Tomboy Alternatives [zamknięte]


8

W systemie Windows istnieje aplikacja o nazwie Post-It! Notatki Jest to bardzo kompletny program: pozwala korzystać z przypomnień, wyświetlać notatki, które zostały otwarte przed wyłączeniem komputera, menedżera zadań, ...

Czy istnieje kompletna aplikacja do notatek dla systemu Linux?

Odpowiedzi:5

Oto kilka aplikacji do notatek, które działają w systemie Ubuntu. Myślę, że niektóre z nich mają listy zadań i przypomnienia. nie wiem o części zamykającej, ale niektóre są rozszerzalne, więc można dodawać funkcje.

Wunderlist

Działa na iPhone, Android, komputer stacjonarny lub online.

Czytaj więcej: http://www.6wunderkinder.com/wunderlist/

KeepNote

Dość dobry system notatek z obsługą obrazów.

Strona główna: http://keepnote.org/

tiddlywiki

Tylko jedna strona HTML napisana w javascript, którą dostosowujesz i używasz w swojej przeglądarce i poza nią, zaletą tego jest to, że dostajesz tabele, obrazy i inne wymyślne rzeczy HTML. Istnieje wiele odmian tego systemu z wtyczkami, których można użyć do ich rozszerzenia.

Strona główna: http://www.tiddlywiki.com/

Notecasepro przechowuje wszystkie twoje notatki w jednym pliku, funkcja bezpieczeństwa, obsługa obrazów. Starsza wersja 1.9.8 o nazwie notecase jest dostępna w repozytoriach 10.10, nie wiem czy tak jest w przypadku nowszych wersji Ubuntu. możesz spróbować jednego z nich.

strona główna: http://www.notecasepro.com/

Wiśniowe drzewo

Jeśli trzymasz dużo notatek kodu programistycznego, ma to kilka przydatnych funkcji wstępnego formatowania, które są bardzo przydatne.

Strona główna: http://www.giuspen.com/cherrytree/

Tryb Emacs Org

Bardzo fajna funkcja tabeli z czystym tekstem, dobre wyjście do lateksu, Nawet obliczenia arkusza kalkulacyjnego można wykonać. Może być zainstalowany z repozytoriów, wystarczy wyszukać tryb org w menedżerze pakietów.

Niektóre samouczki dla organizacji: http://orgmode.org/worg/org-tutorials/index.html

wiki na pulpit zim

Gorąco polecam i muszę dodać, mój ulubiony.

Obsługuje łączenie w miejscu lub importowanie (kopiowanie do folderu notatek) obrazów, takich jak .png, .jpg i inne popularne formaty bitmap, obsługuje również format wektorowy .svg, dzięki czemu można łączyć lub importować wszystkie te rysunki .svg, do których chcesz się odwoływać w swoim notatki Doskonały eksport lateksu i HTML.

Po zainstalowaniu systemu lateksowego i dvipng dostępna jest wtyczka do równania lateksowego, która zawiera ładne matematyki w notatkach.

Strona główna: http://zim-wiki.org/

Zim w akcji: http://zim-wiki.org/screenshots.html


2
Bardziej sensowne byłoby umieszczenie swojego ulubionego na wierzchu, aby każdy mógł go natychmiast przeczytać.
Agmenor,

2

Istnieje również Gnote . Jest w Centrum oprogramowania i mam nadzieję, że pasuje do twoich potrzeb.


2

Tryb Org to tryb Emacsa do robienia notatek i wiele więcej. Może robić wszystko, co Tomboy i Gnote, a także może łączyć notatki z kalendarzem i obsługuje eksport do LaTeX.

Najpierw użyłem karteczek Gnome, potem przełączyłem się na Tomboy, potem na Gnote i wreszcie na tryb Org. Nauczenie się trybu Org zajmuje trochę więcej czasu, ale po jego nauce okaże się, że jest on bardziej wydajny i wydajny.

Aby zainstalować:

sudo apt-get install org-mode org-mode

1

Nevernote to program do robienia notatek typu open source. Myślę jednak, że działa to obowiązkowo z kontem Evernote.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.