Czy Gmail może rozpoznać wątki / rozmowy z przedrostkami odpowiedzi w języku innym niż angielski?


10

W Gmailu, gdy otrzymuję odpowiedź na wiadomość z Subject: X, a odpowiedź ma Subject: Re: X, poprawnie rozpoznaje ją jako odpowiedź i sortuje wiadomość w tym samym wątku / rozmowie.

Jeśli jednak odpowiedź zawiera temat Aw: Xlub Sv: X, co może się zdarzyć, gdy ludzie używają nieanglojęzycznych klientów poczty e-mail, Gmail nie rozpoznaje wiadomości w ramach rozmowy.

Czy można dostroić lub skonfigurować Gmaila, aby rozumiał prefiksy odpowiedzi w języku innym niż angielski?

Jeśli tak to jak?


Wyobrażam sobie, że może to zależeć od języka ustawionego jako „język wyświetlania Gmaila” ...? Czy „Aw: X” i „Sv: X” byłyby dwoma różnymi językami?
MrWhite

Tak. Aw będzie Niemcem, Sv będzie Norwegiem lub Szwecją. Komunikuję się w wielu językach.
gerrit

A jeśli Twój język wyświetlania jest ustawiony jako niemiecki, a otrzymasz odpowiedź jako „Aw: X”, to czy jest on zgrupowany jako rozmowa? Czy to nie robi różnicy? Nie twierdzę, że to odpowiedź, po prostu próbuję dowiedzieć się, co robi Gmail. Zakładam, że rozmowy działają w innych językach, ponieważ jest to kluczowy element działania Gmaila. Ale mogłem zrozumieć, że może działać tylko dla jednego języka na raz (chociaż mogę się mylić). Gmail obsługuje obecnie 57 języków, więc sądzę, że istnieje wiele różnych prefiksów.
MrWhite

3
Chociaż to nie pomaga w twoim problemie, „Re:” ma być po łacinie „w kwestii”, a nie po angielsku „Odpowiedź”, patrz sekcja 3.6.5 faqs.org/rfcs/rfc2822.html . Tak więc świat się myli.
dsolimano,

Odpowiedzi:


7

Powinien używać References:nagłówka wiadomości e-mail. Jednak nie wszyscy klienci poczty e-mail zawierają poprawny nagłówek Odwołania. Nie można nic zrobić z przetwarzaniem nagłówków wiadomości przez Gmaila.

Niektóre referencje:


1
Wygląda na to, że mój problem dotyczy głównie osób korzystających z programu Microsoft Outlook ...
gerrit
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.