Pytania otagowane jako time

Pytania dotyczące czasu i stref czasowych.5
Jak zmienić strefę czasową na UTC / GMT?
Obecnie, kiedy wykonuję polecenie date z bash, wyświetla się następujący komunikat Thu May 17 12:21:00 IST 2012 Poniżej znajduje się moja konfiguracja strefy czasowej oparta na wykonywaniu dpkg-reconfigure tzdata Aktualna domyślna strefa czasowa: „Europa / Dublin” Czas lokalny jest teraz: Czw 17 maja 12:32:52 IST 2012. Czas uniwersalny jest teraz: …


6
Czas nie jest wyświetlany na górnym pasku
Używam Ubuntu 13.10 z podwójnym uruchomieniem obok systemu Windows 8. Górny panel lub pasek nie wyświetla godziny. Kiedy otwieram menu Zegar, wszystkie ustawienia są wyszarzone Ustawienia> Czas i data> Zegar Próbowałem innych metod (jak dconf), ale to nie działało.
87 unity  panel  time 

5
ntpdate: nie znaleziono serwera odpowiedniego do synchronizacji
Mój zegar jest wyłączony , więc chciałbym go zsynchronizować za pomocą ntpdate. Próbowałem kilku różnych serwerów NTP, ale z jakiegoś powodu zawsze pojawia się następujący komunikat o błędzie: $ sudo ntpdate ntp.ubuntu.com 4 Mar 12:27:35 ntpdate[1258]: no server suitable for synchronization found $ sudo ntpdate pool.ntp.org 4 Mar 12:27:50 ntpdate[1267]: …
82 time  ntp 


10
Jak ustawić strefę czasową dla crontab?
Ustawiłem budzenie ACPI, aby mój laptop budził się o określonej godzinie każdego ranka. Strefa czasowa tego czasu to UTC. Chcę skonfigurować crontabs również za pomocą UTC, aby pasowały do ​​alarmu budzenia. Jak ty to robisz? Próbowałem edytować, /etc/default/cronaby uwzględnić: TZ="UTC" ale to nie działa. (Też próbowałem TZ=UTCi TZ="UTC/GMT") Jakieś pomysły?
63 cron  time 


4
Jak naprawić nieprawidłową datę i godzinę systemową?
Właśnie uruchomiłem czystą instalację 12.10 na moim laptopie sys76. Godzina i data brzmi: 19:36 31 december 1969, mimo to jest: 13:29 07 november 2012. Mam to ustawione dla mojej lokalizacji i nie zmieni się ręcznie, nawet wypróbowałem w wierszu polecenia za pomocą tz. Myślę, że to psuje certyfikaty bezpieczeństwa przez …
51 time  date 7
W jaki sposób Ubuntu synchronizuje czas bez NTTP?
Klikając „Ustawienia systemu -> Czas i data -> Automatycznie z Internetu”, mogę zsynchronizować czas z Internetu. Uważam jednak, że nie mam ntpddemona (nie jest nawet zainstalowany). Jak działa synchronizacja?
39 time  ntp 


2
Automatyczna strefa czasowa nie aktualizuje się
[Uruchamianie Ubuntu Gnome 15.10] Niedawno przeniosłem komputer z PST na EST w Ameryce Północnej. W EST mój laptop nie aktualizował strefy czasowej. Próbowałem przełączyć przełącznik „Auto Time Zone”, który nie przyniósł żadnego efektu. Wreszcie zrestartowałem maszynę, która również nie miała efektu. Uruchomienie /usr/lib/geoclue-2.0/demos/where-am-inie zwraca żadnego wyniku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.