Jak dodać nowe style do dokumentów Google?


298

Dokumenty Google mają ładny zestaw stylów, takich jak „Zwykły tekst” i „Nagłówek 1”.

Jak mogę dodać własne? Chcę dodać styl o nazwie „kod” dla tekstu programującego kod.


42
Właśnie dlatego doszedłem do tego pytania. :) Chciałem tylko stworzyć styl o nazwie Code i Inline , który nie byłby stylem akapitowym.
Robert Koritnik

18
Znam odpowiedź, ale nie mogę jej dodać, ponieważ nie mam wystarczającej reputacji. Zasadniczo możesz używać skryptów Google Apps, oto co zrobiłem: pastebin.com/4pNBJ9pC . Aby go włączyć, musisz utworzyć nowy skrypt: Tools>> Script Manager>> Newi wkleić tam kod. Następnie musisz autoryzować skrypt i ponownie załadować dokument, aby menu pojawiło się na pasku menu. Następnie wybierz poprawkę tekstu i wybierz Extras>>Apply code style
Trident D'Gao

3
Znam moją odpowiedź, ale moja reputacja 101 najwyraźniej nie wystarczy. Począwszy od 3/14 ', po zaktualizowaniu istniejących nagłówków za pomocą „Aktualizuj nagłówek X, aby pasował”, GDocs doda dodatkowy nagłówek Y. Tak więc, zaczyna się on tylko od nagłówka 1,2,3, ale po zaktualizowaniu nagłówka 3, GDocs wprowadzi nagłówek 4. Po aktualizacji nagłówka 4, GDocs wprowadzi nagłówek 5 itd.
JJ Rohrer

7
Jest to rozszerzenie, które to robi: chrome.google.com/webstore/detail/paragraph-styles%20/… (Nie mogę opublikować odpowiedzi z powodu błędu w zmianie stosu - mówi, że potrzebuję 10 powtórzeń, aby odpowiedzieć, „ mam 103 powtórzeń, pole odpowiedzi nie jest dostępne.)
Chris Moschini,

1
@AlekseyBykov odpowiedź pomogła mi w tym. Zaktualizowałem i naprawiłem kilka problemów tutaj github.com/cr8ivecodesmith/google_docs_scripts/blob/master/…
cr8ivecodesmith

Odpowiedzi:


136

W tej chwili nie można dodawać więcej stylów ani zmieniać nazw istniejących, ale można je modyfikować, aby dopasować do własnych potrzeb.

Na przykład możesz stylizować kod według własnego uznania, a następnie wybierając jeden z nagłówków i wybierając ten Update Heading # to match selection, który może stać się nowym stylem „Kod” .

Następnie wybierz coś innego i zastosuj ten nagłówek i gotowe.

Style w dokumentach Google


104
Minusem jest to, że będzie zawierać „kod” w moim spisie treści. : / Odkryłem, że użycie stylu napisów do kodu zapobiega wyświetlaniu go w Spisie treści.
Mark Nadig

9
+1 @ digger69 za tę wskazówkę. Używanie „napisów” do kodu to najlepsza wskazówka, jaką kiedykolwiek otrzymałem z tego StackExchange. Idealne do posiadania linii o wysokości 1,15 w całym dokumencie, ale 1,0 dla kodu! : D
ELLIOTTCABLE

9
Jak wspomniałem również w odpowiedzi digger69, kolejnym minusem jest to, że nie pozwala to na wstawianie stylów; musi być na swojej linii. Oczywiście krótkie kody lub, co bardziej prawdopodobne, terminy związane z kodem (takie jak nazwy znaczników, funkcji lub zmiennych) często chcą umieszczać się w jednym wierszu tekstu.
Drewdavid

2
czy to prawda, że ​​musi to być „blok”, co oznacza, że ​​cała linia lub akapit muszą mieć ten sam styl - nie może to być linia o codewymieszanym z normalnym tekście takim jak ten: windowobiekt
nopole

12
Chcę tylko zaznaczyć, że nie ma sensu, aby „eksperci od oprogramowania” w Google nigdy nie dodali funkcji dodawania nowego stylu do Dokumentów. To powinno być jednym z ich pierwszych priorytetów w ciągu dekady, więc ta aplikacja internetowa jest dostępna.
Spencer Williams

56

Ponieważ Lipis się wyróżnia, nadal nie możesz tworzyć własnych stylów. Pozostajesz więc zmienić przeznaczenie istniejącego. Minusem używania Nagłówka jest to, że spowoduje to „kod” w moim Spisie treści (TOC). : / Odkryłem, że użycie stylów tytułów i napisów do kodu uniemożliwia wyświetlanie tych stylów w Spisie treści.


3
Główną wadą tego podejścia jest to, że chociaż możesz użyć ⌘ + Alt + 6, aby użyć tego układu, jeśli przesłonisz 6-ty nagłówek, nie ma pasującego skrótu klawiaturowego dla stylu napisów.
Amit Kotlovski

5
Inna uwaga jest taka, że ​​nie wydaje się, aby działało to w linii, musi być na swojej własnej linii (dotyczy wszystkich stylów, jakie sobie wyobrażam)
Drewdavid,

27

Wiele rozwiązań nie działa w jednej linii. To oczyszczone rozwiązanie oferowane przez @AlekseyBykov przy użyciu skryptów aplikacji Google w celu dodania niestandardowej akcji menu:

 1. Utwórz nowy skrypt ( Tools > Script Editor)
 2. Skopiuj następujący kod do edytora:
// Add new menu item
function onOpen() {
 DocumentApp.getUi()
 .createMenu('Styles')
 .addItem('Format Code', 'formatCode')
 .addToUi();
}

// Define code styling
var style = {};
style[DocumentApp.Attribute.FONT_FAMILY] = DocumentApp.FontFamily.CONSOLAS;
style[DocumentApp.Attribute.FONT_SIZE] = 10;
style[DocumentApp.Attribute.BACKGROUND_COLOR] = "#DDDDDD";
style[DocumentApp.Attribute.FOREGROUND_COLOR] = "#333333";
style[DocumentApp.Attribute.BOLD] = false;

// Apply code formatting
function formatCode() {
 var selection = DocumentApp.getActiveDocument().getSelection();
 if (selection) {
  var elements = selection.getRangeElements();
  for (var i = 0; i < elements.length; i++) {
   var element = elements[i];

   // Only modify elements that can be edited as text; skip images and other non-text elements.
   if (element.getElement().editAsText) {
    var text = element.getElement().editAsText();

    // Style the selected part of the element, or the full element if it's completely selected.
    if (element.isPartial()) {
     text.setAttributes(element.getStartOffset(), element.getEndOffsetInclusive(), style);
    } else {
     text.setAttributes(style);
    }
   }
  }
 }
}
 1. Przypisz wyzwalacz, aby uruchomić onOpenfunkcję „Po otwarciu” ( Edit > Current Project's Triggers)
 2. Po autoryzacji skryptu załaduj ponownie oryginalny dokument
 3. Użyj nowego elementu menu, aby sformatować zaznaczony tekst ( Styles > Format Code)

2
Doskonały i działał idealnie. Aby uzyskać bardziej „luźny” styl backtick: style [DocumentApp.Attribute.BACKGROUND_COLOR] = "#FFEEEE"; style [DocumentApp.Attribute.FOREGROUND_COLOR] = "# 880000";
Jim Morrison

1
doskonałe rzeczy. Nie podobało mi się, że między słowami brakowało tła, więc zmodyfikowałem go, aby umieścić zawartość w komórce tabeli z solidnym tłem: gist.github.com/fatso83/ffb7871c537e04d9ce95f66fccc30495
oligofren

super fajny scenariusz, dzięki! Mógłbym go teraz rozszerzyć, aby obsługiwał więcej stylów
Unreality

15

Bezpłatne rozszerzenie Dokumentów Google Style akapitów + pozwala tworzyć niestandardowe style akapitów (plus dziesiętna numeracja systemu w nagłówkach i spis treści z numeracją stron).

Właśnie go przetestowałem i oto moje pierwsze wrażenie:

 • Dobry początek. W przypadku małych dokumentów warto użyć :-)
 • Działa jednak dość wolno, mimo że najnowsze wersje poprawiły już wydajność.
 • Interfejs użytkownika nie integruje się z interfejsem użytkownika w stylu Dokumentów Google. Prawdopodobnie nie jest to możliwe w interfejsie API Dokumentów Google.
 • Oryginalna funkcja stylu Dokumentów Google nie zna stylów niestandardowych, ponieważ cały tekst z niestandardowymi stylami ma format „Zwykły tekst”. Możesz używać obu równolegle, ale pamiętaj, że przycisk „Wyczyść formatowanie” (wygląda jak „ T x ”) usunie niestandardowe formatowanie stylu z zaznaczonego tekstu.
 • Wygląda na to, że przechowuje style postaci w zewnętrznej usłudze internetowej, co oznacza, że ​​musisz im powierzyć dostęp do swoich dokumentów w sposób, w jaki teraz powierzasz je Google…

Źródło: Potwierdzenie komentarza Chrisa Moschini powyżej, który wspomniał o nim pierwszy.


6
Czy są jakieś zagrożenia bezpieczeństwa danych związane z instalacją tego rodzaju rozszerzenia dokumentów, czy też kod został zweryfikowany przez Google pod kątem, że nie jest złośliwy?
Gruber,

7
Wydaje się, że te uprawnienia umożliwiają, na przykład, wysyłanie lub udostępnianie dokumentów innym osobom bez uprzedniego powiadomienia. To na pewno mnie przeraża.
Reece

Tak jak powinno, @Reece! Dzięki za wskaźnik.
Cheeso

11

Do niedawna można było edytować CSS (arkusz stylów) i źródło HTML dokumentu. Zajęło to trochę pracy, ale jeśli znasz HTML i CSS, możesz dodać klasę CSS do swojego dokumentu, a następnie edytować HTML, aby go użyć, np. W HTML

<span class='booktitle'>Infinite Jest</span>

oraz w CSS

.booktitle { font-style:italic; }

Google mniej lub bardziej wycofało tę możliwość z nowym formatem, zmuszając stare dokumenty do nowego formatu. Ale słyszałem, że istnieją sposoby na zachowanie dokumentów w starym formacie, więc może być trochę nadziei.


1
Chciałbym uzyskać więcej informacji o tym, jak to zrobić.
Gulasz

2
Nie działa, Google teraz usuwa wszystkie css oprócz
inline

2
Scenariusz napisali powyżej jest prawie taka sama jak tej funkcji. Po instalacji możesz po prostu edytować styleobiekt w razie potrzeby. Jest javascript, więc nieco inny niż CSS, ale prawie identyczny. Uwaga: nie wykonuje żadnych połączeń zewnętrznych, nie wysyła ani nie ładuje danych z innego miejsca.
Jonathan Cross
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.