Uaktualnij, zachowując partycję domową


14

Mój katalog domowy znajduje się na osobnej partycji. Jestem na 10.10 od 10.04 poprzez aktualizację. Jak mogę przeprowadzić czystą instalację 10.10, zachowując tę ​​partycję? Czy będzie działał tak dobrze, jak czysta instalacja? Co zostanie utracone i co zostanie zachowane?

Odpowiedzi:


16

Kiedy świeżo instalujesz Ubuntu, musisz ręcznie zarządzać partycjami. Możesz zdecydować, gdzie zamontować / (root) i sformatować tę partycję, następnie wybierasz, gdzie chcesz zamontować swój dom i nie chcesz formatować tej partycji (nie zaznaczasz opcji formatowania). W ten sposób nic nie stracisz, nawet jeśli jakiś folder konfiguracji (na przykład .mozilla) może się zmienić. Sugeruję wcześniej wykonać kopię zapasową folderu domowego, w przypadku błędów, które można naprawić.

Oto dobry samouczek.


cat this-post.txt | sed "s / don / don't /" | sed "s / nothing / cokolwiek /"> this-post.txt
Evan Kroske 24.10.10

5

to jest możliwe.

Po przejściu do sekcji informacji o dysku twardym instalatora upewnij się, że wybierasz opcję ręcznej konfiguracji partycji.

Upewnij się, że partycja zawierająca folder domowy nie jest oznaczona do formatowania. Następnie możesz ręcznie ustawić jego punkt montowania jako /home.

Reszta systemu zostanie zainstalowana normalnie na pozostałej partycji.


5

Teoretycznie możesz po prostu zainstalować nowe Ubuntu i ręcznie tworzyć partycje podczas procesu instalacji, wybierając utrzymywanie starej partycji domowej (tj. Bez formatowania) połączonej z punktem montowania / home.

Problem polega na tym, że w twoim domu przechowywane są wszystkie pliki konfiguracyjne gnome, firefox i wielu innych dużych programów, które prawdopodobnie posiadałeś w starym systemie. Dlatego instalowanie zupełnie nowego systemu z już istniejącymi plikami konfiguracyjnymi może stać się problemem, jeśli niektóre oprogramowanie zostało znacznie zmienione od czasu wydania starego Ubuntu.

W praktyce sugerowałbym więc wykonanie kopii danych znajdujących się w twoim domu, zainstalowanie nowego systemu utrzymującego dom tak, jak powiedziałem, a jeśli pojawi się jakiś poważny problem z jakimś oprogramowaniem, możesz usunąć użytkownika (wraz z jego katalogiem domowym) i odtwórz go ponownie.


1
Zazwyczaj nie ma problemu z ustawieniami aplikacji - jest ona automatycznie konwertowana.
Extender
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.