Pytania otagowane jako ocr

8
Jakie jest najlepsze, najprostsze rozwiązanie OCR?
Chciałbym zeskanować sporą liczbę papierów, które leżą wokół, przy najmniejszym możliwym problemie. Chciałbym przekonwertować je na obrazy za pomocą Simple Scan, a następnie przekonwertować na tekst za pomocą OCR. Czy jest dobra aplikacja OCR z GUI, która da mi dobre wyniki za naciśnięciem jednego przycisku?

7
Dodawanie informacji OCR do pliku PDF
Mam dobrej jakości skan dokumentu; taki skan jest w formacie pdf. Jak mogę dodać informacje ocr do pliku PDF, aby można go było wyszukiwać? Przez wyszukiwalne rozumiem, że celem jest to, że podczas przeglądania pliku pdf za pomocą evince, CTRL-F faktycznie pozwala mi przeszukiwać zawartość pdf.
28 pdf  scanning  ocr 


2
Jak mogę wyodrębnić tekst z obrazów?
Jak mogę wyodrębnić tekst z obrazów? Nie mówię o zeskanowanych plikach, ale o obrazach różnorodnych w ogrodzie, na przykład podczas robienia wysokiej rozdzielczości zdjęcia tablicy podczas zajęć i jest ładnie odręcznie napisane; lub gdy sfotografujesz stronę z książki kucharskiej i chcesz przepis w formacie tekstowym. Jakieś darmowe i otwarte oprogramowanie? …


1
Jak zainstalować nowy pakiet językowy dla Tesseract 16.04
Właśnie zainstalowałem gscan2pdf v1.3.9, a także Tesseract. Co do tego ostatniego, najpierw pojawił się na dole mojej listy zainstalowanego oprogramowania, ale teraz wydaje się, że zniknął, chociaż nadal działa (myślę). W każdym razie próbuję przekształcić pdf zeskanowanego dokumentu w tekst edytowalny, ale dokument nie jest w języku angielskim, więc gscan …

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.