Ręcznie odinstaluj GDAL


8

I po ./configure, make, make installpodejście, kiedy pierwotnie zainstalowanego gdal na moim komputerze Ubuntu, ale teraz chcę zaktualizować do 1.10.

Niestety, chcę użyć apt, aby wykonać aktualizację, ale po apt-get installuruchomieniu gdal-config --versionI wciąż otrzymuję wersję 1.9.

Próbowałem ręcznie zmienić nazwę plików .so /usr/local/libi /usr/libnadal nie mogę ręcznie odinstalować GDAL.

Czy ktoś jeszcze osiągnął sukces?


Czy make uninstallcoś robi
saiarcot895

Odpowiedzi:


6

Nie wiem, czy to pomoże, ale mi się udało. Chciałem zaktualizować GDAL, a ponieważ zainstalowałem go ręcznie ze źródła, najpierw chciałem odinstalować starą wersję. Czytałem więc gdzieś (przepraszam, ale miałem tak wiele otwartych kart, że nie mogę jej teraz znaleźć), że powinienem po prostu zainstalować najnowszy pakiet, który zastąpiłby poprzedni. Przeczytałem kolejny komentarz, który następnym razem zamiast używać sudo make installpowinienem użyć, sudo checkinstallktóry tworzy pakiet deb, którego później nie można odinstalować, sudo dpkg -r <name_of_your_package>więc właśnie zainstalowałem wersję, w której miałem sudo checkinstall(przesłaniając to, co miałem i tworząc pakiet), a następnie odinstalowałem to za pomocą sudo dpkg -r gdal. Wiem, że to nie jest najbardziej elegancka rzecz, ale zadziałało dla mnie.


1
To może nie być eleganckie, ale działa jak urok!
Alexandre Neto,

To rozwiązanie działało dla mnie. Miałem jednak problem z tym, że QGIS nie ładował później gdal z powodu powiązań Python2.7. Rozwiązałem to, usuwając do folderu /usr/local/lib/python2.7/dist-packages/GDAL-1.11.0-py2.7-linux-x86_64.egg
mace

3

Musisz zlokalizować ręcznie zainstalowany plik binarny:

$> which gdalinfo
/usr/local/bin

A następnie musisz zlokalizować inne ręcznie zainstalowane pliki binarne i usunąć je ( ZAPAMIĘTAJ PRZED USUNIĘCIEM POLECENIA : na pewno masz tutaj inne ręcznie zainstalowane pliki binarne)

$> ls /usr/local/bin
gdal-config gdal_contour gdal_grid gdal_rasterize gdal_translate gdaladdo gdalbuildvrt gdaldem gdalenhance gdalinfo gdallocationinfo gdalmanage gdalserver gdalsrsinfo gdaltindex gdaltransform gdalwarp ogr2ogr ogrinfo ogrlineref ogrtindex

Kiedy ręcznie instalujesz GDAL, instalujesz także lokalną bibliotekę lib, powinny one być tutaj: /usr/local/lib/ze libgdal*znakiem wieloznacznym i wewnątrz gdalplugins. Będziesz także chciał je usunąć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.