Jak mogę zmienić skróty kart przełączania Firefoksa?


10

Byłem przyzwyczajony do naciskania Control+ 1, Control+ 2itd., Aby przełączać się między kartami w przeglądarce Firefox. Teraz w Unity muszę Altzamiast tego użyć klucza. Jak mogę to zmienić?

Dzięki!

Odpowiedzi:


6

Jest ładny dodatek, który możesz wypróbować o nazwie KeyConfig dostępny tutaj . Niestety autor nie dodał tego do oficjalnych dodatków Mozilla.

Jeśli nadal chcesz wypróbować ten „niezaufany” dodatek, kliknij plik keyconfig.xpi i zainstaluj go. Następnie przejdź do swoich dodatków Firefox, aby wyświetlić różne skróty klawiszowe oferowane przez ten dodatek

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kliknij pole pokazane strzałką i wybierz kombinację klawiszy - CTRL + 1.

Spowoduje to zmianę wartości w polu na CTRL + 1. Kliknij przycisk Zastosuj

Powtórz dla pozostałych wartości „key_selectTab”.


To rozszerzenie nie jest już zgodne z aktualnymi wersjami Firefoksa (Quantum i in.). Rozszerzenie Ctrl + liczba do przełączania kart zostało wydane niedawno i działało dla mnie. Dodałem odpowiedź na ten efekt.
Sander Verhagen

3

Dodałem obsługę tego do mojego rozszerzenia Windows Shortcuts (wersja 0.2) .

To proste rozszerzenie bez żadnych opcji.

Ustawia następujące skróty:

  • Ctrl + J = Pobieranie
  • Ctrl + E = Wyszukaj
  • Ctrl + liczba = Przełącz na numer karty (np. Ctrl + 1 = przełącz na pierwszą kartę)

Hej @Mikel, naprawdę chciałem zrobić dokładnie odwrotność tego, co robi twoje rozszerzenie (użyj klawiszy ALT + #, aby zmienić zakładki w systemie Windows). W twoim rozszerzeniu zastąpiłem klucz „accel” kluczem „alt” i zainstalowałem go lokalnie. Daj mi znać, jeśli chcesz, żebym ci to wysłał, abyś mógł udostępnić go jako osobny dodatek lub jeśli chcesz, abym to zrobił. Dziękuję Ci.
Mo2

3

Łatwo jest zmienić ręcznie:

http://www-archive.mozilla.org/unix/customizing.html#keys

Możesz także szukać dodatków, które mogą to zrobić łatwiej, ale zmiana numeru accelKey w about: config nie jest taka trudna.


Witamy w Ask Ubuntu! Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
Eric Carvalho

1
link tylko odpowiedź, ale rekwizyty, aby przejść do źródła i faktycznie pokazać, dlaczego ta różnica istnieje, a nie tylko inne niezdarne sposoby jej obejścia. czuję się oświecony - po tym, jak przez kilka miesięcy denerwuje mnie brak ctrl- #, potem znajduję alt- #, ale do tej pory nie widzę żadnego powodu tej różnicy. dzięki!
underscore_d

To nie działało dla mnie. Zmiana ustawienia zmieniła skróty menu (na przykład CTRL + Q vs ALT + Q, aby wyjść), ale nic nie powoduje przełączania kart za pomocą CTRL.
Coderer

2

Wychodząc z odpowiedzi @ Aron, po prostu wykonaj następujące czynności:

  1. Przejdź do about: config w pasku adresu URL
  2. Wyszukaj accelKey
  3. Zmień wartość na 17 dla CTRL lub 18 dla ALT
  4. Uruchom ponownie Firefox

W Linuksie mam już domyślnie wartość 17, ale muszę używać Alt, aby zmieniać zakładki. Obawiam się, że twoje rozwiązanie dotyczy tylko innych skrótów, takich jak Ctrl + Q, aby wyjść.
lolesque

@lolesque ciekawe. Działało to w momencie publikowania tego. Nie jestem pewien, czy coś zmieniły w nowych aktualizacjach.
Mo2

1

W miarę upływu czasu niektóre rozwiązania mogą już nie działać, na przykład ponieważ wspomniane rozszerzenia nie są już kompatybilne z aktualnymi wersjami Firefoksa (Quantum i in.).

Rozszerzenie Ctrl + liczba do przełączania kart według Abigail” zostało wydane niedawno (listopad 2017 r.) I działało dla mnie:

Dodaje skrót klawiaturowy Ctrl + 1, aby przejść do pierwszej karty, Ctrl + 2, aby przejść do drugiej itd. Ctrl + 9 przełącza na ostatnią kartę.

Dziękuję Abigail.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.