Przeciągnij i upuść w aplikacjach (pełnoekranowych), przełączając za pomocą Alt-Tab


29

Przykład

Przeciągnij plik multimedialny na listę odtwarzania Totem, aby umieścić w kolejce

Błąd w Compiz

Jest to szczególnie istotna funkcja, szczególnie w przypadku Unity (wcześniej Netbook Edition, przeznaczona na małe ekrany), ponieważ aplikacje są najczęściej uruchamiane na pełnym ekranie, a przeciąganie za pomocą touchpada może być kłopotliwe.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/compiz/+bug/624810

Wszelkie wskazówki, od czego zacząć naprawianie błędu? Który plik / wiersz w kodzie źródłowym compiz?

Tło użyteczności

Według Fitts, Accot i Zhai The wymagany czas , aby szybko przenieść się do obszaru docelowego jest funkcją odległości i wielkości tarczy (por Prawo Fittsa i prawa Steering ).

Przeciągnij i przeciągnij bez klawisza Alt-Tab w oknach pełnoekranowych

 1. zacznij przeciągać obiekt
 2. przejdź do paska uruchamiania / paska zadań
 3. Steruj, aby celować w ikonę aplikacji - mały i odległy cel!
 4. poczekaj, aż aplikacja się skupi
 5. steruj w okno - (duży cel)
  opcjonalnie: steruj w zamierzonym obszarze okna, np. lista odtwarzania ( dość duży cel)
 6. upuść obiekt

Z drugiej strony Drag'n'Drop z Alt-Tab wymaga tylko

 1. zacznij przeciągać obiekt
 2. Alt-Tab do innej aplikacji
  opcjonalnie: steruj wybranym obszarem okna, np. Listą odtwarzania ( dość duży cel)
 3. upuść obiekt

Tak więc nie jest wymagany mały i daleki cel dla Drag'n'Drop podczas wciskania Alt

Obejścia

Ciekawe i prawdopodobnie dla wielu użytkowników przydatne alternatywne podejścia przedstawiono w odpowiedziach poniżej. Ogromne podziękowania dla społeczności!

Poprawna odpowiedź

... wydaje się być dostępny tylko wtedy, gdy błąd został naprawiony.

Kilka nowszych działań, być może związanych z powiązanym błędem: https://bugs.launchpad.net/ayatana-design/+bug/727903


Niezbyt praktyczne, ponieważ w grę wchodzi zbyt wiele klawiszy, ale wystarczająco interesujące: Drag'n'Drop z przełączaniem obszarów roboczych za pomocą klawiatury (Ctrl + Alt + Strzałka).
wpisz

1
Zgłoszono błąd w tej sprawie dla compiz. bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/compiz/+bug/624810
Dorkus1218

2
Jest to również jedna z najbardziej irytujących rzeczy w gnome classic. przed tą wersją mogłem po prostu przeciągnąć i wskazać na aplikację, która jest w panelu, a ta aplikacja została tam umieszczona, mogłem upuścić plik / tekst / zaznaczenie. Ten błąd należy naprawić jak najwcześniej
puneet

1
PS Jenkins bot (ps-jenkins) mówi: „Poprawka zaangażowana w lp: jedność przy rewizji Brak, zaplanowana do wydania w jedności, kamień milowy 7.1.0” na stronie bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/metacity/+bug/111939
wpisz

Odpowiedzi:


5

Sposób, w jaki uznałem, że działa:

 1. Zacznij przeciągać,
 2. Trzymając wciśnięty przycisk myszy, naciśnij, Super + (0-9) aby przełączyć aplikację,
 3. Kontynuuj przeciąganie i upuszczanie.

Uwaga: W kroku 2 można trzymać ten Super przycisk na chwilę, wyrzutnia pojawi się i wyświetli ci jaki numer (0-9) jest przyporządkowana do danego zastosowania.


SuperKluczem jest dobra wskazówka, chociaż spadek wydaje się działać tylko na pozycji wyrzutni, a nie w oknie zatem ponownie pokazano (np totem). Dodanie w ten sposób do listy odtwarzania totemu działa tylko z enqueueobejściem. Ponownie przepraszam, że to nie pomaga w ogólnym przypadku przełączania zadań za pomocą klawiatury podczas przeciągania i upuszczania za pomocą myszy.
wpisz

5

Nie znalazłem niezawodnego sposobu na upuszczenie plików menedżera plików na (na przykład) Totem, gdy aplikacja odbierająca jest w trybie pełnoekranowym - jednak jeśli nie chcesz, aby aplikacja odbierająca była wyświetlana na pełnym ekranie, poniższe działania działają dla mnie.

Uruchom CCSM i edytuj dodatek do skali.

Kliknij „Zainicjuj próbnik okien” (inicjuj krawędź, tj. Krawędź z ikoną monitora) i przypisz do niej BottomRight.

Następnie uruchom aplikację odbierającą (nie pełny ekran).

Zainicjuj Przeciągnij i upuść z menedżera plików dla żądanych plików - przeciągnij myszą do dolnej prawej strony ekranu - Tryb rozkładania pojawi się dla wszystkich okien. Przeciągnij mysz do aplikacji odbierającej. Tryb rozkładania zostanie zamknięty, a aplikacja odbierająca będzie aktywnym oknem. Upuść przeciągane elementy.

Próbowałem tego na przykładzie Totemu jako pełnego ekranu. Działa przez pewien czas, ale nie jest niezawodny. Myślę, że to globalne menu, które chwyta różne wydarzenia.

Uwaga: Aby przykład Totem zaakceptował jeden lub więcej plików zrzucanych, będzie wymagał niewielkiej modyfikacji programu uruchamiającego pulpit zgodnie z opisem w pytaniu dotyczącym AU


dzięki za totem --enqueuepodpowiedź! nadal wolę skrót klawiaturowy, aby przejść do innej aplikacji do akceptowania upuszczenia (dowolna aplikacja, nie tylko te, które umieściłem 1--9 w programie uruchamiającym) ... dziękuję również za problem z błędem „rozprzestrzeniania się”, może to związane z Alt-Tab?
wpisz

też tak myślałem - sprawdzę później, czy łatwiej jest teraz używać gpoddera w moim subnotebooku. pozdrawiam
wpisz

--enqueuewydaje się idealne do teraz - niestety nie cały intencji to pytanie, ale mogłyby być może utworzyć jeden totem konkretnego ...
typ

Jak wyżej: przepraszam za niejasną fossfreedom. Mam problem z brakiem możliwości Alt-Tab (lub ogólnie przełączania zadań za pomocą klawiatury) podczas Drag'n'Drop z jakąkolwiek aplikacją . Lista odtwarzania Totem była tylko aktualnym przykładem. Ponieważ zgłoszono błąd dotyczący danego problemu, chciałbym go naprawić. Plz skopiuj swoją odpowiedź na totem tutaj: askubuntu.com/questions/43925/…
wpisz

Typ - dodano nieco zmodyfikowaną odpowiedź na nowe pytanie. Szczerze mówiąc, dopóki błąd nie zostanie naprawiony, prawdopodobnie nie będziesz mieć rozwiązania „ALT-TAB”. Powyższe obejście będzie działać dla wszystkich aplikacji - nie tylko dla totemu. Kluczową kwestią jest to, że aplikacja odbierająca nie może być wyświetlana na pełnym ekranie. Znowu - prawdopodobnie błąd, który powinien zostać zgłoszony na starterze.
fossfreedom

0

Zakładając, że masz otwartą aplikację, na którą chcesz upuścić: zacznij przeciągać plik, przejdź do programu uruchamiającego (który powinien pojawić się wkrótce po rozpoczęciu przeciągania) i najedź kursorem na aplikację, do której chcesz upuścić, powinno to pokazać otwórz okna tej aplikacji, a następnie przeciągając plik, najedź wskaźnikiem myszy na okno, które chcesz upuścić i poczekaj, aż to okno uaktywni się (domyślnie 500 ms, ale można to zmienić w ccsm), możesz następnie upuścić plik gdziekolwiek lubisz.

Może to zabrzmieć długo, ale nie trwa to długo, zwłaszcza jeśli odłączysz „Limit czasu przeciągania i upuszczania” w zakładce Zachowanie wtyczki Scale w ccsm (dostępne w Centrum oprogramowania), mam moje o 200 ms i w porządku.


przepraszam, nie działa dla mnie, lista totemów nie akceptuje upuszczania
wpisz

Więc jest problem z tym, co robi Totem, gdy upuszczasz na niego plik? Jeśli tak, to tytuł pytania jest nieco mylący.
Łukasz

Przepraszam, że jestem niejasny, Luke. Mam problem z brakiem możliwości Alt-Tab (lub ogólnie przełączania zadań za pomocą klawiatury) podczas Drag'n'Drop z jakąkolwiek aplikacją. Lista odtwarzania Totem była tylko aktualnym przykładem. Ponieważ zgłoszono błąd, chciałbym go naprawić, ale cieszę się w tej chwili z praktycznych obejść. Idąc za przykładem totemu, skończyłem na ustawianiu totemu, aby pozostawał na górze, aby móc z niego skorzystać ...
wpisz

0

Kolejne obejście polegające na przeciąganiu i upuszczaniu między dwiema aplikacjami:

 1. Kliknij i zacznij przeciągać element w oknie aplikacji nr 1
 2. Kliknij ALT + F1, aby aktywować tryb wyboru elementu Launcher
 3. Może to być trochę niewygodne: naciśnij klawisz strzałki w dół (lub w górę) na klawiaturze, aby przenieść kursor uruchamiania do aplikacji nr 2
 4. Naciśnij klawisz Enter, aby aktywować wybraną aplikację nr 2
 5. Upuść przeciągnięty element na wyskakujące okno

Uwaga: to nie działa (przynajmniej w ten sposób) w przypadku dwóch okien tej samej aplikacji.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.