Nautilus w Gnome 3.8 nie pamięta żadnych ustawień widoku


8

Odkąd zmieniłem z Unity na Gnome 3.8, nautilus nie pamiętał żadnych opcji widoku:

  • Za każdym razem, gdy uruchamiam nautilus, wyświetlane są ukryte pliki
  • Nautilus nie pamięta ustawień wyświetlania żadnych folderów (np. Zmieniam sortowanie według daty zmodyfikowane, malejąco, w ~/Downloads, ale przy następnym uruchomieniu nautilus zapomniał).

Wszelkie pomysły, co może być tego przyczyną?

Dzięki.

Odpowiedzi:


7

Zdaję sobie sprawę, że podczas korzystania z Nautilus (Fedora 19 - Gnome 3.8) ikona o nazwie „Pliki” pojawia się w lewym górnym rogu ekranu (nie w oknie samego Nautilusa). Kliknij ikonę prawym przyciskiem myszy i wybierz „Preferencje”. Po zmianie ustawień powinniśmy zamknąć i ponownie uruchomić Nautilus, aby zobaczyć wyniki.


1
Witamy w Ask Ubuntu! Unikaj publikowania tej samej odpowiedzi w więcej niż jednym miejscu . Kiedy ma się na to ochotę, zazwyczaj: (1) odpowiedź należy dostosować, aby uwzględnić różnice między różnymi pytaniami, (2) jedno pytanie należy oznaczyć do zamknięcia jako duplikat drugiego (możesz oflagować posty o 15 reputacjach ), ( 3) odpowiedź powinna być komentarzem lub (4) odpowiedź powinna być zamieszczona w najbardziej odpowiednim miejscu, a komentarze jednowierszowe na pozostałych pytaniach podsumowujących i linkujących do niej.
Eliah Kagan

4

To zachowanie zostało zmienione z zapamiętywania ustawień widoku dla poszczególnych folderów na zapamiętywanie ustawień widoku dla poszczególnych okien. Zobacz błędy:

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/nautilus/+bug/1152226

i błąd nadrzędny:

https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=682017

Nie jestem pewien, czy to była dobra zmiana projektu użytkownika. Myślę, że niektórzy użytkownicy wolą, gdy przechodzą do niektórych folderów, aby zobaczyć zestaw ikon, a dla innych folderów, aby zobaczyć szczegółową listę, w zależności od zawartości folderów. Wydaje się, że nie ma sensu ustawianie widoku w oparciu o okno.


Istnieje również raport o błędzie dotyczący przywrócenia ustawień trybu widoku opartego na folderach w Nautilusie. Jeśli chcesz mieć na przykład opcję wyświetlania zawsze swoich zdjęć jako ikon posortowanych alfabetycznie, a pobranych plików jako listy posortowanej po dacie, możesz skomentować ten problem .
joelostblom

2

Okazało się, że poprawką było wyczyszczenie moich ustawień Nautilusa (wydaje mi się, że niektóre ustawienia od czasu, gdy zainstalowałem Unity, musiały mieć problemy z nową wersją Nautiulusa):

$ rm -rf ~/.config/nautilus; rm -rf ~/.config/nautilus-extensions; dconf reset -f /org/gnome/nautilus/

Źródło: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=1266840#p1266840


To nie działało dla mnie. Mam ten problem podczas korzystania z Nautilus 3.6.3 z Unity. Myślisz, że jest to związane z jednością i jeśli przejdę na Gnome, zostanie naprawiony?
Felipe

Myślę, że to może być błąd w Unity - używasz Ubuntu 13.04? Jeśli tak, wydaje się prawdopodobne, że jest to błąd wprowadzony w aktualizacji 13.04
wyqydsyq

To błąd ... :(
Felipe

dosent help .. zgaduję, że to błąd
wysunięty

Nigdy nie miałem tego problemu w 13.04. Teraz, kiedy zaktualizowałem do, mam problem.
pileofrocks

2

Źródło

Możesz ręcznie zmienić ustawienia nautilusa w ten sposób:

gsettings set org.gnome.nautilus.preferences default-folder-viewer 'list-view'

Testowane na Ubuntu 16.04. Odtąd Nautilus pamięta, że ​​chcę zobaczyć listę)


0

Dla wszystkich osób, które znajdą ten wątek w Google: odpowiedź jest ukryta w jednym z komentarzy. Jeśli używasz GNOME Shell, preferencje są „ukryte”: Otwórz instancję nautilus, a następnie kliknij okno „Pliki” po lewej stronie na pasku systemowym u góry. Następnie kliknij „Preferencje”. Tutaj możesz ustawić i zapisać preferencje widoku w zakładce „Widoki”.


0

Ustawienia sortowania są zapamiętywane dla poszczególnych folderów w Nautilus 3.18. Ustawienia widoku nie są, są one zapamiętywane dla poszczególnych okien. Myślę, że bardziej rozsądne byłoby, aby oba były trwałe na poziomie poszczególnych folderów, ale w międzyczasie możesz użyć Ctrl+ 1i Ctrl+, 2aby szybko przełączać się między widokiem listy a widokiem ikon.


-1

Nautilus> Preferencje (lewy róg)> Widok


To menu nie istnieje w nowej wersji Nautilus, więc problem nadal występuje ... Aby zmienić widok, musisz przejść do prawego rogu okna i wybrać widok. To nadal nie jest zapisywane, a po ponownym uruchomieniu widok folderu wraca do wartości domyślnych.
Felipe

Wciąż powinno być menu ustawień - spróbuj najechać kursorem na tytuł w lewym górnym rogu panelu, powinieneś zobaczyć menu aplikacji
wyqydsyq

Zauważyłem, że jeśli używasz powłoki gnome, możesz uzyskać dostęp do preferencji Nautilusa, klikając prawym przyciskiem myszy „Pliki” w lewym górnym rogu paska systemowego.
Julio
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.