Jak mogę wyróżnić składnię kodu w Dokumentach Google?


179

Czy istnieje sposób włączenia podświetlania składni w Dokumentach Google ?

Osobiście używam go do edytowania plików C ++ i współpracy z nimi, ale ciekawe byłoby również podświetlanie składni PHP lub SQL.


Podobne pytanie, ale z istotną różnicą: zrobić to samo dla Google Apps for Work, co jest bardziej ograniczone: webapps.stackexchange.com/questions/103862/…
sorin

Odpowiedzi:


104

Dzięki nowym dodatkom do Dysku Google możesz uzyskać wyróżnianie kodu za pomocą dodatku Code Pretty .

Po zainstalowaniu dodatku możesz uzyskać do niego dostęp, wybierając kod, który chcesz sformatować, przejdź do Dodatki → Code Pretty i wybierz Formatuj wybór : Zrzut ekranu korzystania z dodatku

Wynik wygląda następująco: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ostatnio pojawiły się inne alternatywy, z których niektóre mają przydatne funkcje. Na przykład bloki kodu obsługują różne języki programowania.


1
WSKAZÓWKA: jeśli chcesz podświetlić kod prezentacji, napisz kod w dokumencie, a następnie skopiuj / wklej do prezentacji.
Árni St. Sigurðsson

23
Uprawnienia: -widokuj swoje dokumenty na Dysku Google i zarządzaj nimi. -Widok i zarządzanie danymi powiązanymi z aplikacją. Czy chcesz również otworzyć mój refigerator?
Hernán Eche,

6
@ HernánEche: Jak myślisz, w jaki sposób może uzyskać dostęp do dokumentu, aby zmanipulować go w celu wykonania swojej pracy?
Bdoserror

7
Powinien jedynie prosić o dostęp do dokumentu, w przypadku gdy wyróżnia się, nie ma sensu dostępu do wszystkich plików do malowania niektórych liter w jednym dokumencie, en.wikipedia.org/wiki/Principle_of_least_privilege
Hernán Eche

7
@ HernánEche: Wygląda na to, że potrzebuje pełnego zestawu uprawnień, aby zainstalować się na pasku menu: developers.google.com/apps-script/add-ons/…
Vidar S. Ramdal

26

Znalazłem codepad.org, który pozwala udostępniać fragmenty kodu. Obsługuje podświetlanie składni, a nawet kompilację kodu. Obsługuje szeroki zakres języków programowania - C, C ++, D, Haskell, Lua, OCaml, PHP, Perl, Python, Ruby, Scheme, Tcl. I jeszcze jedna świetna funkcja - nie wymaga logowania.


To dobra odpowiedź. Dużym brakującym językiem jest Java. Byłoby miło również zobaczyć C #. Rubin? Nadchodzi!
MikeMurko

co jest nie tak z Ruby? (szczególnie w 2014 r.)
vasilakisfil

20

Możesz dodać Code Block do Dokumentów Google .

1 * - Dokumenty Google -> Karta Dodatki -> 2 * - Pobierz dodatki ... -> Wyszukaj: „Bloki kodu”

3 * - Następnie przejdź do Dodatki -> Blok kodu -> Start

4 * - Wybierz motyw (50+)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


w stanie cofnąć lub zmienić motyw, gdy zostały zastosowane, a także zmieniać podkreślając inaczej na innym bloku kodu
diEcho

10

Nie. Aby programować online, gdy jesteś poza domem , sprawdź Mozilla Bespin

EDYCJA: Mozilla Bespin nie żyje, została połączona z Cloud 9 IDE .


1
Nie potrzebuję hostingu dla całego projektu. Muszę udostępnić jeden lub dwa pliki. Dokumenty Google są bardzo proste w użyciu i odpowiednie do tego celu. Z wyjątkiem podświetlania składni.

Następnie włóż tylko lub dwa pliki na Bespin. Dokumenty Google w ogóle nie obsługują podświetlania składni (i nie widzę, czy będzie to obsługiwać w przyszłości)
Josh Hunt

Muszę się tutaj zgodzić, tak naprawdę nie wchodzi w zakres Dokumentów Google.

1
Projekt Bespin już nie istnieje . Cloud9 IDE, w którym Bespin został scalony do momentu pisania, obsługuje tylko javascript.
om-nom-nom

1
DALSZA AKTUALIZACJA: z mozillalabs.com/en-US/skywriter / ... Projekt Mozilla Skywriter , wcześniej znany jako Bespin , został połączony w inny projekt. Jeśli szukasz edytowalnego edytora, który można osadzić we własnych projektach, spójrz na Ace.ajax.org Jeśli chcesz zrobić kodowanie w chmurze, spójrz, Cloud9.IDE.comktóry opiera się na Ace (a Ace zawiera kod z Projekt Bespin / Skywriter).
Eric Bishard

9

Możesz skorzystać z pól pytań lub odpowiedzi na stronach Stack Exchange, aby pomóc.

  1. Wklej fragment kodu w puste pole tekstowe.
  2. Wybierz i użyj przycisku „kod próbki” (ten z nawiasami klamrowymi), aby upewnić się, że zostanie sformatowany jako kod.
  3. Poczekaj chwilę, aż podświetli się składnia.
  4. Skopiuj podgląd kodu pytania / odpowiedzi.
  5. W dokumencie Google w nowym wierszu ustaw styl akapitu na cytowanie blokowe.
  6. Wklej podgląd bloku kodu.
  7. Otóż ​​to.

Dokumenty Google wydają się zresetować czcionkę z jakiegoś powodu, ale zachowują podświetlanie składni. Dobry do włączenia fragmentów kodu do dokumentacji.


6
Jest to bardzo żmudne i trzeba będzie przejść przez ten proces ponownie za każdym razem, gdy wprowadzasz jakieś nietrywialne zmiany w kodzie.
musicfreak

6

Żeby było jasne dla debiutantów takich jak ja,

Nie, w Dokumentach Google nie ma natywnego wyróżnienia kodu.

Istnieją dodatki, które mogą wyróżniać kod.

Kod Pretty jest wspomniany powyżej i ma odpowiednie recenzje.

Kod Block jest również wspomniany i ma dobre recenzje.

Jeśli nie chcesz instalować dodatków, staje się to trudniejsze. http://markup.su/highlighter/ jest wspomniany powyżej jako dobry i wykonuje całkiem dobrą robotę. Musisz tylko skopiować i wkleić kod za każdym razem, gdy nastąpi zmiana.

Jeśli chcesz formatować kod tylko do celów dokumentacyjnych, te rozwiązania będą działać.

Jeśli chcesz współpracować w czasie rzeczywistym, istnieją znacznie lepsze rozwiązania dla kodu niż Dokumenty Google.

Sprawdź rozwiązania takie jak https://codeshare.io/


Jest już znany. Ale szukamy rozwiązania tego problemu.
KhoPhi,

4

Napotkałem również ten problem i nie chciałem dodawać żadnych rozszerzeń do mojego konta Dokumentów Google. Znalazłem http://markup.su/highlighter/ , zakreślacz składni kodu online, po prostu ominąłeś swój kod i możesz wybierać między różnymi stylami.

Ja osobiście używam stylu „Świt”, a następnie wklejam dane wyjściowe na karcie w dokumencie, usuwam ramki i ustawiam tło tej karty. Wynik jest dobry.


3

Przekonałem się, że kopiowanie past z Pastebin działa idealnie, a jako dodatkowy bonus dodaje numery linii, które są rozpoznawane przez Dokumenty Google jako lista numerowana.

Idziesz do Pastebin , tworzysz niepubliczną pastę (jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek ją widział), wybierasz podświetlanie składni z dużej liczby dostępnych języków i składni, naciskasz Prześlij, a następnie zaznacz i skopiuj wyróżniony tekst do swojego dokumentu Google.


2

Wypróbowałem tutaj Code Pretty , jest OK. Chciałbym, aby było to oprogramowanie typu open source, aby ktoś mógł ŁATWO programować za pomocą skrótu do używania, jak inni mówili. Sprawia, że ​​jest bardzo przydatny w świecie zawodowym, np. Koduje dokumenty instruktażowe lub podobne do wiki, ucząc innych, jak automatyzować / kodować rzeczy.

Zamiast tego próbowałem Code Blocks . Bardziej mi się podoba. Znacznie łatwiej odróżnić kod poza dokumentem na potrzeby szkolenia lub pisania własnych notatek podczas nauki innego nowego języka.


1

Aby uzyskać coś prostego, wypróbuj rextester . Pozwala współpracować w czasie rzeczywistym nad fragmentami kodu napisanymi w wielu językach. Przejdź do „uruchom kod”, wybierz język, a następnie naciśnij przycisk „Współpraca na żywo”.


Dlaczego ktoś miałby wybrać tę opcję?
ale

@Al Everett Ponieważ pozwala na współpracę nad fragmentami kodu w czasie rzeczywistym. Chociaż nie odpowiada to bezpośrednio na pytanie, ale sugeruje alternatywę.
ren

Następnie edytuj swoją odpowiedź, aby uwzględnić te informacje.
ale


1

Cóż, istnieje aplikacja internetowa, która miała być zawarta w Dokumentach Google, ale została anulowana: / Nazywa się Collide . Możesz to zobaczyć tutaj w akcji


1
Nie pomaga wiele w udzieleniu odpowiedzi, która oferuje rozwiązanie, które zostało już anulowane. Naszym celem we wszystkich sieciach StackExchange jest dostarczanie pomocnych i odpowiednich rozwiązań. Jednym ze sposobów pomocy jest zastanowienie się, czy zadając pytanie, czy chciałbyś uzyskać odpowiedź, która wskazywałaby, że istnieje prawie rozwiązanie, ale zostało ono anulowane, jednak nadal możesz zobaczyć, jak wyglądałoby to „tutaj”.
Bradley A. Tetreault

1
Mój błąd, został anulowany „przez google”, ale teraz jest projektem typu open source. Sprawdź link Zderzenie.
P3t3rU5,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.