iOS 7 Locked Bug via Ubuntu 13.10


14

Chciałem poruszyć problem z najnowszą wersją Ubuntu, który, mam nadzieję, można rozwiązać. Chociaż zgodzę się ze społecznością, że iOS 7 nie jest najbardziej otwartą wersją platformy, nadal pragnę móc pobierać zdjęcia, muzykę i pliki z mojego telefonu podobnie jak na każdym innym urządzeniu.

Za każdym razem, gdy podłączam urządzenie do Ubuntu, otrzymuję następujące powiadomienie:

The device "Justin's iPhone" is locked. Enter the passcode on the device and click "Try again".

Na moim iPhonie wybieram następujące uprawnienia.

Niestety w tym miejscu zaczynają się pojawiać problemy. Wygląda na to, że Ubuntu albo nie rozpoznaje uprawnień z mojego iPhone'a, albo iPhone nie pozwala się naprawdę odblokować. Jak widzimy, uprawnienia zostały odrzucone.

Przeglądając askubuntu, napotkałem następującą sugestię.

Po uruchomieniu kodu pojawia się następujący błąd:

justin@justin-CT15:~$ idevicepair unpair && idevicepair pairERROR: Device d1fea2c56e51199f901eb34020a1581ea31a2a50 is not paired with this host

Jeśli ponownie wywołam polecenie, otrzymuję kolejny błąd:

justin@justin-CT15:~$ idevicepair pair
ERROR: Could not pair with the device because a passcode is set. Please enter the passcode on the device and retry.

Ostatecznie utknąłem, eksperymentując z rozwiązaniami, które ostatecznie nie działają. Niepokoi mnie brak informacji i obsługa platformy iOS 7 w najnowszej wersji Ubuntu. Jeśli ktoś ma praktyczne rozwiązanie lub eksperyment w celu obejścia tego problemu, chętnie spróbuję

Dziękujemy za przeczytanie i życzę udanego dnia!


Właśnie miałem z tobą ten sam problem. Jest tu raport o błędzie , ale wygląda na to, że nikt go nie naprawił. W każdym razie myślę, że błąd dotyczy raczej iOS7 niż Ubuntu.
Dong Hao,

Wygląda na to, że musimy poczekać na wersję rozwojową / niestabilną: 1.1.6, aby otrzymać odpowiednią aktualizację dla urządzeń z systemem iOS7. Do tego czasu najlepszą opcją jest czekanie - oczywiście jeśli ktoś chce zrobić dźgnięcie nożem w swoim repozytorium.
justinpage

Istnieje obejście, ale musisz jailbreak urządzenia. ubuntuforums.org/showthread.php?t=2199251

Chciałbym zauważyć, że rozwiązanie nie może obejmować łamania więzienia. Jest to sprzeczne z moim pierwotnym pytaniem o połączenie iOS7 z Ubuntu - w stanie czystym.
justinpage

1
Chciałem tylko wspomnieć, że błąd wskazany przez Dong Hao jest duplikatem bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/libimobiledevice/+bug/1207812 , który jest teraz naprawiony. Czysta instalacja lub aktualizacja do Ubuntu 14.04 powinna umożliwić bezproblemowe korzystanie z telefonu.
stragu

Odpowiedzi:


10

Ten problem jest próbą firmy Apple zaprzestania używania fałszywych kabli do ładowania. Możesz rozwiązać problem pętli zaufania z urządzeniami mobilnymi z IOS7, instalując najnowszą wersję libimobiledevice.

W przypadku 12.04:

sudo apt-add-repository ppa:ingo/ios7support
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Jeśli pojawi się „błąd blokady”, spróbuj użyć następujących poleceń:

sudo mkdir /var/lib/lockdown
sudo chmod 777 /var/lib/lockdown

Do wersji 13.10 możesz pobrać pakiet .deb ze strony startera tutaj .

Użytkownicy iPada, którzy widzą komunikat „Brak ładowania” na swoim urządzeniu po podłączeniu przez USB:

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get update
sudo apt-get install ipad-charge

Uruchom ponownie i ciesz się.


1
Pan jest zwycięzcą. Zadziałało! ;) Gratulacje i ciesz się uznaniem.
justinpage

1

Zacząłem działać, uruchamiając te polecenia z sudo na początku. Najpierw podłącz iPhone'a i odblokuj go. Gdy prosi o zaufanie, czy nie, nie dotykaj niczego i wpisz:

sudo idevicepair pair

Jeśli to nie zadziała przy pierwszym uruchomieniu:

sudo idevicepair unpair
sudo idevicepair pair

Jeśli to się nie powiedzie, stuknij zaufanie lub nie ufaj (spróbuj obu) i spróbuj ponownie powyższego. Jeśli to się nie powiedzie, być może będziesz musiał poczekać, aż libimobiledevice w pełni zaktualizuje obsługę iOS 7.


Niestety to nie działa. Wypróbowałem wszystkie permutacje, które zaoferowałeś, i żadne nie działa. Chciałbym jednak podziękować za sugestię.
justinpage

Przykro mi to słyszeć. Tak zrobiłem z moim iPhonem 4 na iOS 7.0.2 i zadziałało. Kiedy mój laptop był na Ubuntu 12.04, czasami musiałem ponownie uruchamiać iPhone'a, gdy był jeszcze podłączony, ale nie musiałem tego robić na Ubuntu 13, warto jednak spróbować
Tech0verlord

0

Aby obejść ten problem, odkryłem, że wykonanie następujących czynności pozwoli mi swobodnie przeglądać telefon za pomocą nautilus:

  1. Włącz i wyłącz telefon, ale go nie odblokowuj
  2. Wylogowanie z pulpitu Ubuntu
  3. Podłącz telefon do komputera
  4. Zaloguj się ponownie na pulpicie Ubuntu

W tym momencie wydaje mi się, że mogę swobodnie przeglądać telefon w nautilusie.


0

Ten sam problem, inne rozwiązanie?

Przy uruchomionym 12.04 podłączam zablokowanego iPhone'a 5s (ios7), odpowiadam „ufaj” lub „nie ufaj” (wybór nie ma znaczenia), a następnie ignoruję kolejne pytania dotyczące zaufania. Wkrótce przestaje pytać. IPhone ładuje się, a ja mogę uzyskać dostęp do moich zdjęć z „folderu domowego” / pobrać je.

Nie jestem pewien, jakie inne funkcje można wykonać od tego momentu. Nie jestem pewien, czy to nawet kwalifikuje się jako rozwiązanie, ponieważ tak naprawdę nie robię nic technicznego! Wydaje się, że działa, jeśli kilka razy wydam sygnał dźwiękowy. Przyszedłem tutaj, szukając odpowiedzi, zanim znalazłem ten post, przestałem zadawać pytanie zaufania i wszystko było dobrze. ASKUBUNTU magia w akcji!

PS: gdy iPhone jest dostępny, odblokowałem go, ponownie pojawiło się pytanie dotyczące zaufania, odpowiedziałem „nie ufaj”, żadnych zmian, nadal mam dostęp, wciąż ładuję.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.