Kto zaczyna Xbindkeys?


8

Po ponownym uruchomieniu komputera xbindkeysuruchamia się, ale nie działa poprawnie. Jeśli go zabiję, a następnie ręcznie uruchomię nohup xbindkeys, działa dobrze. Myślę, że będzie dobrze działać, jeśli włożę to do mojego .xsessionrcpliku. Ale coś innego już to uruchamia, kiedy uruchamiam, co przeszkadza.

I rekursywnie przeszukiwane /etcza xbindkeysbez powodzenia.


1
Czy masz jakieś komputery w sieci?
horIzoN

Nie wiem co masz na myśli. Wiele systemów jest w tej samej sieci WiFi co ja. Ale jest tylko jeden użytkownik (ja) systemu, do którego się odnoszę, i zawsze jest to fizyczny dostęp do maszyny. Żadnego SSHinga ani nic takiego.
Espressofa,

Ok. Jeśli masz udostępnianie plików i w sieci znajduje się komputer z systemem Ubuntu xbindkeys, mogą one być uruchomione w tym samym czasie co Ty. Ale jestem pewien, że rozwiązanie @ Mik zadziała.
horIzoN

Mam podobny problem. Kiedy uruchamiam, xbindkeys -spokazuje prawidłową listę poleceń, ale nie wszystkie one działają - uruchamiam killal xbindkeys && xbindkeys, a potem działają. Czy twoje xbindkeys w ogóle nie działają? Czy niektóre polecenia działają?
Benubird

Mam dokładnie ten sam problem (2 lata po ostatnim komentarzu i 15.10). Xbindkeys uruchamia się automatycznie, ale moje klucze nie są powiązane. Jeśli go zabiję i uruchomię ponownie, to zadziała. Próbowałem zastąpić skrypt startowy just xbindkeys, ale robi to samo.
Lasse Dahl Ebert

Odpowiedzi:


7

Zauważyłem, że xbindkeysjest on uruchamiany automatycznie, jeśli masz .xbindkeysrcfolder domowy lub folder systemowy taki jak /etc. Dlatego zazwyczaj nie trzeba go dodawać jako osobnego elementu startowego po zainstalowaniu.

Jest to dobrze wyjaśnione w pliku /etc/X11/Xsession.d/98xbindkeys, który jest generowany przez każdą normalną instalację z pakietu Ubuntu. Oto fragment pliku, wygenerowany przez uruchomienie cat /etc/X11/Xsession.d/98xbindkeys:

This file is sourced by Xsession(5), not executed.

PROG="/usr/bin/xbindkeys"
NOAUTO="${HOME}/.xbindkeys.noauto"

This file autostarts xbindkeysrc if the user (or system) has a config
for it AND does NOT Have a .xbindkeys.noauto in his homedir.

[The rest of the file is a script]

Tak więc prostym rozwiązaniem jest zanotowanie instrukcji i umieszczenie pliku o nazwie .xbindkeys.noautow katalogu domowym, a następnie xbindkeysnie rozpocznie się z sesją x, i możesz umieścić dla niego alternatywny wpis startowy zgodnie ze swoimi konkretnymi potrzebami.


Świetnie, wypróbuję to. Czy masz jakieś pomysły, dlaczego automatyczne uruchamianie może się nie powieść? Czy używa innego $ HOME, użytkownika czy czegoś?
Espressofa,

@Espressofa Nie jestem pewien, dlaczego ta automatycznie uruchomiona powinna zawieść; wydaje się, że działa w Precise (12.04) i xbindkeysjest tą samą wersją zarówno w Precise, jak i Quantal.

To dziwne - proces działa, ale wydaje się, że naciśnięcie moich powiązanych klawiszy nie przynosi żadnego efektu. Uruchamia się jako /usr/bin/xbindkeys /home/MY_USERNAME/.xbindkeysrc- jest to lokalizacja xbindkeysi mój plik konfiguracyjny. Kiedy uruchamiam z, po prostu xbindkeysdziała dobrze.
Espressofa,

OK, więc mam teraz plik .xbindkeys.noauto i nie uruchamia się automatycznie, zgodnie z oczekiwaniami. Włożyłem xbindkeys &swoją .xsessionteczkę. Ten proces jest uruchomiony, ale nie działa. Jeśli działam w terminalu, kill xbindkeys; xbindkeys &to działa.
Espressofa

@Espressofa Spróbuj dodać xbindkeysjako element startowy użytkownika zamiast umieszczać go w swoim .xsessionrc.

0

Ten sam problem wystąpił podczas próby uruchomienia przycisku włączania / wyłączania touchpada na moim laptopie HP G60-530US. Kiedy się loguję, działało xbindkeys, zabijanie xbindkeys i restartowanie xbindkeys czasami działało. zabijanie xbindkeys, uruchamianie xbindkeys-config 'Apply, save & exit' działało, ale było dość nieporęczne.

Wypróbowanie sugestii Mika okazało się nie działać, ponieważ miałem już „xbindkeys” w moich właściwościach sesji-gnome (gsp). Potem przypomniałem sobie, że po prostu wpisanie polecenia w gsp często nie działa; zamiast tego klikam przycisk „Przeglądaj” i przeglądam do / usr / bin / xbindkeys, aby ustawić klucz. Wylogowano i zalogowano się, a przyciski włączania / wyłączania touchpada myszy działają teraz poprawnie.

Specyficzny dla HP G60-530US:

 1. odpowiednie bity ~/.xbindkeysrc(reszta pliku jest domyślna):

  #TouchpadOff - works
  "synclient TouchpadOff=1"
    0x1008ffb1
  
  #TouchpadOn - works
  "synclient TouchpadOff=2"
    0x1008ffb0
  
 2. .xbindkeys.noauto jest obecny w profilu domowym użytkownika:

  ~/.xbindkeys.noauto
  
 3. Włączono /usr/bin/xbindkeysustawiono za pomocą preferencji uruchamiania aplikacji gnome-session-session. Ważną częścią (dla mnie) było ustawienie polecenia za pomocą przycisku „Przeglądaj” w interfejsie użytkownika.

  Name: xbindkeys
  Command: /usr/bin/xbindkeys
  Comments: Touchpad on/off
  

0

Miałem problem z tymi samymi objawami: wydaje się, że Xbindkeys został uruchomiony, ale żaden skrót nie działał. Po ręcznym zrestartowaniu xbindkeys z powłoki działał zgodnie z oczekiwaniami.

Mój problem polegał na tym, że polecenia powiązane ze skrótami były zależne od mojej konfiguracji powłoki (próba uruchomienia polecenia Ruby, ale Ruby został załadowany z asdf, który pochodzi z mojego .zshrc)

Rozwiązaniem było zastąpienie polecenia startowego xbindkeys z xbindkeysdo, /usr/bin/zsh -c "xbindkeys"a także przeniesienie instalacji asdf z .zshrcdo .zshenv, ponieważ ta ostatnia jest ładowana, nawet jeśli nie ma tty.

Polecenie uruchamiania można było edytować w „Aplikacjach startowych” w moim Ubuntu 16.04.


-1

Rozwiązałem ten problem, uruchamiając xbindkeys w terminalu podczas uruchamiania! Dodaj Terminal = true w pliku .desktop.


To nie daje odpowiedzi na pytanie. Aby skrytykować lub poprosić autora o wyjaśnienie, zostaw komentarz pod jego postem - zawsze możesz komentować własne posty, a gdy będziesz mieć wystarczającą reputację , będziesz mógł komentować każdy post .
Volker Siegel

@VolkerSiegel Wierzę, że to odpowiedź, odpowiadający twierdzi, że rozwiązał on dla niego problem.
Seth

@VolkerSiegel To rzeczywiście odpowiedź, a NIE komentarz! Podałem instrukcje (dodaj Terminal = true do pliku .desktop, który otwiera xbindkeys podczas uruchamiania, zwykle znajduje się w ~ / .config / autostart), ale ze względu na naturę problemu uważam, że jest to błąd związany z uprawnieniami w xbindkeys, nie mogę upewnij się, że będzie działać dla wszystkich!
Dimitrios Charalampidis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.