Skrót klawiaturowy, aby ustawić ostrość na (bezczynnym) terminalu


8

Chciałbym wiedzieć, czy można użyć skrótu klawiaturowego, aby skupić się na pierwszym bezczynnym (niedziałającym) oknie terminala w jedności (13.10)? Coś w stylu Ctr+ Alt+ T, ale przed otwarciem nowej instancji terminala szukasz jakiejkolwiek bezczynnej instancji?

Odpowiedzi:


7

Najpierw ustaw świat „Terminal”, aby pojawił się w tytule okna twojego terminalu gnome. Aby to zrobić, gdy jesteś w terminalu gnome, przejdź do EdycjaPreferencje profilu , wybierz kartę Tytuł i polecenie i upewnij się, że pole Tytuł początkowy zawiera słowo „Terminal”:

Terminal - tytuł i polecenie

Po drugie, dodaj nowy niestandardowy skrót klawiaturowy dla następującego polecenia:

bash -c "[[ \"$(cat /proc/$(xdotool getwindowpid $(xdotool getwindowfocus))/comm)\" != \"gnome-terminal\" ]] && wmctrl -a Terminal || xdotool key Alt+grave"

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia systemuKlawiatura , karta Skróty , wybierz Skrót niestandardowy i dodaj nowy skrót niestandardowy:

Dodaj niestandardowy skrót

Jak widać, wybrałem jako F8klawisz skrótu , który w tym przypadku działa świetnie.

Uwaga : wmctrli xdotoolmusi być zainstalowany, aby z nich korzystać. Jeśli nie masz ich zainstalowanych, możesz zainstalować je z terminala, używając:

sudo apt-get install wmctrl xdotool

3
Dla downvoters: proszę zostawić komentarz - mogę poprawić odpowiedź tylko wtedy, gdy znam przyczynę downvoting.
Radu Rădeanu

Do czego służy „xdotool key Alt + grave”? (wypróbowałem twoje rozwiązanie, właściwie to się dzieje)
ts01

1
@ ts01 Alt + `powinien przełączyć się na inne wystąpienie terminala, jeśli masz więcej niż jeden otwarty i jeśli fokus jest na jednym z nich. Jakich klawiszy użyłeś do niestandardowego skrótu? F8, jak powiedziałem w odpowiedzi?
Radu Rădeanu

Tak. W każdym razie to nie działało, ale +25 za wysiłki
ts01

Nadal go używam od momentu, kiedy dałem ci tę odpowiedź. Powinieneś więc przejrzeć wszystkie kroki, być może popełniłeś błąd.
Radu Rădeanu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.