Nie możesz dołączyć do spotkania w Adobe Connect?


8

Muszę dołączyć do niektórych spotkań online odbywających się za pośrednictwem Adobe Connect.

Po zalogowaniu otworzy się strona wczytywania spotkania, a pasek postępu zmieni się z 0 na 100% z komunikatem jako połączenie ...

Jednak spotkanie nigdy się nie łączy i ostatecznie pojawia się komunikat o błędzie:

„Pokój konferencyjny nie może połączyć się z serwerem Adobe Connect. Uruchom ponownie pokój konferencyjny lub odśwież przeglądarkę, aby przywrócić połączenie”.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Podczas rozwiązywania problemów stwierdziłem, że brakuje mi dodatku Adobe Connect. Ale nie jestem w stanie zrozumieć, jak to rozwiązać?


1
13.04 nie jest obsługiwany . 12.04 to najnowsza obsługiwana wersja Ubuntu, zgodnie z dokumentacją . Zakłada się, że host używa Adobe Connect 9.1, a nie wcześniejszej wersji. Sprawdź stronę pobierania , udokumentuj dokładne kroki instalacji na Ubuntu 12.04 i edytuj swoje pytanie krokiem, w którym utkniesz.
Tom Brossman,

@TomBrossman, najwyraźniej 12.04 nie jest jeszcze obsługiwany, ponieważ Adobe Connect 9.1 nie został wydany dla żadnego Linux Distro i jest dostępny tylko dla użytkowników komputerów Mac i Windows.
Chester,

Odpowiedzi:


6

Nie używam Adobe Connect, ale oto co zrobiłem. Pobrałem Adobe Connect dodatek 8 , i zainstalować na Ubuntu 13.04. Po prostu naciskam Ctrl+ Alt+ Tna klawiaturze, aby otworzyć Terminal. Po otwarciu przeszedłem do miejsca, w którym plik został pobrany, w moim przypadku był to folder Pobrane i uruchomiłem następujące polecenie:

sudo dpkg -i *.deb

Zrzut ekranu okna instalacji:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przed zainstalowaniem dodatku upewnij się, że masz zainstalowaną pamięć flash i konfigurację. Mam nadzieję, że to pomaga.


Nie ma za co, cieszę się, że to pomogło.
Mitch

1
Najpierw musiałem naprawić wszystkie zepsute zależności sudo apt-get install -f, na wypadek, gdyby ktoś utknął, wykonując powyższą sugerowaną metodę.
charlie,

1
Po przeczytaniu połączonej strony internetowej dodatek jest niezbędny tylko do udostępniania ekranu, uczestnictwo w spotkaniu powinno być w porządku z przeglądarką taką, jaka jest. Jednak pierwotne pytanie nie wspominało nic o udostępnianiu ekranu, tylko próbach połączenia się ze spotkaniem. Czy dodatek rozwiązał problem z połączeniem? Chciałbym wiedzieć, ponieważ widzę ten sam wynik podczas próby połączenia.
Liam,

4

Na stronie z komunikatem o błędzie będzie link do strony rozwiązywania problemów. Uruchom testy diagnostyczne, a następnie kliknij przycisk „Wyślij wyniki”. Spowoduje to wysłanie informacji do administratora systemu lub działu pomocy technicznej dla serwera Adobe Connect. Dla pewności możesz również skontaktować się z nimi osobną wiadomością.

(Nie wiem, czy to naprawdę pomoże, ale to właśnie zrobiłem dzisiaj i obecnie czekam na odpowiedź administratorów systemu. Używam Ubuntu 14.04. Odkryłem, że test połączenia nie powiódł się na Adobe Connect na moim uniwersytecie serwer, ale udało się to na stronie testowej Adobe https://arcps.adobeconnect.com/common/help/en/support/meeting_test.htm , więc mam nadzieję, że przyczyną niepowodzenia była pewna błędna konfiguracja).

Aktualizacja: administrator serwera mojej uczelni stwierdził, że ten problem jest spowodowany nierozwiązanym błędem w programie Adobe Flash Player; patrz https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/flashplugin-nonfree/+bug/1064353 . Korzystałem z Firefoksa; poradził mi, żebym użył trzeciego obejścia w raporcie o błędzie: użyj Google Chrome na Linuksie z jego odtwarzaczem Flash Pepper. Wcześniej zainstalowałem pakiet Ubuntu chrome-browser, a teraz zainstalowałem pakiet Ubuntu pepperflashplugin-nonfree, który zapewnia tę wtyczkę dla Chromium. Korzystając z przeglądarki Chromium, mogę teraz połączyć się z serwerem Connect. Ponieważ Google udostępnia teraz pakiet deb dla Chrome, prawdopodobnie również by to działało.


Świetny! Daj nam znać, jaką odpowiedź od nich otrzymujesz.
charlie

1

Adobe Connect nie obsługuje obecnie żadnej wersji Ubuntu z wyjątkiem Ubuntu 10.04, jak podano na stronie Adobe Connect . Możesz poczekać na uruchomienie dodatku Adobe Connect 9.1 lub możesz użyć VirtualBox, aby zainstalować kopię Ubuntu 10.04 (myślę, że nie chcesz używać starej wersji) i zainstalować dodatek Adobe Connect 8, w którym jest dostępny na stronie pobierania Adobe Connect .


0

Mam ten sam problem (Adobe Connect zatrzymuje się w stanie „Łączenie ...”) z Kubuntu 13.10 / Firefox 28 / Flashplayer 11.2.

Znalazłem obejście, instalując Google Chrome , który oferuje własny wariant Flashplayera. Działa tam, więc teraz używam Chrome do spotkań internetowych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.