Czy można pobrać dane z dysku twardego systemu Linux za pomocą systemu Windows 8.1?


8

Mój laptop z Ubuntu zmarł niedawno i wyciągnąłem z niego dysk twardy. Próbuję odczytać dane na nim z laptopa Windows 8.1, ale nie sądzę, że rozpoznaje system plików.

Próbowałem zainstalować maszynę wirtualną Ubuntu virtualbox, ale nie jest w stanie wykryć dysku twardego.

Obecnie nie jestem w stanie uruchomić podwójnie z powodu braku pustych płyt CD ... czy istnieje sposób na odczyt dysku twardego w systemie Windows 8.1?

Odpowiedzi:


7

Windows naturalnie rozumie tylko systemy plików Windows ... ale możesz zainstalować więcej.

Ubuntu domyślnie używa obecnie ext4, więc prawdopodobnie potrzebujesz czegoś takiego:

http://www.ext2fsd.com/


1
Dzięki, zainstalowanie tego programu w trybie zgodności i uruchomienie go jako administratora pozwoliło mi zamontować dysk i skopiować pliki.
ContextSwitch

Radziłbym tylko dostęp chroniony przed zapisem, ponieważ obsługa zapisu nie jest tak niezawodna i może spowodować uszkodzenie systemu plików.
David Foerster

6

Wygląda na to, że rozwiązanie ext2fsd nie było aktualizowane przez ponad 2 lata i ma znakomite znane błędy, które wskazują, że powodują uszkodzenie danych, więc byłbym ostrożny wobec tego podejścia.

Myślę, że lepiej byłoby mieć dostęp do systemu plików z macierzystego systemu operacyjnego. Proponuję przygotować obraz rozruchowy ISO instalatora systemu Ubuntu do wersji zainstalowanej / zainstalowanej na martwym komputerze i użyć go do uruchomienia komputera z systemem Windows 8.

  1. Na maszynę z systemem Windows 8 pobierz odpowiedni obraz z Ubuntu .
  2. Na komputerze z systemem Windows 8 wypal obraz na dysku CD / DVD lub utwórz obraz rozruchowy na urządzeniu USB / flash (wolę narzędzie PenDrive w systemie Windows).
  3. Wyłącz komputer z systemem Windows 8 i podłącz dysk martwego komputera z systemem Ubuntu przez SATA (przed uruchomieniem) lub USB (przed lub po).
  4. Włóż dysk CD / DVD / USB / flashdrive do komputera z systemem Windows 8.
  5. Włącz komputer z systemem Windows 8; kiedy się uruchomi, należy skonfigurować BIOS tak, aby uruchamiał się z dysku CD / DVD lub „urządzenia wymiennego” (USB / Flash) przed lokalnym dyskiem twardym, lub wybierz go z wyboru BIOS-u podczas uruchamiania.
  6. Na ekranie powitalnym Ubuntu Live wybierz „ Wypróbuj Ubuntu ”, a nie „Zainstaluj Ubuntu” i pozwól systemowi się załadować.
  7. Poszukaj martwego dysku systemowego na liście Desktop / Nautilus / mount Live Ubuntu.
  8. Przejdź do plików na starym dysku Linux, które chcesz odzyskać, i skopiuj je na partycję na komputerze z systemem Windows 8, urządzeniu USB / flash lub w pamięci sieciowej.
  9. Zamknij obraz Live Ubuntu i wyjmij urządzenie CD / DVD / USB / flash z systemu Windows.
  10. Uruchom ponownie komputer z systemem Windows w systemie Windows 8 i uzyskaj dostęp do plików z lokalizacji, do której je skopiowałeś.

Możesz także wymienić Windows 8 na Ubuntu, gdy masz pod ręką dysk / usb.
NoBugs,


0

Tak, zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, z obsługą ext4, google, a następnie zainstaluj Extagon Paragon . Umożliwi dostęp natywny na komputerze Mac lub wszystkich obecnych systemach Windows.


0

(ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę), ale powinieneś móc uruchomić komputer z dysku twardego ubuntu w swoim laptopie, wyłączając je, ponieważ Linux nie ma licencji na system Windows, a następnie wystarczy skopiować pliki na dysk flash lub na dysk twardy systemu Windows za pomocą przejściówki SATA na USB


Źle. Głównym powodem, dla którego często trudno jest uruchomić instalację systemu operacyjnego na innym komputerze, nie jest licencjonowanie, ale problemy techniczne (zwykle sterownik urządzenia).
David Foerster
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.