Pytania otagowane jako ip

Pytania dotyczące protokołu IP i adresów IP. W przypadku pytań związanych z narzędziem Linux ip użyj zamiast tego tagu iproute.

5
Znalezienie PID procesu przy użyciu określonego portu?
Instaluję hadoop w moim systemie Ubuntu. Kiedy go uruchamiam, zgłasza, że ​​port 9000 jest zajęty. Użyłem: netstat -nlp|grep 9000 aby sprawdzić, czy taki port istnieje i otrzymałem to: tcp 0 0 127.0.0.1:9000 0.0.0.0:* LISTEN Ale jak mogę uzyskać PID procesu, który go przetrzymuje?
391 linux  process  ip  netstat 

23
Jak mogę uzyskać mój zewnętrzny adres IP w skrypcie powłoki?
Potrzebuję znaleźć mój zewnętrzny adres IP ze skryptu powłoki. W tej chwili korzystam z tej funkcji: myip () { lwp-request -o text checkip.dyndns.org | awk '{ print $NF }' } Ale to zależy od tego perl-libwww, perl-html-format, perl-html-treezainstalowany. Jakie inne sposoby mogę uzyskać moje zewnętrzne IP?
273 linux  shell-script  ip 

2
Co to jest przekazywanie ip jądra?
Widziałem na wielu blogach, używając tego polecenia, aby włączyć przekazywanie adresów IP podczas korzystania z wielu narzędzi bezpieczeństwa sieci / wąchania w systemie Linux echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward Czy ktoś może mi wyjaśnić laikiem, czym właściwie jest to polecenie? Czy zmienia Twój system w router?
70 linux  kernel  ip  routing 


2
Jak mogę utworzyć wirtualny interfejs Ethernet na maszynie bez fizycznego adaptera?
Mam ultrabook Dell XPS 13, który ma nic WiFi, ale nie ma fizycznej nic Ethernet (wlan0, ale nie eth0). Muszę utworzyć wirtualny adapter do używania Vagrant z NFS, ale okazuje się, że typowy ifup eth0:1...kończy się niepowodzeniem ignoring unknown interface eth0:1=eth0:1. Próbowałem też utworzyć interfejs wirtualny wlan0, ale otrzymałem ten …


2
W jaki sposób połączenie SSH przetrwa restart sieci?
W powłoce SSH systemu Linux wpisz, /etc/init.d/network restartaby zrestartować usługę sieciową. Oczekuję, że moje połączenie SSH umrze, ponieważ usługa sieciowa przestaje działać. Ale tak nie jest. Bardzo fajny. Ale w jaki sposób Linux to osiąga? Jak utrzymuje moje połączenie SSH przy ponownym uruchomieniu usługi?
63 ssh  networking  ip 

3
pokaż adres IP bramy podczas wykonywania polecenia ifconfig
Obecnie podczas korzystania z ifconfigpolecenia wyświetlane są następujące adresy IP: własny adres IP, emisja i maska. Czy istnieje sposób, aby pokazać również adres IP powiązanej bramy (na tym samym ekranie z wszystkimi innymi, nie za pomocą polecenia „route”)?
63 linux  ip 


4
Czy protokół TCP może zapewnić więcej niż 65535 portów?
Czy można skonfigurować system Linux tak, aby zapewniał ponad 65 535 portów? Chodzi o to, aby ponad 65 000 demonów nasłuchiwało w danym systemie. Oczywiste jest, że używane są porty, więc nie jest to możliwe z tych powodów, więc pomyśl o tym jako o teoretycznym ćwiczeniu próbującym zrozumieć, gdzie TCP …
50 linux  networking  ip  tcp  ipv4 


4
Polecenie konsoli IP na kraj
Czy istnieje polecenie konsoli, które pobiera adres IP jako dane wejściowe i wyświetla informacje geograficzne, takie jak miasto, kraj, dostawca usług internetowych itp.?
38 command-line  ip 

2
W jaki sposób brakujące zera są automatycznie dodawane do adresów IP? („ping 10.5” odpowiada „ping 10.0.0.5”)
Przypadkowo wpisałem ssh 10.0.05 zamiast ssh 10.0.0.5 i byłem bardzo zaskoczony, że zadziałało. Próbowałem też 10.005i 10.5a te również rozszerzony automatycznie 10.0.0.5. Próbowałem również 192.168.1i to rozszerzyło się na 192.168.0.1. Wszystko to również pracował pingzamiast ssh, więc podejrzewam, że to działa w wielu innych poleceń, które łączą się z dowolnym …
36 ip  hostname 

1
Czy lepiej ustawić -j REJECT lub -j DROP w iptables?
Istnieje przykład reguł iptables na archlinux wiki: # Generated by iptables-save v1.4.18 on Sun Mar 17 14:21:12 2013 *filter :INPUT DROP [0:0] :FORWARD DROP [0:0] :OUTPUT ACCEPT [0:0] :TCP - [0:0] :UDP - [0:0] -A INPUT -m conntrack --ctstate RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT -A INPUT -i lo -j ACCEPT -A INPUT …
33 iptables  ip  firewall  tcp  udp 

7
Dlaczego moje dwie maszyny wirtualne otrzymują ten sam adres IP?
Mam dwie maszyny wirtualne, obie działające na hoście Linux (Fedora 16). Ustawiłem oba adaptery jako podłączone do NAT. Kiedy uruchamiam je, oba mają domyślną bramę ustawioną na 10.0.2.2. Oba mają również ten sam adres IP (10.0.2.15). Oba są na tym samym adapterze (adapter 1). Nie wiem, dlaczego przydzielono im ten …
31 virtualbox  ip  dhcp 

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.