SVN „nie jest kopią roboczą”


8

Ok ... więc chciałem załadować coś na serwer SVN. Jak trudne to może być? Okazuje się, że zbyt długo używałem wiatraczki.

Najpierw mam „sklonować” folder na mój komputer, używając

svn co --username USERNAME URL

W porządku, więc ja

cd ~/.../0.SVN
svn co --username USERNAME URL

i dostać

svn: OPTIONS from URL: 200 OK.

Następnie tworzę folder ~/.../0.SVN/someFolder, umieszczam niektóre pliki w tym folderze i chcę go dodać, aby móc go zatwierdzić.

 svn add someFolder

A teraz daje mi to

 "." is not a working copy

I nie mam pojęcia, co się dzieje, ponieważ robię dokładnie to, co mówią instrukcje.

Odpowiedzi:


6

Załóżmy, że adres URL to http://svn.example.com/somewhere/somerepo. Następnie svn co http://svn.example.com/somewhere/somerepotworzy podkatalog bieżącego katalogu o nazwie somerepo. Tam właśnie znajduje się kasa SVN.

Jeśli chcesz dodać więcej plików do repozytorium svn, musisz umieścić je w tym somerepokatalogu.

cd somerepo
# create someFolder and put your new stuff there
svn add someFolder
svn commit

Użyj polecenia, lsaby zobaczyć, jakie pliki istnieją w katalogu. Służy ls -Arównież do wyświetlania ukrytych plików, takich jak .svnpodkatalog.

Użyj, svn infoaby zobaczyć, co svn myśli o bieżącym katalogu.


Wszystko to zakłada, że ​​kasa zakończyła się powodzeniem. Jeśli kiedykolwiek zobaczysz tę wiadomość od svn:

svn: OPTIONS from http://svn.example.com/somewhere/somerepo: 200 OK

(lub inny kod HTTP: 403, 403 itd.), który subversion mówi, że nie zrozumiał odpowiedzi serwera. Najczęstsze przyczyny to:

  • To jest zły adres URL, serwer pod tym adresem URL nie jest serwerem subversion. Poprawka: wpisz poprawny adres URL.
  • Nie udało się uwierzytelnić. Zazwyczaj w takim przypadku otrzymujesz status HTTP 403, ale niektóre serwery odpowiadają 404 lub nawet 200 (co ma oznaczać sukces, ale niektóre serwery są w ten sposób śmieszne).

Co jeśli komenda svn co nie tworzy podkatalogu?
User1291,

@ User1291 Och, nie zwracałem wystarczającej uwagi. Na nieszczęście dla ciebie, „OPCJE z URL: 200 OK” to sposób, w jaki svn mówi ci, że coś poszło nie tak podczas analizowania odpowiedzi z serwera. Zwykle oznacza to, że albo to, co znajduje się pod tym adresem URL, nie jest serwerem subversion, albo że uwierzytelnienie nie powiodło się. Wypróbuj ten sam adres URL w anonimowym oknie przeglądarki i sprawdź, czy uwierzytelniono Cię w ten sam sposób.
Gilles „SO- przestań być zły”,

Chcesz mi powiedzieć, że „OK” oznacza „coś poszło nie tak”? Niezależnie od tego, co koduje idiota, błędy te powinny zostać mocno uderzone. W każdym razie sprawdziłem katalog w przeglądarce i po narzekań na jego brak, okazuje się, że dostałem stary. : P Dzięki za pomoc.
1291,

@ Użytkownik Serwer sieci Web mówi OK, ponieważ obsługuje pewne treści. To wina svn za zgłoszenie, że zamiast powiedzieć „nie rozumiem”
SO Gillesa - przestań być zły ”
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.