Jak ponownie skonfigurować skróty klawiaturowe do kopiowania i wklejania?


14

Szukałem w menu konfiguracji i przeglądałem w Internecie, jak skonfigurować skróty klawiaturowe dla Kopiuj i Wklej w menedżerze okien Unity.

Czy jest jakieś ukryte miejsce, w którym można to skonfigurować?

W Gnome Desktop na Lucid, skonfigurowałem go tak, aby używając klawiatury / myszy systemu Ubuntu, mogłem używać Win+ C/ Win+ Vdo kopiowania i wklejania wszędzie na pulpicie Gnome, w tym w Firefoksie i terminalu gnome; a następnie po przeniesieniu myszy na pulpit komputera Mac * te same naciśnięcia klawiszy byłyby kopiowane i wklejane. Naprawdę chciałbym zachować tę spójność.

Ctrl+ Cjest oczywiście niewłaściwe jako klawisz „kopiuj” w jakimkolwiek programie terminalowym. ( CtrlWłaściwie dowolne postacie.)

* Robię to, uruchamiając serwer Synergy na Ubuntu i klienta Synergy na Macbooku.


Co dokładnie masz na myśli? Ctrl + C i Ctrl + V działają dla kopiowania i wklejania, z wyjątkiem Dash, który jest błędem. Zobacz pad.lv/736222, jeśli o to pytasz.
Jeremy Bicha

Odpowiedzi:


13

Różne elementy konfiguracji wymagały zmiany, aby uzyskać oczekiwane wyniki:

  • W Firefox około: config
    ui.key.accelKey 18
    ui.key.menuAccessKey 17

    To sprawia, że ​​Alt-C Alt-V Alt-W to skróty klawiaturowe dla Firefoksa zamiast odpowiadających im klawiszy Ctrl.
  • W gnome-terminal edytuj-> skróty klawiaturowe, wyłącz „Włącz klawisze dostępu do menu”, zmień kopię, wklej itp. Na Alt + C, V itp. (Być może to była domyślna zmiana, którą zmieniłem jakiś czas w przeszłości.)
  • W .synergy-conf usuń alt = super, super = alt. Teraz Alt na klawiaturze Ubuntu to klawisz Command na komputerze Mac. Teraz używam Alt zamiast Win; nie ma sprawy. (Menedżer okien Unity wydaje się „posiadać” klawisz Win; wydawało się, że ścieżką najmniejszego oporu jest po prostu zmiana mojego przyzwyczajenia tutaj ... a klawisz Alt bardziej przypomina lokalizację klawisza Command na komputerze Mac).
  • Wyłącz „Nowy terminal - Alt-T” w skrótach klawiaturowych systemu, aby można go było używać w „Nowej karcie” w gnome-terminal i Firefox.

Dzięki za wskazówki ... Zapomniałem o Firefoksie na temat: zmiany konfiguracji, którą zrobiłem dawno temu, co było istotnym elementem układanki.


10

Ctrl+ Ci Ctrl+ Vdomyślnie nie kopiują i nie wklejają w Terminalu . Wynika to z faktu, że Ctrl+ Cjest specjalnym poleceniem używanym (od dziesięcioleci) do przerywania aktualnie uruchomionego procesu. Zamiast tego domyślną wartością są Shift+ Ctrl+ Ci Shift+ Ctrl+ V.

Jeśli chcesz, możesz to zmienić, klikając opcję Edycja> Skróty klawiaturowe w terminalu.


Ach, to brzmi jak błąd. Myślę, że miałem podobny problem. Obejrzałem go, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając kopię. Może to być problem z koncentracją klawiatury. Więc jeśli zgłosisz błąd, też chciałbym go śledzić.
Jeremy Bicha

1
@Mike witamy, pytając ubuntu, sposób, w jaki działa strona, polega na tym, że poprawiasz swoje pytanie, a następnie dostosowujesz odpowiedzi, więc zintegruj swoje komentarze dotyczące przepływu pracy bezpośrednio z pytaniem, w przeciwnym razie informacje zostaną zakopane w komentarzach, dzięki!
Jorge Castro

Drobna sprawa - użyłem Edycja-> Preferencje-> Skróty w terminalu, następnie kliknij „Kopiuj” (lub „Wklej”), a następnie wprowadź skrót.
Craig S. Anderson

1
@JeremyBicha To zdecydowanie nie jest błąd.
ahonnecke

6

Drażni mnie również to, że skróty terminalu do kopiowania i wklejania różnią się od tych używanych w pozostałej części systemu. Alternatywnym rozwiązaniem dla tego, które znalazłeś, jest zmiana skrótów terminala na ctrl + c i ctrl + v oraz zmiana klucza przerwania poprzez dodanie następujących elementów ~/.bashrc:

stty intr ^b

Teraz, aby przerwać program, musisz wpisać ctrl + b zamiast ctrl + c, ale możesz iść dalej i ponownie przypisać skróty do terminala. Po wykonaniu tej czynności możesz konsekwentnie używać klawiszy Ctrl + C, Ctrl + V, aby kopiować i wklejać tekst w całym systemie.

Aby dowiedzieć się, jakie inne klawisze sterujące są już używane do wysyłania sygnałów z terminala, sprawdź wyjście stty -a.


1

Jeśli chcesz użyć klawisza Win do kopiowania / wklejania w przeglądarce Firefox w systemie Linux, możesz ustawić go w about: config w następujący sposób:

ui.key.accelKey 91
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.