Wykorzystanie międzynarodowych domen SEO w subdomenach i domenach ccTLD


28

Czy lepiej jest mieć oddzielne domeny dla poszczególnych krajów (które kosztują więcej pieniędzy) lub subdomeny określające kraj, dla lepszego SEO?

na przykład

 • example.com
 • example.com.au
 • example.co.uk

vs

 • example.com
 • au.example.com
 • uk.example.com

Założenie: główne narzędzia wyszukiwarki, każda subdomena jest powiązana z krajem. Przykład au.example.comzwiązany jest z krajem Australia .

Aktualizacja nr 1

Rozumiem, że obie metody działają, zwłaszcza gdy korzystam z powyższego założenia. Pytanie dotyczy: Która metoda jest lepsza ? Czy istnieje między nimi tak niewielka różnica SEO? Czy pierwsza metoda jest o wiele lepsza niż druga z uzyskiwaniem lepszych wyników SEO?

Aktualizacja nr 2

Wielu ludzi zasugerowało, że następujące jest dobre / lepsze podejście:

 • example.com/
 • example.com/au
 • example.com/uk

Dodając kod ISO specyficzny dla kraju na końcu adresu URL / pierwszy folder domeny można rozpoznać jako kraj.

Ale wielu partnerów SEO zasugerowało, że jest to cenna strata miejsca na poziomie folderów. Er .. jak mogę to wyjaśnić. OK, niektórzy eksperci SEO zasugerowali, że jeśli liczba poziomów lub folderów w domenie przekracza 5, wówczas strona traci na znaczeniu. Zasadniczo nie chcesz robić tego głęboko. W związku z tym dodanie kraju jako pierwszego poziomu może być uznane za marnotrawstwo, szczególnie gdy może być obsługiwane przez domenę LUB subdomenę - stąd pytanie :)


2
Jeśli marnujesz miejsce na poziomie folderów, dlaczego nie po prostu umieścić wszystkiego w katalogu głównym? Jestem pewien, że to spektakularne rozwiązanie :)
Joe Phillips

?? co masz na myśli d03boy? przykład proszę (chociaż sugeruję sarkazm).
Pure.Krome

1
.comjest domeną międzynarodową. Gdybyś miał, jak w przykładach .com / au lub .com / uk, jaką inną treść byś na nich miał? Czy nie napotkasz problemów z treścią, ponieważ są to kraje anglojęzyczne. Jeśli potrzebujesz przetłumaczonych wersji folderów stron, jest to metoda stosowana przez większość firm. / pl / / fr / / es / etc
Anagio

Odpowiedzi:


19

Z punktu widzenia SEO lepiej jest mieć jedną domenę i przenosić wersje międzynarodowe do podfolderów (nie subdomen), takich jak:

 • example.com/us/
 • example.com/au/
 • example.com/uk/

IBM robi to w ten sposób.

Pure.Krone napisał

Ale wielu partnerów SEO zasugerowało, że jest to cenna strata miejsca na poziomie folderów. Er .. jak mogę to wyjaśnić. Ok, niektórzy eksperci SEO zasugerowali, że jeśli liczba poziomów lub folderów w domenie przekracza 5, wówczas strona traci na znaczeniu.

Możliwe, że niektóre wyszukiwarki mogą obniżyć pozycję strony w witrynach o głębokich strukturach, ponieważ ostatecznie słowo kluczowe w adresie URL ma prawdopodobnie większą wagę niż słowo kluczowe na stronie. Ale chyba, że ​​Google lub Yahoo to potwierdzą, ludzie z SEO mogą zgadywać. Ranking stron może spaść z wielu powodów (szczególnie jeśli Twoja witryna jest zoptymalizowana przez ekspertów SEO), być może błędnie przypisują ją do struktur głębokich folderów. Ale w czym problem? Na wszelki wypadek spłaszcz hierarchię folderów.

Jedno wiemy na pewno, ponieważ kilka lat temu zostało to potwierdzone przez Google, że każda domena (bez względu na poziom) jest wydzieloną witryną do celów rankingu strony, więc posiadanie wszystkich zasobów w ramach jednej domeny zawsze poprawi pozycję strony. Dlatego weblogs.asp.nethostuj wszystkich swoich blogerów w podfolderach, więc ich posty zajmują bardzo wysoką pozycję w Google, niezależnie od tego, który bloger je napisał.


ok, więc skąd wyszukiwarka wiedziałaby, że cokolwiek z stackoverflow.com/uk/ jest treścią z „Wielkiej Brytanii”?
Pure.Krome

1
Z adresu URL To rozwiązanie jest dobrze znane i zalecane przez wyszukiwarki.
allesklar

2
Linki proszę (aby to udowodnić)?
Pure.Krome

Zgadzam się. Powinieneś mieć stronę w tym katalogu służącą albo jako zwykła strona, albo przynajmniej mapa witryny. Powinno to wyraźnie wskazywać wyszukiwarce, co to jest.
Joe Phillips

ciekawa edycja, Lubos. Chciałbym, aby jedna z dużych wyszukiwarek mogła rzucić na to trochę światła.
Pure.Krome

13

Google kojarzy domeny najwyższego poziomu tylko z regionami geograficznymi:

Witryny z kodowanymi krajami domenami najwyższego poziomu (np. .ie) Są już powiązane z regionem geograficznym, w tym przypadku z Irlandią.
- Geotargeting - Pomoc dla webmasterów / właścicieli witryn

W miarę możliwości używaj domen najwyższego poziomu do obsługi treści specyficznych dla kraju. Jesteśmy bardziej prawdopodobne, aby wiedzieć, że przyrostek .pl wskazuje na materiały, na przykład, niż http://ie.example.com, http://www.example.com/ielub http://www.example.com?country=ie. Jeśli masz neutralną geograficznie domenę najwyższego poziomu (np. .com, .orgLub .net), możesz użyć Narzędzi dla webmasterów, aby powiązać swoją witrynę z lokalizacją geograficzną.
- Lokalne firmy - Pomoc dla webmasterów / właścicieli witryn

Funkcja Live Search firmy Microsoft również to robi:

Wyszukiwanie na żywo korzysta z informacji, takich jak adres IP witryny oraz domena najwyższego poziomu kodu kraju lub regionu, w celu ustalenia rynku witryny oraz kraju lub regionu. Możesz zmienić te informacje, aby odzwierciedlić rynek, na który chcesz kierować reklamy.
- O hostingu Twojej witryny na innym rynku

Ale wybieram uniwersalną domenę neutralną dla kraju również ze ścieżką URL specyficzną dla kraju.


To jest świetna informacja. Czy mógłby Pan wyjaśnić, dlaczego zamiast tego preferuje metodę nieudokumentowaną (adres URL dla danego kraju)?
Kodeks 73

4

Wszystkie powyższe działania łączą się. To, co naprawdę robi różnicę, to to, że www.example.co.uk przenosi całkowicie inną treśćwww.example.fr

Jeśli są w dużej mierze takie same z kilkoma subtelnymi różnicami {regionalizacje / język itp., Wówczas użycie www.company.co/uk /fr może być lepsze pod względem css jest jednym szablonem dla wszystkich 1 modów, a wszystkie strony zmieniają wygląd, aby pasowały do ​​współdzielonej grafiki / logo w języku angielskim, powiedzmy, że angielski może być ładowane z jednej lokalizacji do wszystkich angielskich identyfikatorów URI, co obejmuje np. powiedzmy, że strona produktu z regionalnymi odmianami {powiedz zalecane użycie / narzędzie}
/uk/productx/
/us/productx/
/au/productx/
może mieć link do szczegółów technicznych, /en/productx/technical-description aby uniknąć problemów z powielaniem treści

Z punktu widzenia SEO większość patrzy na tld i kraj gospodarza, więc .frhostowany w USA nigdy nie przebije .frhostowanego we Francji na rynek francuski, ale .com/frhostowany w USA dostanie się tam, jeśli jego zawartość będzie inna.

Treść jest królem w SEO, cała reszta to tylko drobna poprawa i nie jest tak naprawdę warta dużego wysiłku, chyba że robi to ty lub twoi użytkownicy jakąkolwiek dobrą /uk /ie /demetodę itp. Jest najbardziej przydatna dla większości użytkowników, ponieważ mogą wylądować /uki zobaczyć to z prosta opcja menu / lista rozwijana, którą mogą przesunąć do najbardziej odpowiedniego dla siebie regionu {oczywiście oferowanie folderów i nie pozwalanie użytkownikom na szybkie przełączanie się między nimi przynosi efekt przeciwny /uk/productx/do /fr/productx/zamierzonego i powoduje, że cały punkt folderów jest dyskusyjny}


cytat: „bądź lepszy pod względem css to jeden szablon dla wszystkich”, możesz użyć jednego css nawet z inną domeną, nie potrzebujesz 2 dla nich, po prostu ładujesz css z jednej z dwóch domen http://example.co.uk/yourcss.css, to wszystko!
Marco Demaio

3

Od Google : „Jeśli w Narzędziach dla webmasterów nie zostaną wprowadzone żadne informacje, będziemy w dużej mierze polegać na domenie krajowej witryny (.ca, .de itp.). Jeśli użyto domeny międzynarodowej (.com, .org, .eu itp.), Będziemy polegać na adresie IP. ”Dlatego zalecam wykonanie jednej lub więcej z poniższych czynności:

 1. Użyj domeny specyficznej dla kraju

 2. Hostuj swoją witrynę w docelowym kraju

 3. Powiedz Google Webmaster Tools i wszystkim innym wyszukiwarkom, do którego kraju kierujesz reklamy. Jeśli kierujesz reklamy na wiele krajów, pamiętaj o użyciu różnych katalogów, aby móc je określić w Narzędziach dla webmasterów.

 4. Traktuj nazwę kraju jak każde ważne słowo kluczowe - użyj go w adresie URL, tytule, h1, kopii itp.

Ostatni punkt jest często zaniedbywany i czasami jest twoją jedyną opcją. Jeśli widżety są dostępne tylko w Kanadzie, powiedz „Widżety w Kanadzie” w tekście.


Nie rozumiem, dlaczego twoje rozwiązanie jest lepsze niż domena z jednym identyfikatorem i dobrze skonfigurowaną mapą witryny .
João Pimentel Ferreira,

3

Zrobiłbym to, jak powiedział lubos hasko , ale także (jeśli pozwalają na to pieniądze) zakup wszystkich domen i 301 przekierowania ich na właściwą stronę.

Przykład, www.example.com.auprzekazuje do www.example.com/au.


1
Myślę, że przekierowania 301 będą uważane za duplikaty treści. Ale mogę się bardzo mylić.
Joe Phillips

Zajmę się tym, kiedy będę miał trochę wolnego czasu - daj mi znać, co znajdziesz d03boy
Alex

@JoePhilllips Ciekawe. Czy znalazłeś więcej informacji na temat przekierowań 301 i zduplikowanych treści?
Kodeks73

2

Czy możesz wyjaśnić, dlaczego chcesz utworzyć trzy anglojęzyczne witryny z osobnymi odbiorcami (na przykład, czy jest to usługa zlokalizowana)? Czy te trzy grupy pokrywają się (SEO jest ważniejsza), czy też australijska witryna jest całkowicie bezużyteczna dla użytkowników w Wielkiej Brytanii?

Czy możesz potwierdzić, że wszystkie Twoje treści są w języku angielskim?

[dodane później] Ponownie czytam pytanie, że wszystkie rozważane strony są w języku angielskim. Zostawię swoją oryginalną odpowiedź na wypadek, gdyby pomogła komuś innemu.

Lepiej jest mieć lokalne nazwy domen, jeśli to możliwe.

Istnieje wiele sposobów wskazywania kraju, w którym się znajdujesz, ale nazwa domeny jest jasnym i powszechnie rozpoznawalnym sposobem, aby powiedzieć wyszukiwarkom, gdzie jesteś.

Jak zauważono w komentarzach, nie można udowodnić tego rodzaju stwierdzeń. Jest to jednak plan bez ryzyka: jeśli to nie robi różnicy, nic nie tracisz, jeśli tak, to wygrywasz lub przegrywasz.

Jeśli masz wybór, zrób to. Za pomocą .htaccess konfiguracja jest niezwykle łatwa i znacznie ułatwia zarządzanie witryną.

[oryginalna odpowiedź] Zarządzam dużą witryną w trzech językach. Ustawiliśmy go jako / en, / es itp. Po nazwie domeny i szczerze żałuję .

Jest kilka problemów, ale głównym problemem, na który natrafiliśmy, jest zarządzanie przepływem Page Rank i stroną główną .

Jeśli masz witrynę w trzech językach, w której jest strona główna?

Czy tworzysz kombinację wszystkich trzech języków, czy wybierasz jeden?

Zwykle dobra strona główna zawierałaby wiele linków do różnych części witryny i sporo odpowiedniego tekstu .

Czy w środowisku wielojęzycznym dołączasz wszystkie linki i tekst we wszystkich językach? Jeśli nie, Twoja witryna będzie mniej skuteczna w SEO . Jeśli tak, to bałagan dla użytkowników.

Pytanie sprowadza się do przepływu Page Rank. W zwykłej witrynie w jednym języku chcesz, aby strona główna pobierała sok z innych stron.

W witrynie wielojęzycznej nie jest to już jasne . Chcesz, aby hiszpański użytkownik znalazł się na hiszpańskiej stronie głównej za pomocą jak najmniejszej liczby kliknięć . Automatyczne przekierowanie może zostać ukarane.

Chcieliśmy, aby francuska witryna pojawiła się jako pierwsza w francuskich wynikach wyszukiwania, aby użytkownicy nie musieli klikać strony wyboru języka. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​konieczna jest niezależna optymalizacja dla każdego języka.

Posiadanie wielu języków za jedną nazwą domeny znacznie utrudniło powiedzenie Google: to jest nasza francuska strona, po francusku, to nasza hiszpańska strona po hiszpańsku itp. Jest to głównie kwestia tego, czy Google wie, w jakim języku jest każda strona Jaką specyfikację języka umieścisz w nagłówku strony głównej?

Ponadto prawdą jest, że jesteś lekko karany za głębokie hierarchie folderów (co jest znakiem rozpoznawczym starego blackhat SEO).

Korzystając z oddzielnych domen, możesz łatwo i łatwo zoptymalizować każdą witrynę z dobrym przepływem Page Rank. Jeśli korzystasz z jednej domeny, najlepszym rozwiązaniem, jakie znaleźliśmy, jest poświęcenie strony głównej i przesunięcie Page Rank do / fr, / es itp.


dla wyjaśnienia, chociaż każda witryna może być w tym samym języku (np. angielski lub francuski), treść jest zlokalizowana ... stąd znaczenie domeny / kraju najwyższego poziomu.
Pure.Krome

1

Hosting w tym kraju może pomóc w rankingach na stronach wyników wyszukiwania poszczególnych krajów, o czym należy pamiętać.


wiwaty dla odpowiedzi, ale szukam konkretnego dowodu zamiast domysłów. jakikolwiek dowód?
Pure.Krome

Optymalizacja wyszukiwarek to nie nauka. Nie znajdziesz dowodu na nic, chyba że na stronie Googles / Yahoos.
Joe Phillips

Jako użytkownik sieci spoza Stanów Zjednoczonych mogę powiedzieć, że Google WIĘCEJ poprawi ranking witryn, które jego zdaniem są mi bliskie.

1

To prawda, że ​​jesteś lekko karany za głębokie hierarchie folderów (co jest znakiem rozpoznawczym starego blackhat SEO)1

Myślę, że Google powinien powiedzieć nam, która droga jest właściwa w przypadku domen, subdomen lub folderów.

Wydaje mi się, że utworzenie folderu jest bardziej atrakcyjne, ponieważ wtedy będziesz nosić siłę łącza do głównej nazwy domeny. W przeciwnym razie będziesz mieć zupełnie nową kampanię budowania linków dla nowej nazwy domeny.


1

Opcja 1 jest rozpoznawana przez większość wyszukiwarek. Możesz też spróbować znaleźć hosta w kraju docelowym, ponieważ niektóre wyszukiwarki sprawdzają również docelowy adres IP. O wiele więcej informacji można znaleźć w artykule z zeszłego roku na temat Moz .

W przypadku ograniczonego budżetu opcja 2 będzie działać z Google, ponieważ narzędzia dla webmasterów umożliwiają kierowanie reklam na kraje według poddomen.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.