Pole tekstowe w prawym dolnym rogu na pulpicie; po co to


11

Pole tekstowe pojawia się w prawym dolnym rogu podczas pisania na pulpicie. Do czego służy pudełko i jak się nazywa?

Odpowiedzi:


9

Masz na myśli to?

Obraz pola tekstowego na pulpicie

Podobne pole tekstowe pojawi się w prawym dolnym rogu okna Nautilus, jeśli zaczniesz pisać. Tam pozwala wybrać pliki i foldery, wpisując pierwszą część ich nazw. Ponieważ Nautilus obsługuje pliki na pulpicie, wyobrażam sobie, że robi to samo.


Tak, dokładnie! ale jeśli napiszę przykład: home, gedit lub firefox, a następnie naciśniesz Enter, nic to nie robi. jakieś sugestie lub czy istnieje sposób na wpisanie go, tak jak w przypadku jakiegoś kodu?
st2011

@ st2011 Zasadniczo jest to tylko skrót do szybkiego znajdowania plików lub folderów w bieżącym katalogu (w tym przypadku w ~/Desktopfolderze). Spróbuj upuścić niektóre pliki na pulpit, a następnie wpisz ich nazwy; zobaczysz, że może je dla ciebie wybrać po wpisaniu wystarczającej liczby znaków, aby dokładnie wiedzieć, który plik próbujesz znaleźć.
Christopher Kyle Horton

@ Warriorlng64 Thanks Got it. Nie miałem nic na pulpicie, dlatego nie działało. Ale w przypadku innych okien musiałem go wybrać, a następnie wpisać i działa. Dziękuję za odpowiedź.
st2011

2

Pulpitem zarządza przeglądarka plików o nazwie Nautilus, która pozwala pisać w oknie, aby szybko znaleźć plik. Kiedy to zrobisz, pojawi się małe okno z tym, co wpisałeś. To samo dzieje się na pulpicie. Mam nadzieję, że to pomogło?

edytuj: Wygląda na to, że WarriorIng64 mnie pobił, więc w tym przypadku dodam, że myślę, że to może być błąd - nigdy się nie zdarzało, a osobiście uważam, że to po prostu bałagan. Być może został tam przypadkowo.


Dziękuję za odpowiedź. Teraz wiem, co to jest i jak to działa.
st2011

@Farran Nie jestem pewien, czy to jest błąd. Z jednej strony, dla niektórych użytkowników, którzy po prostu zrzucają wszystko na pulpit, aby przejść później, może to być przydatne narzędzie do szybkiego wybierania odpowiedniego pliku z zagraconego bałaganu.
Christopher Kyle Horton

@ WarriorIng64 ah tak, w porządku, to całkiem dobra uwaga. Ta funkcjonalność była jednak zawsze dostępna - pudełko po prostu nie wyskoczyło. Może to może być miejsce na obiektyw - automatyczne wyszukiwanie (na pulpicie?), Kiedy zaczynasz pisać, z naciskiem na pulpit?
Farran

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.