Jak mogę odtwarzać zaszyfrowane filmy DVD?


93

Moje urządzenie nie może odtwarzać zaszyfrowanych dysków DVD podczas nowej instalacji. Jak dodać tę funkcję? Kolejną przydatną informacją byłoby to, które programy najlepiej odtwarzają dyski DVD, kiedy tylko będę mógł to zrobić. Zobacz podobne pytanie tutaj . Czy będę mógł odtwarzać filmy DVD z dowolnego regionu ?

Odpowiedzi:


98

Aby włączyć odtwarzanie:

 1. Zainstaluj libdvdread4:

  sudo apt-get install libdvdread4
  
 2. Następnie zainstaluj libdvdcss:

  1. Ubuntu 15.10 i nowsze

   sudo apt-get install libdvd-pkg
   
  2. Ubuntu 12.04 do 15.04

   sudo /usr/share/doc/libdvdread4/install-css.sh
   

  (Więcej o libdvdcss tutaj .)

Najlepsi gracze:

Według Wiki Ubuntu , Kaffeine , MPlayer , xine, Totem-xine , VLC i Ogle będą odtwarzać DVD z zainstalowanymi libdvdread i libdvdcss.

Używam zarówno Totem, jak i VLC do odtwarzania płyt DVD. Przydaje się mieć oba zainstalowane, ponieważ czasami jedno z nich ma dziwactwo odtwarzania, a drugie nie.

Regiony:

Wierzę, że odtwarzanie będzie działać w każdym regionie.


4
Nie wszystkie odtwarzacze obsługują jeszcze menu DVD. Jednym z odtwarzaczy, który to obsługuje, jest Totem i uważam, że VLC może również obsługiwać menu DVD. MPlayer dla jednego nie obsługuje menu (jeszcze).
Serrano,

Dzięki za zwrócenie na to uwagi. Popełniłem błąd, mówiąc, że korzystałem z MPlayera; Właściwie używam Totemu. Nie wiem, jak je pomieszałem. Poprawiłem to w mojej odpowiedzi.
Michael Crenshaw,

1
Próbowałem poleceń z tej odpowiedzi, ale mogłem tylko odtwarzać DVD. City of God nie gra w VLC na Ubuntu, ale działa na tej samej maszynie uruchomionej w Windows z VLC. superuser.com/questions/199963/…
therobyouknow

1
@Lexible Od jakiegoś czasu pracuję w systemie Windows. Daj mi znać, jeśli zaproponujesz poprawkę, a ja zaktualizuję odpowiedź.
Michael Crenshaw,

1
@MichaelCrenshaw Zrobi to: To zupełnie nowe DVD (wydane w tym roku) ... Podejrzewam, że niektóre shenanigany z kodekami / DRM zasłaniają mi widok. :)
Lexible

22

Komercyjne dyski DVD są zabezpieczone przed kopiowaniem, aby zapewnić, że nie będziesz w stanie wykonać kopii zapasowej filmów legalnie nabytych, ale zamiast tego musisz kupić nowe, jeśli się zepsują. Nie możesz także cieszyć się nimi w dowolny sposób; możesz oglądać je tylko na niektórych urządzeniach z fabrycznie zainstalowanymi kluczami deszyfrującymi. Oczywiście, chyba że te urządzenia są zbyt stare; Następnie musisz kupić nowe.

Aby obejść ten problem, zainstaluj libdvdcss.

From help.ubuntu.com :

Instalowanie libdvdcss


Ostrzeżenie prawne: Sprawdź lokalne przepisy, aby upewnić się, że użycie libdvdcss2 będzie legalne w Twojej okolicy. * [O ile nie mieszkasz w Somalii lub w innym miejscu bez praworządności, jest to niezgodne z prawem]

Ubuntu 10.04 (i386, amd64), 10.10 i 11.04 (i386, amd64)

[edycja: Ta metoda została z powodzeniem zastosowana również w 11.10 i 12.04]

Działa dla starych wydań, które nie są już obsługiwane, jeśli masz repozytoria na CD / DVD lub gdzieś. Tak więc, począwszy od 9.04. Najnowsze LTS, 10.04 i radykalnie inny 11.04 również działają w ten sposób.

Zainstaluj pakiet libdvdread4 ( nie musisz dodawać repozytoriów stron trzecich ) za pośrednictwem Synaptic lub wiersza poleceń:

sudo apt-get install libdvdread4

Następnie otwórz okno terminala i wykonaj:

sudo /usr/share/doc/libdvdread4/install-css.sh

Ponowne uruchomienie może być konieczne.

Następnie VLC automatycznie go użyje. Niektóre programy mogą wymagać ponownej kompilacji.

Jeśli po wykonaniu wszystkich tych czynności nadal pojawiają się komunikaty o niemożności odtwarzania dysków DVD, sprawdź, czy napęd DVD ma ustawiony region ( patrz poniżej ).


2
Nie mówię o kopiach zapasowych dysków DVD. Mówię o tym, kiedy wkładam dysk do siebie! Czy istnieje legalny sposób to zrobić?
rakieta 101

@ rocket101 Nie.
bessman

2
Mac i Windows mogą z tym dobrze grać. Czy używają nielegalnego kodu?
rakieta 101

@ Rocket101 W systemie Windows tak, chyba że korzystasz z komercyjnego oprogramowania, takiego jak PowerDVD lub TMT. Na Macu nie jestem pewien.
bessman

1
Apple ma problemy z branżą treści. Jestem całkiem pewien, że (i prawdopodobnie także Windows) mają licencje z zainteresowanymi stronami. Na przykład Apple wymusza regionowanie na poziomie sprzętowym i prawdopodobnie robi to w zamian za możliwość legalnego odtwarzania płyt DVD. Wyobrażam sobie, że Windows ma podobny schemat. Zastanów się, czy nie napisać do swoich przedstawicieli o uchyleniu / zmianie DMCA w celu zalegalizowania takich oczywistych etycznych zastosowań.
weberc2

13

Jest to wyjaśnione w oficjalnej dokumentacji Ubuntu pod „Odtwarzanie płyt DVD”;) https://help.ubuntu.com/10.04/musicvideophotos/C/video-dvd.html

Zainstaluj pakiety libdvdnav4, libdvdread4, gstreamer0.10-plugins-bad i gstreamer0.10-plugins-brzydkie i uruchom następujące polecenie w terminalu (Aplikacje → Akcesoria → Terminal):

sudo /usr/share/doc/libdvdread4/install-css.sh

1
Co one robią? gstreamer0.10-plugins-bad i gstreamer0.10-plugins-brzydki - czy sprawiają, że więcej płyt DVD można odtwarzać w Ubuntu?
therobyouknow

@Rob: Wtyczki gstreamer są niezbędne do obsługi DVD, w tym menu itp. Dla wszystkich aplikacji korzystających z gstreamer (np. Totem). Biblioteka libdvdread4 jest konieczna tylko w przypadku szyfrowanych dysków DVD (podobnie jak większość dysków DVD, które można kupić).
Marcel Stimberg

gstreamer0.10-plugins-bad i gstreamer0.10-plugins-brzydkie nie są już dostępne
K7AAY

Nie działało to dla mnie w wersji 18.10 i VLC 3.0.4.
Lexible

5

Możesz dodać repozytorium medibuntu. Dodanie innych drobiazgów, takich jak możliwość odtwarzania niektórych kodeków tylko dla systemu Windows.

Poradę można znaleźć tutaj: https://help.ubuntu.com/community/Medibuntu

Należy pamiętać, że instalacja tych pakietów może być nielegalna w niektórych krajach. Zawsze możesz kupić Power DVD w kanonicznym sklepie internetowym , jeśli martwisz się o to.


Nie mogę znaleźć Power DVD w sklepie. Czy już go nie ma? - edycja - jest jednak odtwarzacz Fluendo DVD .
Hibou57

Medibuntu już nie istnieje
K7AAY

3

Ubuntu 16.04 i nowsze

W Ubuntu 16.04 i nowszych bibliotekach do odtwarzania DVD-Video - instalator ( libdvd-pkg ) można szybko i łatwo zainstalować z domyślnych repozytoriów Ubuntu. Otwórz terminal i wpisz:

sudo apt install libdvd-pkg libdvdnav4 libdvdread4 
sudo dpkg-reconfigure libdvd-pkg # to allow DVD playback

Ten pakiet zawiera biblioteki (w tym libdvdcss2 ), które są potrzebne do odtwarzania dysków DVD wideo za pomocą odtwarzacza multimedialnego (takiego jak VLC, SMplayer, Totem itp.). Automatyzuje proces pobierania plików źródłowych, kompilowania ich i instalowania pakietów binarnych.


2

Jeśli chcesz uniknąć problemów prawnych z libdvdcss, musisz zainstalować Fluendo DVD Player (24,95 USD) z Centrum oprogramowania Ubuntu.


Czy możesz podać więcej szczegółów, na czym polega problem z użyciem libdvdcss zamiast Fluendo?
desgua

1
Przepraszam za opóźnienie, ale miałem poważne problemy z Internetem. Dokumentacja społeczności Ubuntu [1] stwierdza: „Ostrzeżenie prawne: Sprawdź lokalne przepisy, aby upewnić się, że korzystanie z libdvdcss2 będzie legalne w Twojej okolicy”. Na przykład strona internetowa VLC [2] mówi, że korzystanie z libcss jest legalne we Francji, ale „W USA należy zapoznać się z decyzją amerykańskiego Urzędu ds. Praw Autorskich [3], która w niektórych przypadkach dopuszcza obejście”. [1]: help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats/PlayingDVDs [2]: videolan.org/legal.html [3]: copyright.gov/1201
papukaija

2

Użyłem AcidRip DVD Ripper i wszystkie moje problemy z odtwarzaniem DVD zniknęły.


1

Fluendo produkuje wyłącznie DVD w wersji binarnej, który (podobno) działa całkiem dobrze w Ubuntu. Możesz go pobrać z ich sklepu internetowego .

Należy pamiętać, że w niektórych jurysdykcjach (przynajmniej w Finlandii) nawet udział w dyskusji na temat obchodzenia zabezpieczeń przed kopiowaniem jest nielegalny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.