Nautilus nie zawiera motywów, chyba że uruchomię go jako root


9

Mój system używa motywu Ambiance w Ubuntu Natty. Wszystko działa poprawnie, z wyjątkiem Nautilusa, który wydaje się być pozbawiony tematu. Szary łodzik nie wygląda zdrowo

Czy ktoś może mi pomóc przywrócić domyślny motyw Ambiance? (Próbowałem ustawić inne motywy, ale Nautilus jest nadal szary)

Jeśli otworzę Nautilus za pomocą „sudo” z terminala, ten błąd nie jest obecny, a motyw jest wyświetlany poprawnie.

Myślałem, że motyw Desktop zapomina? odpowiedź rozwiązałaby mój problem, ale po ponownym uruchomieniu Nautilus bez motywu powrócił.

Zauważyłem coś, że ten problem występuje tylko w Nautilusie i tylko w Nautilusie. Jak powiedziałem, jeśli uruchomię Nautilus jako root, problem nie będzie obecny, tylko gdy uruchomię Nautilus jako zwykły użytkownik


Myślę, że prawdopodobnie pomieszałeś własne pliki konfiguracji. Poszukam rozwiązania.
desgua


Założę się po uruchomieniu go z sudo, że niektóre pliki konfiguracyjne należą teraz do roota i twoje konto użytkownika nie może uzyskać do nich dostępu.
Jorge Castro

Czy istnieje sposób na zresetowanie konfiguracji Nautilus? Nie mam nic przeciwko użyciu domyślnego motywu ...
bruno077

Odpowiedzi:1

Czy możesz zmienić motyw ikon?

Instrukcje:

1) Naciśnij Alt+ F2i wklejgnome-appearance-properties

2) Przejdź do „Motywu” i kliknij „Dostosuj”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

3) Przejdź do „Ikon” i wybierz jedną.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Właśnie próbowałem, mogę zmienić ikony, ale nautilus wciąż nie zawiera motywów. Proszę zobaczyć moją aktualizację
bruno077

1

zmień motyw jako root i umieść motywy w katalogu głównym .. to działa dla mnie ..

Innymi słowy, zrootuj się i przywołaj swoje dostosowanie i wybierz swój motyw lub po prostu pobierz ulepszenie ubuntu i napraw go.


0

Zdecydowanie dzieje się jakiś problem z konfiguracją. Obecnie wygląda na to, że root i twój login mają różne ustawienia motywów.

Spróbuj uruchomić gksu gnome-wygląd-właściwości

Jeśli widzisz już tam swój domyślny motyw i nie jest on wybrany, wystarczy go wybrać.

jeśli nie widzisz tam swojego motywu, wyjaśni to, dlaczego root ma domyślnie inny motyw. Następnie powinieneś sprawdzić, czy domyślnym motywem jest instalacja w / usr / share / themes / lub po prostu zainstalować je ponownie w tej lokalizacji.

jeśli jest tam i jest już zaznaczony, lub wybranie go nie robi różnicy, to nadal sprawdź folder / usr / share / themes /, aby sprawdzić, czy brakuje plików, czy są uszkodzone lub mają złe uprawnienia ... mam nadzieję, że to pomoże .


0

tak, to naprawiło to dla mnie

mv ~/.gconf/apps/nautilus ~/.gconf/apps/nautilus.old && killall nautilus

.. jeśli to pomaga, kiedy ostatni raz pamiętam, było w porządku, dzień przed „odkryłem” dconf, więc załóżmy, że z tym zerwałem - lub to był zbieg okoliczności.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.