Wyłącz zachowanie gnoma „kliknij środkowym przyciskiem, aby obniżyć okno”


23

Używam przeglądarki internetowej Chromium i standardowego gnoma (tzn. Nie jedności). Chrom (podobnie jak wiele innych rzeczy) ma wiele kart i pozwala kliknąć środkową kartę, aby ją zamknąć. Ale jeśli kliknę środkową część niebieskiej części poza zakładką, opuści ona okno pod wszystkimi innymi oknami. Jednak często próbuję kliknąć środkowe kliknięcie karty, aby ją zamknąć, i przypadkowo środkowe kliknięcie poza zakładką (czyli pasek tytułu w chromie), a tym samym przypadkowo opuścić okno.

Jak mogę wyłączyć to zachowanie „środkowego kliknięcia, aby obniżyć okno”?


Czy używasz GNOME Shell, GNOME Classic lub GNOME Classic bez efektów? Pytam, ponieważ każdy z nich używa innego menedżera okien, a wybrane ustawienie jest dołączone do menedżera okien.
Dylan McCall

Odpowiedzi:


9

W przypadku 14.04 (Trusty Tahr) można go wyłączyć za pomocą polecenia:

gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences action-middle-click-titlebar 'none'

Przywróć pierwotny stan:

gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences action-middle-click-titlebar 'lower'

Możliwe są również następujące warianty:

gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences action-middle-click-titlebar 'toggle-shade'
gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences action-middle-click-titlebar 'maximize'
gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences action-middle-click-titlebar 'toggle-maximize-horizontally'
gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences action-middle-click-titlebar 'toggle-maximize-vertically'
gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences action-middle-click-titlebar 'minimize'
gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences action-middle-click-titlebar 'shade'
gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences action-middle-click-titlebar 'menu'

Ale błąd nadal występuje, opcja Google Chrome w ustawieniu „Użyj systemowego paska tytułu i ramek” może zmniejszyć wpływ ...


Byłem ciekawy, jakie są '*shade'opcje, więc wypróbowałem je na Ubuntu 14.04. 'shade'jest "outside of valid range"i 'toggle-shade'wydaje się nie mieć żadnego efektu. Spędź szczęście! Brzmiały interesująco. :)
CivMeierFan

8

Możesz zainstalować Ubuntu Tweak i powinno być odpowiednie ustawienie.

Możesz także przejść przez to gconf-editor. Przejdź do aplikacji> metacity> general> action_middle_click_titlebar i ustaw na „none”. W wartości „none” rozróżniana jest wielkość liter.


2
Twoje rozwiązanie działa (także dla Unity), ale wygląda na to, że Google Chrome jest specjalnym przypadkiem i zawiera błąd. Ignoruje ustawienia środkowej myszy (wszystkie inne programy są w porządku) dla paska, w którym znajdują się zakładki. Spróbuję zrobić raport o błędzie w chromium: - /
therealmarv

@therealmarv Dobry połów. Mogę potwierdzić to zachowanie na moim komputerze. Zgłoszenie błędu wydaje się być w porządku.
Kris Harper

1
oto mój raport o błędzie na ten temat: code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=132061
therealmarv

2
a 5 lat później ten błąd nadal jest problemem -_-
Alice

3

Zakładam, że używasz GNOME Shell. Możesz zmienić to ustawienie za pomocą narzędzia o nazwie gnome-tweak-tool, które pojawia się jako „Ustawienia zaawansowane” w przeglądzie działań.

Najpierw zainstaluj narzędzie gnome-tweak-tool za pomocą Centrum oprogramowania.

Po zainstalowaniu przejdź do przeglądu działań, wpisz „Ustawienia zaawansowane” i otwórz wyświetloną aplikację.

W tym narzędziu możesz skonfigurować wiele rzeczy, ale interesuje Cię sekcja Windows po lewej stronie. Kliknij to i zmień „Działanie na pasku tytułu środkowym kliknięciem” na cokolwiek chcesz.

Panel ustawień okna gnome-tweak-tool


3

Działa to w przypadku Chromium:

gconftool-2 --type string --set /apps/metacity/general/action_middle_click_titlebar "none"

Na moim komputerze (zwykłe Ubuntu 16.04) jest to inne ustawienie. Dla mnie to by było gconftool-2 --type string --set /org/gnome/desktop/wm/preferences/action_middle_click_titlebar "none".
Hassan

W powyższym poleceniu jest wiele dziwnych, niewidocznych postaci, więc się nie powiedzie. Polecenie bez tych dziwnych postaci to:gconftool-2 --type string --set /org/gnome/desktop/wm/preferences/action_middle_click_titlebar "none"
laurent

1
Lepiej po prostu użyć gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences action-middle-click-titlebar none. Pamiętaj, że może być konieczne wylogowanie się z Chrome / Chromium, aby zauważyć zmianę.
Kevin

Niewielka korekta: Chrome (53.0.2785.113) przestrzega tego ustawienia, ale Chromium (52.0.2743.116) z jakiegoś powodu nie.
Kevin


0

Począwszy od Ubuntu 18.04.1 LTS, problem ten został rozwiązany za pomocą $ gnome-tweaksokna / środka i po prostu klikając, aby go nie mieć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.