Jak odzyskać przycisk »otwórz rodzica« w 11.10?


10

Czy to prawda, że ​​Nautilus 3.x nie ma już przycisku „otwórz rodzica”? Dzisiaj wypróbowałem drugą wersję beta Ubuntu 11.10 i jestem głęboko sfrustrowany. Od czasu wydania Gnome3 i całej tej Unity zawsze trzeba się bać, że nowa wersja usunie niektóre z głównych funkcji, z których korzystasz przez cały dzień. Wracając do sedna: czy jest szansa na odzyskanie go?

Odpowiedzi:


10

Gnome Dev uważają, że interfejs Gnome 2 nadmiernie komplikuje sprawy. To może być wyrok sądu.

Być może możesz użyć nowego skrótu Alt+ Up Arrow.

Nautilus 3 automatycznie otwiera wszystkie foldery w drzewie - abyś mógł kliknąć dowolnego rodzica - nazywają to „bułką tartą”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest też mała strzałka do otwierania podfolderów poniżej elementu nadrzędnego:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Musiałem zainstalować dconf-tools i zmienić ustawienie „zawsze używaj-lokalizacji-wpisu” w org.gnome.nautilus.preferences na False (przez dconf-editor --- z gconf-editor zmieniając wpis w apps.nautilus.preferences nie pomogło)
wpisz

6
Ale o to chodzi. Tak - kiedy moje dłonie są na klawiaturze, łatwo jest użyć backspace lub ALT + UP. Jednak kiedy klikam różne rzeczy, dlaczego prosisz mnie, żebym zdjęła ręce z myszy?

2
Jak uzyskać wyświetlanie bułki tartej? To nie jest widoczne w moim systemie.
cmcginty

7

Jak dotąd odpowiedzią jest, że musimy użyć „bułki tartej”, ale zdecydowanie wolę, aby wpis „zawsze używaj-lokalizacji” był prawdziwy. Możemy również użyć trudnej kombinacji klawiszy alt-uparrow, ale łatwiej jest po prostu podświetlić i usunąć ostatni folder na pasku lokalizacji.

Jednak właśnie odkryłem najlepszy sposób zabawy: klawisz Backspace.

Na początku myślałem, że Backspace przejdzie do poprzedniego folderu, ale potem zdałem sobie sprawę, że przycisk następnego folderu nie zadziała po Backspace i ostatecznie zdałem sobie sprawę, że właśnie tego szukamy, ponieważ Backspace przechodzi do folderu nadrzędnego. Backspace to szybki sposób na usunięcie ostatniego folderu wymienionego na pasku lokalizacji (o ile kursor nie znajduje się już na pasku lokalizacji).

Jeśli kursor znajduje się na pasku lokalizacji, wystarczy wybrać plik, aby usunąć kursor z paska lokalizacji, a następnie nacisnąć klawisz Backspace, aby przejść do elementu nadrzędnego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.