Jaki jest cel Alt-F4?


14

Kiedyś zamykałem działającą aplikację, naciskając ALT+ F4. Ale zdałem sobie sprawę, że aplikacja nadal działa, a poprawnym sposobem zamknięcia (wyjścia) jest kombinacja klawiszy Ctrl+ Q.

Więc jaki jest cel ALT+ F4i czym różni się od Ctrl+ Q?

Odpowiedzi:


18

Skrót Alt- F4wyślij do okna komunikat zamknięcia, tak jak po naciśnięciu małego przycisku x na pasku tytułu. Jest to konfiguracja menedżera systemu Windows.

Zależy od aplikacji, czy odpowiedzieć na to zdarzenie, zamykając wszystko razem, czy ikonizować (tj. Jak xchat można skonfigurować) lub inne.

Ctrl- Qskrót można wymienić nie jest uniwersalna, każda aplikacja może mieć własne. Na przykład evinceużyj Ctrl- W, niektóre inne Ctrl- Qdo zamknięcia, Ctrl- Wdo zamknięcia jednej karty i Shift- Ctrl- Wdo zamknięcia wszystkich kart (ale nie wszystkich okien).


10

Zależy to całkowicie od zastosowania.

Domyślnie aplikacje wiążą Alt+ F4tak, że robi to samo co zamykanie okna . W przypadku niektórych aplikacji oznacza to zamknięcie (np. Kalkulator), w przypadku innych może to oznaczać umieszczenie ich w tle (np. Empathy).

Zadaniem Ctrl+ Qjest wolny wybór deweloperów, ale dyktuje konwencja że q uits aplikację.

W skrócie: Alt+ F4zwykle robi to samo, co klikanie przycisk okna X.. Jeśli to tylko ukrywa okna, Ctrl+ Qzwykle kończy działanie aplikacji.


Nie „Jeśli to tylko ukrywa okna”, „zamyka je”.
Oxwivi

@Oxwivi Co rozumiesz przez „zamyka okno”? Jeśli nie wychodzi z aplikacji, to czym różni się od „ukrywa okno”?
db42

@ db42, jeśli powiesz ukryć okno, sprawia wrażenie, że okno jest ukryte, a jego zawartość jest nienaruszona. Czy nie zamykasz okna przeglądarki Firefox, które powraca do stanu sprzed otwarcia nowego okna?
Oxwivi

1
hidingoznacza minimize, więc pozostawienie go uruchomionego tam, gdzie używasz przycisków okna na panelu, aby go odzyskać; zamknięcie usuwa również z panelu. (uwaga: technicznie Unity nie ma już panelu;))
Rinzwind

Gdy okno jest ukryte, jest technicznie zniszczone. Na przykład po kliknięciu [x] na empatii. Ale aplikacja (tzw. „Główna pętla” w gtk) nadal działa. Kliknięcie ikony Empathy w menu wiadomości powoduje ponowne utworzenie okna.
Stefano Palazzo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.