Jak uzyskać „prawdziwy” tryb kompaktowy Nautilusa w Ubuntu 13.04?


8

Ubuntu 13.04 ma całkowicie nieobecny tryb kompaktowy. Nautilus umożliwia tylko widok ikon i widok listy.

Widok listy nie jest tym samym, co tryb kompaktowy - cóż, łatwo jest wyłączyć niepotrzebne kolumny, ale co z wyświetlaniem plików wielokolumnowych?

Czy można przywrócić zwykły tryb kompaktowy z powrotem?


1
Witamy w Ask Ubuntu! Twoje pytanie było „zbyt otwarte”. Powinieneś poprosić o jeden problem naraz, stwórz wiele pytań, tak jak masz problemy .
Lucio

Czy „nawykowy tryb kompaktowy” jest taki, jak we wcześniejszych wersjach?
belacqua,

Czy możesz dodać zrzut ekranu? Możesz przesłać go w Imgur i połączyć go ze swoim pytaniem. Byłoby wspaniale, gdybyś mógł pokazać nam, jak masz teraz i czy chcesz to zrobić za pomocą obrazów .
Lucio,

Odpowiedzi:7

Niestety twórcy Nautilus usunęli kilka funkcji w wersji 3.6, która jest domyślnie zawarta w Ubuntu 13.04. Wśród nich był „kompaktowy widok”. Teraz dostępny jest tylko zwykły widok ikon i widok listy. O ile mi wiadomo, nie ma sposobu, aby go ponownie włączyć, oprócz zmiany kodu i samodzielnej kompilacji Nautilusa (znacznie powyżej moich możliwości).

„Błąd” pokazujący, gdzie usunięto tryb kompaktowy

Dyskusja na liście mailingowej GNOME

Edycja: Jednym ze sposobów odzyskania funkcji jest obniżenie Nautilusa. Najłatwiejszym sposobem jest dodanie PPA zarządzanego przez webupd8.org , który zainstaluje łataną wersję starszego Nautilusa 3.4.

Uruchom następujące polecenia w terminalu:

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/experiments
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
killall nautilus

Pełny opis poprawionej wersji (i sposób jej usunięcia) znajduje się tutaj: http://www.webupd8.org/2013/04/get-nautilus-34-features-back-in-ubuntu.html

UWAGA: Instrukcje zawierają ostrzeżenie, a mianowicie, że jeśli próby dowodzenia dist-upgrade do usuwania pakietów, jest problem i należy nie kontynuować. W przeciwnym razie wszystko powinno być w porządku.


1
To taka szkoda. Dlaczego twórcy oprogramowania uważają, że usunięcie funkcji = postęp?
generic_user


2

Naprawdę nie odpowiada na twoje pytanie, ale przynajmniej uczyniło to dla mnie bardziej znośnym:

Możesz przejść do Widok => Ikony, a następnie przytrzymać klawisz CTRL i kółko myszy w dół. Dla mojej maszyny, która „pomniejsza” i widok, który otrzymujesz, jest podobny do starego trybu kompaktowego. Ikony stają się mniejsze, całość jest bardziej kompaktowa. Możesz wyłączyć kolumny, a widok, który otrzymujesz, ponownie pasuje do niektórych rzeczy na ekranie. Brak przeglądania plików wielokolumnowych :(

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.