O technikach filmowych


10

Ostatnio zainteresowałem się tworzeniem filmów (mam nadzieję, że nie jest to moda). Interesuje mnie bardziej strona techniczna, taka jak zdjęcia, montaż, oświetlenie itp. Niż aktorstwo, reżyseria itp.

Rozglądam się za stronami, które dokonują „przeglądu” (więcej) technik filmowych niż fabuła, aktorstwo itp. Nie otrzymałem dużej pomocy w googlowaniu. Czy dobrzy ludzie na tym forum zaprowadzą mnie do stron internetowych, które omawiają te aspekty filmów?


1
Naprawdę dobre pytanie! Niedługo będę tego potrzebować. Dzięki, że pytasz.
daviesgeek,

Możesz dołączyć do propozycji filmowej
Roy

Odpowiedzi:


3

Reżyserzy to część techniczna tworzenia filmów. To nie jest łatwe, a jeśli twoi aktorzy nie dają dobrych występów, są szanse, że nie będziesz mieć dobrego filmu. Ludzie zazwyczaj wybaczają nijakie zdjęcia i niezgrabne edytowanie - ale jeśli nie uwierzą bohaterom, nie będziesz mieć szansy na zaangażowanie publiczności.

Sam chodzę do szkoły filmowej, więc tak naprawdę nie przeprowadziłem wielu badań online. Podejrzewam, że nie będziesz w stanie znaleźć wszystkiego, co musisz wiedzieć, patrząc tylko online. Jeśli poważnie myślisz o kręceniu filmów, proponuję wziąć udział w kursach. Jeśli chcesz to potraktować jako hobby, najlepszym sposobem na naukę jest ćwiczenie. Kup aparat (dobra lustrzanka cyfrowa, jeśli możesz sobie na to pozwolić), pobierz oprogramowanie do edycji na komputerze (poleciłbyś Final Cut Pro 7, jeśli posiadasz komputer Mac lub Adobe Premiere Pro, jeśli masz komputer) i strzelaj na zewnątrz w naturalnym świetle (tańsze i wygląda lepiej, jeśli nie możesz dobrze zapalić). Ponadto najlepszym sposobem studiowania filmów jest oglądanie filmów. Oglądaj wiele różnych rodzajów kina. Jeśli podoba Ci się jakiś reżyser, spróbuj obejrzeć wszystkie jego filmy, a zwłaszcza ich wczesne filmy krótkometrażowe, jeśli takie mają.

Właśnie zrobiłem szybkie wyszukiwanie w Google i znalazłem kilka stron: do zdjęć: http://filmmakeriq.com/2008/07/345-cinematography-techniques/ filmmaking ogólnie: http://digital-filmmaking.blogspot.com/

Nie jestem pewien, czy są jakieś dobre, przepraszam, kolego.

Jeśli chcesz uzyskać lustrzankę cyfrową, ta strona wymiany stosów jest idealna dla informacji. https://photo.stackexchange.com/


+1 Świetna odpowiedź! To naprawdę pomaga. I dziękuję za wzmiankę o lustrzance cyfrowej do filmowania!
daviesgeek

1
Chociaż popieram odpowiedź Charda, chciałbym podkreślić, że nie wszystkie filmy wymagają od aktorów świetnych filmów, a nawet aktorów, aby zaangażować widza. Rozważ niezliczone filmy dokumentalne o naturze, nauce i sztuce, nie wspominając już o filmach artystycznych, które wykorzystują ten zasadniczy „ruch jest charakterystyczną cechą życia”.
filzilla

3

Pamiętaj, że wszystko dotyczy historii. Jak opowiedzieć historię. I narzędzia, których używasz, aby to powiedzieć.

Edycja, oświetlenie, efekty specjalne i dźwięk (są narzędziami służącymi do opowiadania historii ).

Pamiętaj: historia, historia, historia.

Zaczyna się:

Dobra kamera dla początkujących, z którą można rozpocząć filmowanie przez Toma Antosa.


(Uwaga: Sony Nex-5 został wycofany, Sony a6000 jest jego zamiennikiem, mam go i uwielbiam.)

Projekt ujęcia:

Tom Antos ponownie, wyjaśniając kadrowanie, kolorowanie.

101 Ekspozycja i efekty świetlne:

Andrew Devis z kreatywnej krowy używającej premiery pro do ponownego wyświetlania scen w klipach filmowych.

Innym świetnym trenerem jest Maxim Jago z Lynda.com dla premiery pro (wymagałoby to miesięcznej subskrypcji, aby uzyskać dostęp do lekcji) http://www.lynda.com/Premiere-Protutorials/Premiere-Pro-CS6-Effects-Workshop /123547-2.html

Efekty specjalne:

Konieczna może być praca postprodukcyjna i używanie narzędzi takich jak Adobe, gdy efekty stają się koniecznością. Evan Abrams to świetna pomoc na początek. Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCF5pdu3Z2Hk8bouDB_C3zFg

Zasoby:

Dla początkujących filmowców
http://nofilmschool.com/
http://www.creativecow.net/

Wiem, że brakuje mi mnóstwa innych zasobów, ale to wszystko na wyciągnięcie ręki, aby pomóc Ci zacząć.

Powodzenia.


1
Niezły zestaw przykładowych filmów. Byłoby jeszcze lepiej, gdybyś mógł przedstawić niektóre kluczowe punkty każdego filmu podczas ich wprowadzania.
AJ Henderson

2

Lepsze niż witryny są dodatki na DVD. Często ludzie mówią o tym, jak i dlaczego pewne rzeczy zostały zrobione. Obserwuj wystarczająco dużo z tych różnych perspektyw, a otrzymasz dobre informacje. To WSZYSTKIE aspekty tworzenia filmów, od technicznego po artystyczne, ale ponieważ są one częścią tego samego zespołu współpracującego, dobrze jest przynajmniej zrozumieć, co myślą reżyser i aktor, aby technik mógł skutecznie się z nimi komunikować.


2

Znajdź osoby z listy IRL, które podzielają twoje zainteresowanie i entuzjazm dla twórców filmów. Nie muszą być profesjonalistami i nie trzeba płacić za fantazyjną szkołę filmową, ale rozpoczęcie dyskusji z prawdziwymi ludźmi na temat techniki jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie nauki. Oglądaj filmy z tymi ludźmi, naciśnij przycisk pauzy, gdy coś przyciągnie twoją uwagę, i porozmawiaj o tym. Jak osiągnąłbyś coś podobnego? Jak by to zrobili? Co można zrobić lepiej i jak? To jest pierwszy krok.

Krok drugi to trudna część. Właściwie to wychodź i filmuj. Użyj telefonu komórkowego, jeśli to wszystko, co masz. Aktywnie spróbuj naśladować ujęcia, wygląd, edycję, dźwięki i techniki, które zainteresowały Cię w kroku 1. Opracuj słownictwo audiowizualne. Wymyśl słowa, jeśli musisz. Gdy zaczniesz prowadzić więcej rozmów z większą liczbą osób o podobnych zainteresowaniach, Twoja terminologia i wiedza specjalistyczna zaczną się zbliżać. Dowiesz się, czym jest c-47 i jak go używać, w mgnieniu oka.

W wolnym czasie internet jest doskonałym miejscem do uzupełnienia wiedzy. Strony takie jak ta są doskonałym miejscem do zadawania pytań. Tablice ogłoszeń, witryny do hostingu wideo i media społecznościowe to świetne miejsca, w których można uzyskać informacje zwrotne na temat swojej pracy. Wyszukiwarki doskonale sprawdzają się w intuicji. Ale nic nie przebije interakcji w świecie rzeczywistym z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.


Pokoje czatowe mogą być również świetnym źródłem informacji, jeśli nie jesteś nawet pewien, o co zapytać. W rzeczywistości mamy pokój rozmów . W tej chwili nie jest często używany, ale jest kilka osób, które go monitorują i mogą się z Tobą spotkać, jeśli potrzebujesz pomocy w sformułowaniu pytania lub chcesz porozmawiać o czymś, co tak naprawdę nie pasuje do pytania i odpowiedzi w formacie witryny .
AJ Henderson

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.