Jak mogę usunąć pojedyncze tymczasowe mapowanie kluczy bez resetowania całej mapy klawiszy?


8

Widziałem to pytanie innego dnia. KKlucz użytkownika został uszkodzony i chcieli go zamapować na Right- Shift. Pojawiła się dobra odpowiedź i pomyślałem, że przetestuję ją, aby sprawdzić, czy zadziała. Prowadziłem:

xmodmap -e "keycode 62 = k"

Zrobiłem to pod warunkiem, że nigdy nie używam Right - Shiftdo niczego. Okazuje się, że całkowicie się myliłem. Używam tego przez cały dzień.

Wypełniam dokumenty, niszczę polecenia, a nawet prawie usuwam złe rzeczy (za pomocą Right- Shift+ Delete). To kolejka górska emocji, ale teraz chcę, żeby zniknęła. Przepraszam wszechświat.

Wiem, że mogę zrestartować komputer, a nawet zrestartować X, ale mam mnóstwo rzeczy do zrobienia i pracy. Czy mogę po prostu usunąć utworzone mapowanie, xmodmapaby Right Shiftbył odpowiedni Shift?

W tym przypadku jest to tylko jedno mapowanie (więc podejście Etcher Sketch będzie dla mnie działać), ale załóżmy, że mam inne mapowania, które chcę zachować.


Odpowiedzi:


7

Próbować:

xmodmap -e "keycode 62 = Shift_R"

Kiedyś xmodmap -pkewidziałem listę aktualnych mapowań i patrzyłem w lewo- Shift. Właściwy wynika z symetrii.


@Oli dlaczego / Czy nie próbowałeś / -aś xmodmapponownie polecenia (do wyboru Right Shift)?
Pandya,

@ Pandya Zastanawiałem się, czy to podchwytliwe pytanie, ale po kilku próbach zdałem sobie sprawę, że nazwa Right Shift może być problemem. Dopóki go nie uruchomiłem, -pkezgadywałem R_Shift, RShift, RightShift itp.
muru,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.