Jak przejść do listy katalogów z widoku plików w vimie?


17

Otworzyłem reż vim some/dir. Mogę nawigować w drzewie, ale po otwarciu pliku zastanawiam się, jak zamknąć widok pliku, aby wrócić do listy katalogów i przejść do innego pliku. :wqnie ma opcji, ponieważ zamyka całą sesję vima. Wydaje mi się, że istnieje tryb for, ale nie wiem, jak się nazywa i jak go uruchomić.

Jak zamknąć plik do widoku nawigacji pliku?


2
Nie zdawałem sobie sprawy, że możesz przeglądać pliki z tego widoku folderów w vimie. +1
Alex Leach

Wszystkie rozwiązania w Jak wrócić do poprzednio otwartego pliku w Vimie? powinien również tutaj działać.
user202729,

Odpowiedzi:


17

Jak o :e .? Spowoduje to otwarcie bieżącego katalogu w Vimie, tzn. Otwarcie eksploratora plików. Ponieważ mam autochdirustawione ustawienie, pokazuje katalog, w którym znajduje się aktualnie edytowany plik.


2
Alternatywnie :Ema ten sam efekt.
Jochem Schulenklopper

:Efaktycznie ma nieco inny wpływ, :e .otworzy nowy bufor, w którym :Eotworzy ukryty bufor. Dzięki :Etemu będziesz czyścić listę buforów czystszą.
Michael Daffin,


9

Użyj, ^Oaby cofnąć poprzednio otwarty plik, który w tym przypadku jest Twoim drzewem katalogu.


3

Jeśli chcesz zamknąć plik użyj :bd(usuń bufor). Spowoduje to powrót do poprzedniego bufora, w twoim przypadku listy katalogów. Możesz mieć wiele plików otwartych jednocześnie w vimie, każdy z nich jest przechowywany i nazywany buforem.

Jeśli nie chcesz zamykać bieżącego pliku, możesz także użyć :E(eksplorować), aby otworzyć widok bieżącego katalogu, w którym możesz otworzyć inne pliki. Jeśli znasz nazwę pliku, możesz po prostu :e path/to/file.txtotworzyć go bezpośrednio. Następnie możesz przełączać się między buforami za pomocą :bni :bp.

Uwaga: ponieważ otwarty widok dir jako bufor (a następnie: E) można przełączyć się na niego w dowolny sposób normalnie przełączyć do buforu ( :bp, :bp, :b 1, :rew, :firstetc). Użyj, :lsaby wyświetlić listę otwartych buforów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.