Kiedy istotne są „Uprawnienia użytkownika”?


17

Zauważam, że wiele uprawnień użytkownika w „Użytkownikach i grupach” nie jest zaznaczonych dla mojego użytkownika, ale nadal mam dostęp do elementów, które określają. Na przykład ciągle używam VirtualBox do wirtualizacji, mogę łączyć się z sieciami bezprzewodowymi i przewodowymi oraz mogę podłączać i używać dowolnego urządzenia audio.

Kiedy te przywileje są honorowane? Jak są one użyteczne?

Uprawnienia użytkownika


Ładne pytanie (pytania) :) Nigdy nie rozumiałem błędu 433654, gdy nie możesz być w grupie audio, jeśli wszyscy użytkownicy potrzebują dźwięku. Jednak przywilej nie mówi „używaj audio wyłącznie ” tak, jak powinien.
Takkat,

Odpowiedzi:


2

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każde pozwolenie ma swoje własne skutki. Większość z tych „przywilejów” oznacza, że ​​należysz do jakiejś grupy. Zazwyczaj umożliwia to dostęp do właściciela plików przez tę grupę. Pamiętaj, że w większości systemów uniksowych wszystko jest plikiem.

Teraz jedna odpowiedź:

„Użyj rozwiązania do wirtualizacji VirtualBox” prawdopodobnie oznacza, że ​​należysz do grupy vboxusers. Musisz być członkiem tej grupy, aby móc korzystać z urządzeń USB w VirtualBox. Jeśli nie jesteś członkiem tej grupy, wszystkie urządzenia w menu USB w VirtualBox powinny być szare.


Używam mojego wirtualnego urządzenia XP tylko do programowania pilota Harmony, więc zdecydowanie użyłem USB na tym, nie będąc członkiem grupy. A raczej być może jestem członkiem grupy, ale jak widać powyżej, przywilej na pewno nie jest zaznaczony.
Scaine

1
Przeprowadziłem kilka kontroli na moim komputerze i tak to działa. Odznaczenie tego pola usuwa mnie z grupy vboxuser. Brak vboxusers wyłącza usb w Virtual Box. Dodanie się do grupy vboxuser ponownie włącza usb i zaznacza to pole. Pamiętaj, że musisz się wylogować, zalogować, aby zmiany grupy zaczęły obowiązywać.
Javier Rivera

Wygląda na to, że jest to po prostu słaby GUI, a następnie słaba synchronizacja. Obecnie jestem członkiem Vboxusers, ale nie zaznaczam. Gdybym to zaznaczył, nic by się nie stało. Gdybym to odznaczył, usunęłoby mnie to i byłoby „zsynchronizowane”. Dzięki.
Scaine,

1

Większość z tych opcji jest „starsza” i została zastąpiona narzędziami takimi jak ConsoleKit i PolicyKit do zarządzania tym, co użytkownicy mogą robić i kiedy.


0

Możesz zostać poproszony o podanie za każdym razem, gdy spróbujesz wykonać jedną z nich za pomocą polecenia „pass pass”, co oznacza, że ​​używasz polecenia sudo do wykonania tej czynności jako inny użytkownik


Może to być prawdą w przypadku niektórych z nich, ale na pewno nie w przypadku podłączania odtwarzacza MP3 lub łączenia się z nową siecią bezprzewodową. Szczerze mówiąc, po prostu nie mają znaczenia i jestem ciekawy, czy ktoś wie dlaczego.
Scaine,

@Scaine, z punktu widzenia systemu operacyjnego, odtwarzacz mp3 prawie nigdy nie jest „urządzeniem audio”, a raczej urządzeniem pamięci masowej. %)
ulidtko

Tak, błąd Takkata wyjaśnił to. Inni wciąż mnie denerwują - na przykład sieci bezprzewodowe. A nawet urządzenia audio! Dźwięk działa dobrze w moim systemie. Ale bez kleszcza ...
Scaine
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.