Oprogramowanie do automatycznego dzielenia wyrazów


8

W wyniku dyskusji na stronie projektu graficznego StackExchange na temat tego, czy i jak uzasadnić tekst, ogólnie stwierdza się, że uzasadnienie jest preferowane, jeśli tekst jest dzielony w odpowiedni sposób (aby uniknąć białych znaków i rzek).

Powiązane pytania są następujące

Uzasadnienie i dzielenie wyrazów bez odpowiedniego czasu i narzędzi?

Czytelność i atrakcyjność uzasadnionego tekstu

Czy dzielenie wyrazów zwiększa czytelność?

Odpowiedź na pierwszy link sugeruje LaTeX, ale zastanawiam się, czy istnieją inne programy lub narzędzia (na przykład rozszerzenie LibreOffice) do dzielenia tekstu.

Odpowiedzi:


3

Dzielenie jest zaimplementowane w LibreOffice Writer 3.5. Przejdź do Format> Akapit ...> Przepływ tekstu, aby dostosować ustawienia. Istnieją również ustawienia (być może domyślne) w Narzędzia> Opcje> Ustawienia języka> Pomoc w pisaniu , zarówno w panelach Dostępne tryby językowe, jak i Opcje .


2
Ważne jest, aby zauważyć, że potrzebujesz określonych pakietów do hienacji. Na przykład, jeśli chcesz mieć włoski dzielenie wyrazów, musisz zainstalować myślnik (to jest dostępne z repozytoriów Ubuntu); jeśli chcesz dzielenia wyrazów w języku angielskim (USA), zainstaluj łącznik-en-us. To i odpowiedź avobe powinny rozwiązać twój problem.
Alfredo Hernández
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.