Potrzebujesz narzędzi wprowadzania Google, aby wpisać telugu w Celtx


8

Potrzebuję Google Input Tools do pisania skryptów w języku telugu w Celtx w Ubuntu 13.10. Próbowałem różnych metod, ale żadna nie jest tak prosta jak Google Input Tools. Czy jest jakiś sposób?


Jaka jest wydajność uruchamiania sudo apt-get install ibus-m17n ?
Braiam

Celtx to naprawdę aplikacja internetowa. Mamy tę zaletę, że duże komputery w Internecie robią dla nas rzeczy, zamiast polegać na znacznie bardziej ograniczonych zasobach naszej lokalnej maszyny. Źródło: Celtx: Scenariusz Open Source - przewodnik dla początkujących.
Karel

Odpowiedzi:


10

Najpierw zainstaluj przeglądarkę internetową Chromium, a następnie zainstaluj rozszerzenie Google Input Tools dla Google Chrome (działa również w Chromium). Google Input Tools pozwala pisać w wybranym języku w przeglądarkach Google Chrome i Chromium.

Możesz wypróbować Narzędzia wprowadzania Google w przeglądarce, zanim zainstalujesz je w Wypróbuj Narzędzia wprowadzania Google online . Aby to wypróbować, wybierz język i narzędzie do wprowadzania tekstu z menu rozwijanych i zacznij pisać.

Zainstaluj przeglądarkę internetową Chromium

  1. Chromium Web Browser to otwarta wersja przeglądarki Google Chrome. Otwórz Centrum oprogramowania Ubuntu i wyszukaj przeglądarkę Chrome .

  2. Wybierz przeglądarkę internetową Chromium i kliknij przycisk Instaluj

  3. Uwierzytelnij się przy użyciu hasła użytkownika, aby zainstalować przeglądarkę internetową Chromium.

Zainstaluj rozszerzenie Google Input Tools dla Google Chrome

  1. Otwórz przeglądarkę internetową Chromium.

  2. Odwiedź rozszerzenie Google Input Tools dla strony Google Chrome .

  3. Kliknij niebieski przycisk z napisem + DARMOWY, aby dodać rozszerzenie Google Input Tools do przeglądarki Chromium Web Browser.

Jeśli używałeś Narzędzi Google do wprowadzania tekstu w językach azjatyckich podczas korzystania z systemu Microsoft Windows, możesz zastanawiać się, jak to zrobić w aplikacjach Ubuntu. Zobacz to pytanie: Jak włączyć pisanie w językach indyjskich? .

Aby korzystać z języka malajalam w aplikacjach Ubuntu, zobacz Jak wpisać malajalam w Ubuntu? .


wykonałem to, co powiedziałeś, ale widzę błąd. gpg: nie znaleziono prawidłowych danych OpenPGP.
kumar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.