Usuń wyskakujące powiadomienie Spotify po rozpoczęciu utworu


69

Chciałbym usunąć powiadomienia bąbelkowe Spotify, które są wyświetlane podczas odtwarzania nowego utworu. Jest to dość rozpraszające podczas pracy.

Nadal lubię integrację w menu głośności.

Wersja Ubuntu: 14.04

Wersja Spotify: 0.9.10.17.g4129e1c9

Odpowiedzi:


111

Wyjdź ze Spotify, a następnie edytuj ~/.config/spotify/Users/[Spotify user name]-user/prefsi ustawui.track_notifications_enabled=false


2
Nie @Jobin, $ USER będzie nazwą użytkownika Ubuntu, a nie nazwą użytkownika Spotify. Cofnę twoją edycję.
Jos

1
Zmodyfikowałem plik prefs, jak wskazałeś, ale po ponownym uruchomieniu Spotify, modyfikuje on ponownie prefs, usuwając ui.track_notifications_enabled=false
plik

1
Zmodyfikowany ponownie i teraz działa. Wygląda na to, że modyfikowałem plik, gdy działało Spotify lub cokolwiek innego. W każdym razie zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie działa teraz dla mnie!
Izrael Varea

4
To działa! (Jestem na Ubuntu 14.04 z Unity) Zabawne, że musimy przejść do pliku konfiguracyjnego, aby dokonać tej prostej zmiany preferencji ... kiedy GUI kiedykolwiek się nauczy?
modulitos

7
Niestety wyłącza to również część interfejsu d-bus mpris, który normalnie zapewnia takie informacje, jak „aktualnie odtwarzane” informacje.
exic

49

W najnowszych wersjach Spotify możesz wyłączyć powiadomienia w samym GUI.

Przejdź do „Ustawienia”, a następnie „Opcje wyświetlania” i przełącz opcję „Pokaż powiadomienia na pulpicie, gdy utwór się zmieni”.

Wyświetl opcje Spotify


2
Korzystanie z Ubuntu 18.04 i struktury katalogu drugiej odpowiedzi nie istniało. To jest poprawna odpowiedź. Dzięki.
Force Hero

Nie mogę znaleźć tej strony ustawień w KDE (górny pasek narzędzi nie jest widoczny)
wedant
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.