Czcionki Chrome / Chromium wyglądają źle od wersji 37


8

Po aktualizacji z wersji 36 do 37 czcionki w przeglądarce Google Chrome i jej odmianie Chromium typu open source wyglądają znacznie gorzej. Na załączonym zrzucie ekranu zobaczysz tę samą stronę, którą oglądałeś w wersji 37 (po lewej) i 36 (po prawej). Czcionki po lewej stronie są bardziej tłuste i rozmyte niż w Chromium. Jakiś sposób to naprawić?

Zrzut ekranu: porównanie renderowania czcionek, Google Chrome (po lewej) i Chromium (po prawej)

AKTUALIZACJA: Poszukałem go i stwierdziłem, że począwszy od wersji 37 Google Chrome jest wyposażony w funkcję DirectWrite, która ma poprawić renderowanie czcionek dla użytkowników systemu Windows. Wygląda na to, że wpływa to również na wygląd czcionki w systemie Linux. Jednak w systemie Linux nie można wyłączyć tej funkcji za pomocą chrome://flags. Na razie obniżyłem przeglądarkę do wersji wcześniejszej niż 37.

Odpowiedzi:


1

Ok, teraz mogę korzystać z najnowszej wersji Google Chrome bez denerwowania czcionkami. Poprawiłem widoczność czcionek Kup, ustawiając styl podpowiedzi na pełny:

 1. Wybierz Ustawienia systemowe> Wygląd aplikacji> Czcionki
 2. Skonfiguruj wygładzanie
 3. Ustaw podpowiedzi na pełne.
 4. Zamknij okno i otwórz je ponownie lub wyloguj się i zaloguj ponownie, aby zobaczyć zmianę w całym systemie.

Jeśli ta odpowiedź pomogła ci rozwiązać problem, dlaczego nie oznaczyłeś go jako „zaakceptowany”?
usmanayubsh

0

sprawdź, czy po zastąpieniu ustawień systemowych czcionek typu Microsoft problem został rozwiązany. Problem polega na tym, że freetype, silnik renderowania czcionek działa inaczej, próbując poprawnie renderować czcionki typu Windows (jest to bardziej okropne zadanie w Microsoft niż w Linuksie), biorąc pod uwagę osadzone bitmapy, które te czcionki mają domyślnie wewnątrz. Wykonaj następujące czynności:

 1. Utwórz folder, ~/config/fontconfigjeśli nie istnieje, a następnie przejdź do niego.

 2. Utwórz plik fonts.confw nim zawierający następujące informacje:

<match target="font" >
  <edit name="embeddedbitmap" mode="assign">
    <bool>false</bool>
  </edit>
</match>
 1. Zapisz i wyloguj się z sesji i zaloguj się ponownie. Sprawdź, czy możesz teraz poprawnie wyświetlać strony internetowe, wiadomości e-mail i tym podobne. Pomaga to również innym aplikacjom do renderowania, takim jak LibreOffice, Inkscape i więcej.

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Przetestowałem to. Niestety nie miało to wpływu na Chrome / Chromium w wersji 37. Myślę, że jest to coś specyficznego dla przeglądarki. Mam również zainstalowaną wersję 36, w której czcionki wyglądają znacznie lepiej, zarówno z embeddedbitmapwłączoną, jak i wyłączoną.
datka
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.