Jeśli wybiorę „Zamień system Windows na Ubuntu”, czy utracę także drugą partycję?


8

Jestem nowicjuszem w systemie Linux. Chciałem zainstalować ubuntu na moim pulpicie. Obecnie mam dwie partycje, Windows 8 jest zainstalowany na jednej, a niektóre ważne pliki na innej partycji. Czy podczas instalowania Ubuntu, jeśli wybiorę „Zamień Windows 8 na Ubuntu”, czy utracę także drugą partycję?

Czy istnieją inne sposoby na opuszczenie innej partycji w takiej postaci, w jakiej jest, i zainstalowanie ubuntu na partycji, na której zainstalowano system Windows.


2
Nie pamiętam dokładnie, ale myślę, że stracisz także wszystkie inne partycje. Zanim przejdziesz w jakikolwiek sposób, wykonaj 2 kopie zapasowe.
don.joey

@Prywatne: Czy można sformatować partycję, na której znajdowały się okna, i zainstalować ubuntu na tej partycji tylko bez dotykania innej partycji
szyfr

Sam nie korzystałem z LiveCD, więc nie znam opcji, o której mówisz - ale nie widzę żadnego powodu, dla którego miałby wpływać na dowolną partycję oprócz tej, na której instalujesz - chyba że dodajesz nowa partycja do wymiany. (Kopie zapasowe przed instalacją nie są oczywiście złym pomysłem!
Jez W

@JezW: Czy korzystanie z SWAP w systemie Linux jest naprawdę konieczne? JEŚLI nie, to mógłbym sformatować pierwszą partycję i utworzyć tam główny punkt montowania
szyfr

1
@cipher to oczywiście.
don.joey

Odpowiedzi:


13

Jeśli wybierzesz „Zamień Windows 8 na Ubuntu” , sformatuje on cały dysk fizyczny i stracisz partycję danych! Zobacz: Jak odzyskać przypadkowo utracone partycje Windows po zainstalowaniu Ubuntu? na przykład kogoś, kto popełnił ten błąd.

Aby zrobić to, co chcesz, musisz wziąć sprawy w swoje ręce i wybrać „Coś innego…”

Ten wybór pozwala wybrać partycję do usunięcia i sformatowania. Przesunięcie palca może kosztować twoje dane. Wykonaj dwie kopie zapasowe na nośniku zewnętrznym, zanim przejdziesz dalej.

Struktura partycji używana przez Ubuntu różni się od systemu Windows. Potrzebne będą co najmniej dwie partycje, root (znany również jako /) i swap, aby poprawnie uruchomić Ubuntu. Katalog główny ma być ext4formatowany z punktem podłączenia, /a wymiana ma swój własny format i nie wymaga punktu podłączenia. /homeDobrym pomysłem jest również utworzenie oddzielnej partycji w formacie ext4 z punktem montowania . Jest to przybliżony odpowiednik partycji danych Windows. Musi być w formacie ext4, ponieważ przechowuje również osobiste pliki konfiguracyjne, a te wymagają specjalnych uprawnień.

Zobacz sugestie dotyczące partycjonowania, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat konkretnych partycji Ubuntu.

Zobacz Czy sensowne jest tworzenie partycji wymiany dla nowych instalacji?

Zobacz także https://help.ubuntu.com/community/PartitioningSchemes

Mam nadzieję że to pomoże


2

Będziesz mógł wybrać, na której partycji chcesz zainstalować Ubuntu. Jeśli masz „partycję plików”, w której przechowujesz wszystkie swoje pliki, nie powinno to mieć wpływu. Jeśli nie masz pewności, zawsze możesz uruchomić Ubuntu z dysku flash w trybie na żywo , upewnij się, że wszystko działa dobrze i załaduj Gparted (użyj wyszukiwania w desce rozdzielczej, a program już tam będzie). Gparted da ci większą kontrolę nad partycjami.

Mam nadzieję, że to pomoże.


Chcę na stałe korzystać z Ubuntu i nie tracić plików na innym dysku. jakieś inne rozwiązania?
szyfr
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.