Zaktualizuj Ubuntu 14.04 do 15.04


32

Obecnie mam na swoim laptopie Ubuntu 14.04, a teraz chcę go zaktualizować do 15.04. Mam system Windows 8 i Kali Linux wraz z moim Ubuntu. Jak powinienem zaktualizować swoje Ubuntu do 15.04 bez utraty innych systemów operacyjnych. Myślałem o pobraniu Ubuntu 15.04, a następnie zainstalowaniu go na Ubuntu 14.04, zamiast aktualizacji Ubuntu 14.04 za pośrednictwem terminala lub menedżera aktualizacji. Czy to będzie dobra opcja?

(Ponadto nie mogę zaktualizować mojego Ubuntu za pośrednictwem terminala lub menedżera aktualizacji, ponieważ korzystam z Internetu za pośrednictwem serwera proxy, który wymaga uwierzytelnienia. Zapytałem o to w poprzednim pytaniu i żadna z technik podanych przez innych nie zadziałała)

Z góry dziękuję :)


2
W każdym razie nie możesz zaktualizować bezpośrednio z 14.04 do 15.04, musisz najpierw uaktualnić do 14.10. Jeśli pobierzesz ISO 15.04, musisz wykonać kopię zapasową swoich improtujących plików i zasadniczo nową instalację.
xangua

więc instalacja bezpośrednio z pliku ISO Ubuntu 15.04 z bootowalnego pendrive'a stanowiłaby problem?
Prashant Kumar

Jeśli używasz ISO, po prostu NIE wybieraj opcji instalacji Ubuntu „obok”, wybierz coś innego i wybierz partycję, ale NIE wybieraj formatowania partycji w celu zachowania katalogu domowego, zawsze najpierw wykonaj kopię zapasową.
mchid

Problem polegałby na tym, że będziesz musiał ponownie zainstalować wiele aplikacji, które masz teraz, a system będzie świeżą instalacją.
mchid

Odpowiedzi:


50

Bezpośrednia aktualizacja do wersji Ubuntu 15.04 z 14.04 nie jest możliwa, ale to nie znaczy, że nie możesz tego zrobić. Nie potrzeba pamięci USB itp. Aktualizuję przez SSH ze zdalnego komputera :)

Uwaga:

Pamiętaj, że wszystkie poniższe operacje powinny być wykonywane na podstawie uprawnień roota lub sudo, ponieważ modyfikujesz ustawienia systemowe.

Przed aktualizacją musisz zainstalować te pomocniki aktualizacji:

sudo apt-get install update-manager update-manager-core

Następnie przejdź do /etc/update-manager/release-upgradespliku i zmień Prompt=ltsna Prompt=normal. Upewnij się, że plik meta-wydania w tym samym folderze wygląda tak. Jeśli go nie ma, dodaj go na dole pliku:

[METARELEASE]
URI = http://changelogs.ubuntu.com/meta-release
URI_LTS = http://changelogs.ubuntu.com/meta-release-lts
URI_UNSTABLE_POSTFIX = -development
URI_PROPOSED_POSTFIX = -proposed

Aktualizacja z 14.04 do 15.04 wygląda następująco: 14.04 -> 14.10 -> reboot -> 15.04 -> reboot -> done

Oto kolejne kroki:

  • wykonać do-release-upgrade -dw terminalu
  • [postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie], uruchom ponownie na końcu. 14.10 zostanie zainstalowany
  • wykonać do-release-upgrade -dw terminalu
  • [postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie], uruchom ponownie na końcu. 15.04 zostanie zainstalowany

Cieszyć się! :)

PS Wszystkie dane i oprogramowanie zostaną zachowane. Również po aktualizacji nie zapomnij zaktualizować niestandardowych apt apt, ponieważ prawdopodobnie zostaną one wyłączone na czas aktualizacji.


To zadziałało dla mnie, dzięki. Ale w końcu serwer X ulegał awarii przy każdym logowaniu. Użyłem sierot (deborphan), aby usunąć wiele cruft z systemu, wyglądało na to, że niektóre stare wersje niektórych bibliotek nie zostały usunięte. Musiałem wrócić do konsoli tekstowej <CTRL> - <ALT> - <F1>, aby uruchomić narzędzie osierocone. Domyślam się, że były to przyczyną konfliktów i spowodowały awarię X11. Po ich usunięciu i ponownym uruchomieniu wszystko działało dobrze.
psiphi75,

Działa teraz w jednym kroku.
k_g

4
@ psiphi75, Może być również tak, że nie powinieneś używać -dopcji wiersza poleceń, ponieważ daje to wersję programistyczną!
Alexis Wilke,

Wygląda na to, że ścieżki aktualizacji uległy zmianie, gdy uruchomiona do-release-upgradezostanie instalacja z 14.04, nastąpi natychmiastowa aktualizacja do 15.04. Jednak ta ścieżka uaktualnienia jest błędna. Nie uda się zainstalować niektórych pakietów systemowych, które uniemożliwiają normalne uruchomienie serwera, więc zachowaj ostrożność podczas aktualizacji. Zobacz także bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/init-system-helpers/+bug/…
Oldskool

0

Najlepiej jest pobrać ISO ze strony internetowej Ubuntu i utworzyć z nim na żywo USB za pomocą UNetbootin . Następnie podczas uruchamiania z USB będziesz mieć opcję aktualizacji. Pozwoli to zachować twoje dane.

Edycja: Jak wskazano poniżej, musisz najpierw zaktualizować do wersji 14.10, aby zaktualizować do wersji 15.04, ale możesz zastosować tę samą strategię.


1
Zaczekaj, mówisz, że to zachowuje dane. Miałem opcję uaktualnienia bezpośrednio do 15.04 z 14.04 przez USB, a nie z komputera. Czy naprawdę konieczne jest najpierw uaktualnienie do wersji 14.10?
Inoki,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.