane na urządzenia mobilne
 • Przechowuj elementy pokazane lub połączone za pomocą wielu różnych adresów URL
 • Wersje stron internetowych przeznaczone tylko do drukarek

Kary

Wyszukiwarki muszą karać niektóre przypadki powielania treści, których celem jest spamowanie ich indeksu wyszukiwania, takie jak:

 • witryny zgarniające, które hurtowo kopiują treści
 • uproszczone techniki spinania artykułów , które generują „nową” treść poprzez selektywne zastępowanie słów w istniejącej treści.

Gdy wyszukiwarki znajdą zduplikowane treści, mogą:

 • Karać całą witrynę, która zawiera zduplikowane treści. (gdy spamuje)
 • Wybierz stronę jako kanoniczne źródło treści i zmniejsz priorytet lub nie indeksuj drugiej strony z duplikatem. (pospolity)
 • Nie podejmuj żadnych działań karnych i indeksuj wiele kopii treści (rzadko)

Unikanie wewnętrznego duplikowania

Zapytany o zduplikowane treści, Matt Cutts z Google powiedział, że powinno cię skrzywdzić tylko, jeśli wygląda na spam , jednak wielu webmasterów stosuje następujące techniki, aby uniknąć niepotrzebnego powielania treści:

 • Upewnij się, że treść jest dostępna tylko pod jednym kanonicznym adresem URL
 • Jeśli witryna musi zwracać tę samą treść pod wieloma adresami URL (np. W przypadku strony „widok wydruku”), ręcznie podaj kanoniczny adres URL za pomocą elementu łącza w nagłówku dokumentu
 • W przypadkach, gdy witryna zwraca podobną treść na podstawie parametrów zakodowanych w adresie URL (np. Sortowanie katalogu produktów), wyklucz parametry adresu URL w Narzędziach Google dla webmasterów

Syndykacja treści

Publikowanie treści w witrynie, która została opublikowana w innym miejscu, nazywa się syndykowaniem treści. Tworzenie duplikatów treści za pomocą syndykowania treści może być OK:

 • Tak długo, jak masz na to pozwolenie
 • Mówisz użytkownikom, co to jest treść i skąd pochodzi
 • Link do oryginalnego źródła (Bezpośredni precyzyjny link do oryginalnej treści ze strony z kopią, a nie tylko link do strony głównej witryny, na której można znaleźć oryginał)
 • Twoi użytkownicy uważają to za przydatne
 • Masz coś do dodania do tej treści, tak że użytkownicy wolą znaleźć tę treść w Twojej witrynie niż gdzie indziej. (Na przykład komentarz lub krytyka).
 • Masz wystarczająco dużo oryginalnej treści na swojej stronie (co najmniej 50% oryginalnej, ale idealnie 80% oryginalnej)

Chociaż Google nie nakłada kar za każde wystąpienie powielonej treści, nawet zduplikowane treści nieobjęte karą mogą nie pomóc w uzyskaniu odwiedzających:

 • Konkurujesz ze wszystkimi pozostałymi kopiami, które tam są
 • Google prawdopodobnie preferuje oryginalne źródło treści i najbardziej renomowaną kopię treści.

Google będzie karać za powielanie treści publikowanych w witrynie z innych źródeł, jeśli:

 • Wygląda na to, że został skradziony lub skradziony (zwłaszcza bez przypisania).
 • Użytkownicy nie reagują na to dobrze (szczególnie klikając Google po wizycie w Twojej witrynie).
 • Jest tak wiele jego kopii, że nie ma powodu, aby wysyłać użytkowników do twojej kopii.
 • Twoja kopia nie jest oryginalna, najbardziej renomowana ani użyteczna; i nie ma żadnego komentarza ani krytyki.
 • Twoja witryna nie ma wystarczającej ilości oryginalnej treści, aby zrównoważyć całą ponownie opublikowaną treść.
 • Strony powielają się tak często we własnej witrynie, że Googlebot ma problemy z zaindeksowaniem całej witryny.

Internacjonalizacja i kierowanie geograficzne

Lokalizacja treści to jeden z obszarów, w którym powielanie treści może być korzystne dla SEO. Całkiem dobrze jest publikować te same treści w witrynach kierowanych do różnych krajów, które mówią tym samym językiem. Na przykład możesz mieć witrynę w USA, w Wielkiej Brytanii i w Australii, wszystkie o tej samej zawartości.

Posiadając witrynę dla każdego kraju, zazwyczaj można lepiej pozycjonować użytkowników w tym kraju. Ponadto można w szczególności zaspokoić potrzeby użytkowników w każdym kraju z niewielkimi różnicami w pisowni, cenami w walucie danego kraju lub opcjami wysyłki produktu. Aby uzyskać więcej informacji na temat konfigurowania witryn ukierunkowanych geograficznie, zobacz Jak uporządkować adresy URL pod kątem SEO i lokalizacji?

Radzenie sobie ze zgarniaczami treści

Inne witryny, które kradną i publikują je bez zezwolenia, mogą czasami powodować problemy z powielaniem treści w Twojej witrynie. Wyszukiwarki ciężko pracują, aby zapewnić, że witryny zgarniające nie będą mogły czerpać korzyści z powielania treści . Jeśli witryna skrobaka powoduje problemy, może być możliwe usunięcie witryny z indeksu Google poprzez złożenie wniosku DMCA do Google


0

Mówiąc najprościej, zduplikowana treść jest kopiowana z innych źródeł internetowych lub z własnej witryny (ta sama treść na wielu stronach).

Google może łatwo zidentyfikować, czy jest to unikalna treść, czy plagiat.

Lepiej jest pisać treści na własną rękę na stronie, a także nie powtarzać tej samej treści na wielu stronach.

Jeśli Twoja witryna zawiera zduplikowane treści, nie możesz znaleźć się na pierwszej stronie Google, a Ty zostaniesz ukarany przez wytyczne Google, a ponadto nie będziesz na 100 pozycjach w SERP.


Duplikatu nie trzeba kopiować z innych źródeł. Może być również na twojej stronie internetowej. Jeśli więcej niż jeden adres URL może wyświetlać tę samą treść, niezależnie od tego, gdzie pierwotnie się znajdował, oznacza to, że treść jest zduplikowana.
John Conde
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.