Jak zaczęła się sprawa ~ / .local / bin? Jak bardzo jest to rozpowszechnione?


22

Znajduję coraz więcej narzędzi, które umieszczają pliki wykonywalne w ~ / .local / bin. Jestem stary i dla mnie ~ / bin to miejsce w moim $ HOME dla plików wykonywalnych.

Skąd ta szalona nowa moda? Dlaczego ludzie to robią? Jak bardzo jest to rozpowszechnione? Czy jest to gdziekolwiek sformalizowane? Nie ma go w specyfikacji katalogu XDG.

Istnieje podobne pytanie: Które dystrybucje mają $ HOME / .local / bin w $ PATH?

Komentarz do innego pytania dotyczy https://www.python.org/dev/peps/pep-0370, który miał go już w 2008 roku: Dlaczego ten program zainstalował się w ~ / .local / bin ... to pierwszy czy czas to widziałem?


Oto przypuszczenie: Aby uniknąć irytujących ludzi tworzących wiele dziwnych podkatalogów w $ HOME, „bin” był ukryty w ~ / .local Ale co powiesz na ~ / Desktop i ~ / Downloads?
hschou

1
Nie ma go w $ PATH w Ubuntu 14.04 - ale jest tam w 16.04. Do tej pory nie mam żadnych pakietów korzystających z tego ~ / .local / bin, ale nie sądzę, aby jakiekolwiek pakiety automatycznie wstawiały pliki do ~ / bin. Może taka jest podstawowa zasada - może pakiety nie powinny automatycznie instalować plików w ~ / bin, z których może korzystać użytkownik ?
Joe P

@hschou, choć zgadzam się z tobą w odniesieniu do ~ / Downloads i ~ / Desktop, myślę, że ukrywanie katalogu zawierającego pliki binarne to spektakularnie zły pomysł. Co było tak złego w ~ / bin lub w skrócie ~ / bin / python?
Graham Nicholls

Odpowiedzi:


8

Masz już odpowiedź: Python jest głównym użytkownikiem ~/.local. To jedyne, jakie pamiętam. W Pythonie został przyjęty jako PEP 370 .

PEP 370 podaje pewne uzasadnienie, dlaczego ~/.localzostał wybrany. Niektóre części są oczywiste: musiał znajdować się w katalogu osobistym użytkownika, ponieważ jest on przeznaczony do instalacji na użytkownika. Musiał to być plik kropkowy, aby był ukryty przed pobieżnymi oczami, tak jak inne pliki konfiguracyjne. Nazwa .localnaśladuje /usr/local.

Lokalizacja była używana przez FreeDesktop . Nie znam żadnej aplikacji, która z niego korzysta.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.