Zatrzymaj Nautilus zarządzający moim pulpitem (XFCE Desktop)


8

Niedawno wymieniłem Unity na mojej instalacji 11.10 na XFCE / Xubuntu. Do tej pory mam tylko jeden problem, który jest tutaj właściwie zidentyfikowany i rozwiązany:

Jak zatrzymać nautilus zarządzający pulpitem w jedności

Problem w tym, że ta rada wymaga pobrania 65meg. Nie mogę uwierzyć, że to robi coś więcej niż zmiana jednego wpisu konfiguracji gdzieś. Niestety wciąż jestem zbyt noob w Ubuntu, aby sam to znaleźć. Wszystkie porady, które widzę, dotyczą wcześniejszych wersji XFCE, więc ustawienie, które mam zmienić za pomocą edytora gconf lub menedżera ustawień, nie istnieje (lub musi mieć zupełnie inną nazwę, która jak dotąd utrudniała moje słabe próby zlokalizowania to).

Czy ktoś wie, gdzie jest to ustawienie i jak można je zmienić poza gnome-tweak-tools. Chciałbym go teraz odinstalować, ale obawiam się, że wróci do poprzedniego stanu.


Czy na pewno to nie 65 KB? Wydaje się dziwne, że miałoby tak wiele zależności.
Jo-Erlend Schinstad

Tak, całkiem sporo się rozebrało. Czy mogę sprawdzić, co dostał?

Czy to możliwe, że właśnie wykonałem czystą instalację 11.10 i jak dotąd zainstalowałem niewiele więcej?

gnome-tweak-tool faktycznie zależy od gnome-shell, więc go pobrał.
Jo-Erlend Schinstad

1
Ok, więc dlatego jest tak duży, ale jaki jest związek między gnome a xubuntu / xfce? Czy faktycznie potrzebuję w ogóle jakichkolwiek komponentów Gnome? Czy nie ma też konfiguracji XFCE, która każe Nautilusowi się wycofać? Czy istnieje zależność między Nautilusem a Gnomem? Chcę dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju rzeczy - czy jest książka lub strona, która wyjaśnia, jak te rzeczy są wdrażane, konfigurowane i powiązane?

Odpowiedzi:


5

Spróbuj uruchomić to polecenie w terminalu:

gsettings set org.gnome.desktop.background show-desktop-icons false

1
działa to dla nowszych wersji ubuntu (testowane 15.04)
Mark

1

Przynajmniej 11.04 to działa:

sudo apt-get install gconf-editor

w gconf-editor(mały program!) odznacz:/apps/nautilus/preferences/show_desktop

to mówi:

Nautilus handles drawing the desktop
If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.

znalazłem to w [ROZWIĄZANY] Przestać Nautilus zarządzać pulpitem? - Fora Ubuntu


Dzięki, ale porzuciłem Ubuntu na wszystkich komputerach oprócz jednego z powodu Unity. Zamiast instalować wersję Linuksa, a następnie zmienić interfejs użytkownika na inny niż domyślny, lepiej jest zainstalować Linux Mint i używać Mate (rozwidlenie Gnome 2). Jestem zwolennikiem postępu, zmian, ulepszeń i tym podobnych, ale Unity jest po prostu zbyt mało elastyczny i nieintuicyjny - po prostu nie mam pojęcia, jak to robić, a kiedy szukam w Google, wydaje się, że to, czego chcę, jest niemożliwe. Nie zostawiłem za to systemu Windows.

0

Jedną z opcji jest usunięcie Nautilus

Otwórz terminal ( Ctrl+ Alt+ T) i wpisz:

sudo apt-get purge nautilus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.