Jak mogę uzyskać dostęp do Facebooka i innych zabronionych stron internetowych w Chinach?


19

Niedługo lecę do Chin, więc chciałbym się dowiedzieć, jak skonfigurować Ubuntu 11.04, aby uzyskać dostęp do zabronionych stron internetowych (takich jak Facebook)

Słyszałem o VPN i proxy, ale nie wiem, jak z nimi pracować. Jakie byłoby dla mnie dobre rozwiązanie?


Możesz zajrzeć na tę wiki.ubuntu.com/VPN
Manish Sinha

2
Spójrz na tor ..
user606723,

1
Odradzałbym to.
NullUserException

Naprawdę? Zakazany? Facebook? Czy to nie jest trochę przesadzanie w całym programie bezpieczeństwa? Czy Twitter i G + są również zabronione?
Luis Alvarado

@Luis Alvaro Oto lista zablokowanych stron w Chinach: en.wikipedia.org/wiki/... a wśród nich jest Facebook
bioShark,

Odpowiedzi:


20

Konfiguracja VPN jest dość prosta. Otwórz okno Połączenia sieciowe i kliknij kartę VPN, jak poniżej:

Połączenia sieciowe zadanie przez Whatsit

To pozostawia dwa problemy:

  • Potrzebujesz połączenia VPN. Są one powszechnie dostępne, ale kosztują pieniądze. Pamiętaj, że niektóre, jeśli nie wszystkie, mogą zostać zablokowane przez Chiny (z oczywistych powodów). Może być konieczne wynajęcie własnego serwera (np. Od firmy takiej jak Linode) i zainstalowanie własnego serwera VPN. Możesz po prostu użyć proxy Socks nad SSH, jeśli to właśnie robisz - znacznie łatwiejsze i powinno działać dla większości rzeczy.

  • Czy to jest legalne w Chinach? Osobiście nie dbam o to, ile chińskich przepisów łamiemy na Ask Ubuntu, ponieważ nie jesteśmy w Chinach. Myślę, że ich zapora ogniowa jest straszną ingerencją w naturalne prawo ludzi do uwolnienia nieocenzurowanych informacji i że Chiny wykorzystują je do tłumienia swoich obywateli. Krótko mówiąc, myślę, że to pytanie jest w porządku.

    Ale bądź świadomy, że jeśli łamiesz prawo w Chinach, a oni się dowiedzą (co mogą), mogą podjąć kroki prawne. Biorąc pod uwagę chińską historię otwartego i sprawiedliwego procesu sądowego, może to doprowadzić do 10-minutowego przesłuchania, po którym nastąpi 10 lat zastanowienia się, co byś zrobił, gdybyś nie musiał sprawdzać Facebooka.

    Nie upuszczam super-downera, żeby cię zniechęcić - bądź ostrożny.


4
Łatwo jest wykryć, czy korzystasz z VPN, ale nowoczesne VPN są również dobrze szyfrowane i uwierzytelniane . Wykrywanie, do czego go używasz, jest raczej trudne , nawet dla władz Chin. Jeśli masz zamiar to zrobić, przeczytaj uważnie artykuł Wikipedii na temat VPN , abyś dokładnie wiedział, co robisz. Poznaj i upewnij się, że korzystasz z zabezpieczeń i uwierzytelniania warstwy transportowej .
Stefano Palazzo


1
Masz również opcję skonfigurowania OpenVPN , podobno bezpieczniejszego niż wspomniany PPTP VPN.
Oxwivi,

6
+1 Za część dotyczącą „okropnego wtargnięcia w naturalne prawo ludzi do uwolnienia nieocenzurowanej informacji” opowiadam się za dowolnością, mową, dostępem lub w inny sposób. To jest trochę szalonych nieetycznych, niemoralnych, uwięzionych wolności, które czytam, kiedy zobaczyłem ten post. Niedługo nie pojadę do tego kraju.
Luis Alvarado,

9

Innym rozwiązaniem, które może działać dobrze, pobierz Tor z Vidalią, po zainstalowaniu możesz zainstalować przycisk Tor w Firefoksie, który pozwala korzystać z Firefoksa przez proxy Tor. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że większość serwerów proxy Tor znajduje się w Niemczech, więc kiedy otworzysz strony internetowe, będziesz musiał zmienić język na angielski lub inny wybrany język, który byłby gdzieś na Strona internetowa.

Mówię Tor, ponieważ jest to WIELKI serwer proxy, a jego celem jest zapewnienie wolności Internetu w krajach takich jak Chiny, Iran itp., Zmienia adres IP serwera proxy co kilka minut, jest to naprawdę dobra usługa i naprawdę łatwa w użyciu.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, z najnowszymi wersjami Ubuntu wydaje się, że kiedy uruchomisz Vidalię, powie, że nie można połączyć się z siecią Tor, ale to dlatego, że Ubuntu wydaje się uruchamiać Tora po uruchomieniu systemu, gdy jest zainstalowany, więc jeśli Vidalia mówi, że nie można się połączyć, prawdopodobnie dlatego, w takim przypadku nie trzeba nawet uruchamiać Vidalii, wystarczy uruchomić Firefoksa i upewnić się, że przycisk Tor jest włączony, aby można było połączyć się przez proxy. Jeśli Vidalia mówi, że z powodzeniem łączy się z siecią Tor, oznacza to, że Twoje Ubuntu nie uruchamia się automatycznie, i będziesz musiał uruchomić Vidalia za każdym razem, gdy z niej korzystasz.

Mam nadzieję, że to pomaga i mam nadzieję, że nie jest to zbyt mylące.Wystarczy pobrać „tor-browser-gnu-linux-i686-2.2.35-10-dev-en-US.tar.gz”, następnie wyodrębnić go w dowolnym miejscu i uruchomić, uruchamiając „start-tor-browser” w wyodrębnionym pliku teczka.
Ciekawy uczeń

Odwiedź tę, aby uzyskać dodatkową pomoc: scribd.com/doc/85715850/…
Curious Apprentice

Pamiętaj, że Tor jest niepewny, ponieważ polegasz na nieznajomych, którzy zapewniają ci internet. Mogą zobaczyć wszystko, do czego masz dostęp poprzez ich połączenie. Mogą zobaczyć informacje, które wpisujesz, a także informacje, które witryna zwraca do Ciebie.
KI4JGT

@ KI4JGT Nie jest to do końca dokładne: używanie Tora ze zwykłymi stronami www nie jest całkowicie bezpieczne, ponieważ węzły wyjściowe można wąchać i analizować ruch; ale jeśli jest poprawnie skonfigurowany, korzystanie z Tora z .onionwitrynami jest tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Na pewno nic nie jest całkowicie bezpieczne.

6

Jestem rodzimym Chińczykiem i istnieje wiele sposobów na dostęp do Facebooka. Niestety wiele dokumentacji jest w języku chińskim.

  1. Korzystam z wallproxy - wtyczki - aby uzyskać dostęp do Facebooka. Jest darmowy i szybki.
  2. freegate (自由 门), 逍遥 游 i tak dalej. Są bezpłatne, ale nie szybkie, a czasem niedostępne.
  3. firefox + tor. Tor może bezpiecznie przeglądać Internet, ale działa wolno.
  4. VPN. VPN kosztuje, ale jest szybki.

4

Jeśli masz serwer domowy z serwerem ssh lub przyjacielem (nic specjalnego nie jest potrzebne), możesz się z nim połączyć i użyć go jako własnego serwera proxy:

ssh -fND :8000 your.ip.address

Następnie skonfiguruj Firefoksa, aby używał proxy Socks 127.0.0.1:8000.

Oczywiście, jest on tak szybki, jak prędkość wysyłania łącza szerokopasmowego, ale jest darmowy i raczej nie będzie na żadnej czarnej liście.


1

Spróbuj użyć przeglądarki Tor. Aby zainstalować przeglądarkę Tor (przeglądarka Tor nie jest taka sama jak klient Tor Bittorrent), otwórz terminal ( Ctrl+All+T), a następnie wpisz następujące polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:upubuntu-com/tor
sudo apt-get update
sudo apt-get install tor-browser


0

Użyj dodatku anonimowego w Firefoksie. Wyszukaj w Google według „anonimowego dodatku”, a następnie zainstaluj go w Firefox.

Możesz także użyć przeglądarki Tor.


0

Nie ma szybkich i bezpłatnych serwerów proxy.
Korzystałem z VPN w Chinach, kiedy byłem na Hainan, aby uzyskać dostęp do FB i Youtube. Działało całkiem nieźle.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.