Pytania otagowane jako log

Dziennik jest zapisem zdarzeń w określonym przedziale czasowym. Pytania dotyczące interpretowania dzienników w systemie Ubuntu lub kontrolowania rejestrowania.

10
Gdzie jest dziennik cron / crontab?
Chcę sprawdzić, czy moje zadanie cron jest wykonywane io której godzinie. Wydaje mi się, że istnieje dziennik moich sudo crontab -ezadań, ale gdzie? Przeszukałem google i znalazłem rekomendacje do zajrzenia /var/log(w których nie widzę nic z „cron” w nazwie) i do edycji pliku, /etc/syslog.confktórego również nie mam.
753 cron  log 
4
Jak wyświetlić historię logowania?
Czy można zobaczyć historię logowania, mam na myśli sprawdzenie, czy ktoś korzystał z komputera pod moją nieobecność i kiedy go używał. jeśli to możliwe, gdzie mogę dostać dziennik? jeśli nie, to czy istnieje program, który rejestruje wszystkie dane logowania i ich czas?
105 login  log 

3
Gdzie znajdują się wszystkie główne pliki dziennika?
Więc jeśli jest jakiś problem z moim komputerem, czy to sprzętem, czy oprogramowaniem, jakie są główne pliki dziennika i gdzie się znajdują? Czy istnieje też ogólna lokalizacja, w której mogą znajdować się pliki dziennika innych pakietów?
89 log 


1
Gdzie jest / var / log / messages?
Właśnie zainstalowany natty i nie można znaleźć /var/log/messages. Ponadto /var/log/daemon.logbrakuje. Co się stało? Dlaczego już ich nie ma? I gdzie mogę znaleźć te same informacje dziennika?
67 11.04  log 

4
Gdzie jest plik dziennika z rc.local?
Mam kilka poleceń w moim pliku rc.local. Wiem, że zawodzą. Jak mogę uzyskać plik dziennika z komunikatami wygenerowanymi przez uruchomienie rc.local? Gdzie to się znajduje? Sprawdziłem /var/log/boot.log. Wiem, że moich wiadomości nie ma, ponieważ już wiem, co jest przyczyną niepowodzenia. Ale nadal chcę się upewnić z pliku dziennika. Uwaga: nie …
52 boot  log 


3
Jak wyświetlić dziennik, aby znaleźć problem z uruchomieniem
Chcę znaleźć przyczynę problemu z uruchomieniem Próbowałem ls -ltr / var / log z antony @ antony, który daje mi niepoprawne logowanie, czy ktoś może mi powiedzieć, jakiej komendy użyć, aby zobaczyć, co spowodowało rozruch Uwaga: próbując niektóre polecenia z antony @ antony, wtedy hasło otrzymuję nieprawidłowe logowanie. Czy to …
47 boot  log 4
Bardzo duże pliki dziennika, co powinienem zrobić?
( To pytanie dotyczy podobnego problemu, ale mówi o obróconym pliku dziennika). Dzisiaj dostałem komunikat systemowy dotyczący bardzo małej /varprzestrzeni. Jak zwykle wykonałem polecenia w linii, sudo apt-get cleanktóra tylko nieznacznie poprawiła scenariusz. Następnie usunąłem obrócone pliki dziennika, co ponownie zapewniło bardzo niewielką poprawę. Po zbadaniu stwierdzam, że niektóre pliki …
36 filesystem  system  log 


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.