Jak zmusić Apple Color Emojis do pracy na Ubuntu?


14

Aby emoji były renderowane na maszynach Ubuntu, wystarczy po prostu zainstalować ttf-ancient-fontspakiet.

Ale nie są kolorowe i zdecydowanie nie tak ładne, jak dobrze znane emoji Apple Color .

Jak mogę je zainstalować na moim komputerze Ubuntu? Szczególnie na moim urządzeniu Ubuntu Touch byłoby miło.


Prawdopodobnie możesz to wygenerować, kopiując ich obrazy i umieszczając je w tym formacie: rawgit.com/behdad/color-emoji/master/specification/v1.html
user193661

Odpowiedzi:


21

Apple Color EmojiCzcionka nie będzie działać w systemie Linux i nie jest dopuszczony do stosowania na zewnątrz produktów Apple.

Zakładam, że twoim prawdziwym celem jest po prostu wyświetlanie kolorowych emoji w systemie Linux. Możesz zainstalować EmojiOne Color lub Twitter Color Emoji dla pełnokolorowych emoji, w tym różnorodności odcienia skóry i flag kraju.

Uwaga: Czcionka używa formatu SVG-in-OpenType i obecnie wyświetla tylko kolorowe emoji w Firefox, Thunderbird i innych aplikacjach opartych na Mozilla Gecko. Nie jest to ograniczenie czcionki, ale systemów operacyjnych i aplikacji. W celu zapewnienia zgodności z wersją wsteczną / zastępczą uwzględniono regularne emoji konturowe B&W.

Dostępne do ręcznej instalacji na stronach wydania Github lub za pośrednictwem mojego PPA Launchpad:

sudo apt-add-repository ppa:eosrei/fonts
sudo apt-get update
# Choose one!
sudo apt-get install fonts-emojione-svginot
# Or
sudo apt-get install fonts-twemoji-svginot

EmojiOne Color w Firefox: Twitter Color Emoji w Firefox: Prawdopodobnie oczywiste, ale i tak pełne ujawnienie: Zrobiłem obie czcionki.Czcionka EmojiOne Color w przeglądarce Firefox Czcionka Color Emoji na Twitterze w przeglądarce Firefox


0

Oprócz tego, że Apple Color Emojis jest zastrzeżony, jestem całkiem pewien, że Ubuntu nie obsługuje kolorowych czcionek bitmapowych.

Tak więc do użycia w pojedynczych dokumentach możesz wrócić do obrazów (brudne, wiem). Jednak do szybkiego codziennego użytku będziesz musiał poradzić sobie z prostymi emoji z pakietu Ancient.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.