Skąd mam wiedzieć, które dyski DVD będą odtwarzane w moim systemie?


8

Istnieje wiele pytań, na których ludzie zasadniczo chcą wiedzieć, jak odtwarzać swoje DVD ( jak mogę odtwarzać zaszyfrowane filmy DVD ? , Lord of the Rings , Toy Story , inny ).

Czy jest jakiś sposób, aby wiedzieć przed zakupem DVD, aby wiedzieć, czy działa on w twoim systemie?

Oczywiście samo spojrzenie na DVD nie pomaga:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy jest jakaś usługa online lub inny sposób, aby dowiedzieć się, czy możesz obejrzeć DVD na komputerze przed zakupem?

edytuj: Czasami klienci Amazon podają te informacje, jeśli nie działają. Byłbym jednak wdzięczny za „białą listę” DVD, które działają.


„Czarna lista” byłaby lepsza, ponieważ większość płyt DVD działa. Jedynym niedawno wiem nie praca jest tym , jak moja siostra chciała, żebym „przypadkowo” skopiować go, ale to nie był jeszcze czytelny - Myślę, że to dwuwarstwowa i zaszyfrowane.
Wilf

@wilf: Nie myślałem o tym jako o „czarnej liście lub białej liście”. Ale w tej chwili znam Amazon tylko jako czarną listę niektórych DVD. Nie znam żadnej białej listy.
Martin Thoma

2
Disney jest niesławny, ponieważ tworzy naprawdę tępe układy DVD do kikutów zgrywaczy DVD. Niestety tej samej technologii używają odtwarzacze DVD w systemie Linux.
Oli

Odpowiedzi:


1

Dopóki kod regionu na dysku DVD jest zgodny z odtwarzaczem DVD, jest w porządku. Zamiast znać białą listę dysków DVD, lepiej będzie, jeśli znasz kompatybilność swojego odtwarzacza / napędu DVD.

http://www.doom9.org/index.html?/rpc1.htm powyższy link zawiera informacje na temat sprawdzania (i modyfikowania)

Alternatywnym rozwiązaniem jest uaktualnienie odtwarzacza do bluray. Wszystkie dyski bluray są wolne od regionu i nie będziesz się martwić problemami niekompatybilności.


Czy Bluray nie jest jeszcze bardziej obciążonym i trudnym do odczytania formatem? Możesz kupić Fluendo na Ubuntu lub skorzystać z innego darmowego, ale czy jest jakiś łatwy w instalacji odtwarzacz Blu-ray?
NoBugs,

0

Zainstaluj wszystkie dodatki do odtwarzania DVD i nie powinieneś mieć żadnych trudności z odtwarzaniem dysków DVD. Nie natknąłem się na żadną, która nie będzie odtwarzana, jeśli masz zainstalowane te rzeczy, dopóki ustawisz kod regionu DVD (niezbędny w nowym odtwarzaczu DVD). Łatwo się dowiedzieć, że nie będzie można odtworzyć ŻADNEGO filmu DVD, jeśli kod regionu nie jest ustawiony ...

Otwórz terminal i wprowadź następujące linie:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
sudo apt-get install libavformat-extra-53 libavcodec-extra-53 libdvdread4
sudo /usr/share/doc/libdvdread4/install-css.sh
sudo apt-get install vlc

Zainstaluj je (powyżej) i powinieneś iść. Jeśli chcesz ustawić kod regionu, przejdź tutaj (poniżej).

http://www.cyberciti.biz/faq/howto-linux-switch-change-alter-dvd-region-code/


To nie odpowiada na moje pytanie. Poprosiłem o usługę internetową, która zgłosiła problemy. (Zainstalowałem je wszystkie, ale nadal nie mogę odtwarzać niektórych płyt DVD).
Martin Thoma,

0

Możesz przejść do launchpad.net i szukać nazwy DVD, jeśli inni donoszą, że to nie działa, można znaleźć raport taki jak ten .

To najbliższe znane mi „czarne listy”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.