Klawisz skrótu terminala


29

Podobał mi się skrót do otwierania terminala i jeśli dobrze pamiętam, to Ctrl+ Alt+ Totworzyło okno terminala.

Teraz w nowszej wersji Ubuntu ten skrót nie jest już wstępnie zdefiniowany, muszę go dodać osobiście w ustawieniach skrótu.

Czy wiesz, dlaczego ten skrót został usunięty?

Dzięki za odpowiedź wprowadź opis zdjęcia tutaj

$ uname -a
Linux ubuntu 2.6.38-8-generic #42-Ubuntu SMP Mon Apr 11 03:31:24 UTC 2011 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Odpowiedzi:


23

Skrót jest nadal dostępny dla tego, co wiem.

Być może jest jakaś inna aplikacja ukrywająca ten skrót?


11

Ctrl+ Alt+ Tnie jest domyślnie przypisany jako klawisz skrótu w Natty Narwhal. Możesz jednak przypisać go ręcznie, aby otworzyć terminal, korzystając z aplikacji „Skróty klawiaturowe”.


To jest Live CD. Mam również 10.04, do którego mogę się uruchomić i sprawdzić, czy różnica naprawdę zależy od wersji, czy czegoś innego. Zaktualizowałem pytanie za pomocą zrzutu ekranu. Ponowne uruchomienie z Live CD Natty ma wyłączony skrót do uruchamiania terminala. Hm ... Dziękuję za odpowiedź i proszę komentować więcej, co według ciebie jest przyczyną mojego rozruchu na żywo.
Niklas Rosencrantz

1
To jest zagadka :) Mogę tylko powiedzieć, że nie pierwszy raz coś działa na czyimś pudełku w inny sposób na pudełku innej osoby. Widziałem to już wcześniej z licznymi problemami (np. Czy podgląd miniatur wideo czy nie). Jeśli stukniesz Super i wpiszesz „ter” Terminal pojawi się w Dash, w którym momencie wciśnięcie Enter uruchomi go. Być może programiści uznali to za prostszy skrót klawiaturowy? I pomyśleli, że dla użytkowników starej szkoły zawsze mogą ręcznie utworzyć Ctrl + Alt + T, jeśli chcą? Jeśli nauczę się czegoś konkretnego, zdam relację;)
Czad - 24216

1
Ctrl + Alt + T jest domyślnie przypisany do uruchomienia Terminalu w Oneiric. W przypadku Natty musisz ręcznie dodać skrót.
Czad - 24216

3

W wersji 14.04 (dla Unity) unity-settings-daemonlub dokładnie jej media-keyswtyczka obsługuje skrót uruchamiający terminal.

$ dconf read /org/gnome/settings-daemon/plugins/media-keys/terminal
'<Primary><Alt>t'

Ustawienia systemowe → Klawiatura → Skróty → Uruchom terminal

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(dla Gnome) to gnome-settings-daemonsamo co jego widelec unity-settings-daemon. Poza tym przy użyciu Compiz ma ustawienie we wtyczce Kompatybilność Gnome :

ccsm → Kompatybilność z Gnome → Polecenia → Otwórz terminal

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Ctrl+ Alt+ Tnie działa domyślnie we wszystkich środowiskach pulpitu, na przykład w Xubuntu jest Super+T


nie prawda. Lubuntu 14.04 zawsze działa
251046

ok, to nie neguje mojego oświadczenia, chociaż dobrze jest opublikować te informacje, na wypadek, gdyby ktoś się tym zajął i chciał wiedzieć.
CrandellWS,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.